::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Amityville Horror

::
REŻYSERIA::
Stuart Rosenberg

::SCENARIUSZ::
Sandor Stern

::MUZYKA::
Lalo Schifrin

::ROK::
1979

::CZAS TRWANIA::
117 min.

::OBSADA::
James Brolin
Margot Kidder
Rod Steiger

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


AMITYVILLE HORROR

 


- Sceny na zewnątrz nie były kręcone w Amityville, lecz w New Jersey. Statystami byli wówczas lokalna policja oraz pracownicy pogotowia.

- Film został nakręcony na podstawie prawdziwych wydarzeń. Morderstwo w domu Lutzów, naprawdę miało miejsce, ale jak okazało się później owe głosy, które rzekomo miał słyszeć 24-letni Ronald DeFeo kiedy mordował swoich rodziców miały być jedynie alibi na usprawiedliwienie zbrodni... Również późniejsze wydarzenia w domu nabytym przez Lutzów były jedynie przykrywką dla ukrycia prawdziwych problemów finansowych Lutzów...

- Zdjęcia plenerowe nie były kręcone w Amityville, lecz w New Jersey, a statystami byli głównie pracownicy lokalnej policji.

- Pierwszy scenariusz napisał Jay Anson (był on autorem książki "Amityville Horror"), ale został on odrzucony.

- Podczas sceny w deszczu można dojrzeć, że w ujęciu obok ulicy świeci słońce.

- Powstał dokumentalny film telewizyjny "Amityville 2000", opowiadający o wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części serii. Wypowiadają się bohaterowie zajść i autorzy powieści o domu w Amityville.

- Mimo że James Brolin zaprzyjaźnił się z George'em Lutzem (mężczyzną, który brał udział w autentycznych wydarzeniach w Amityville) i jego dziećmi, wciąż nie za bardzo wierzył w ich historię

- Kiedy Jamesowi Brolinowi zaproponowano rolę George'a Lutza, kazano mu przeczytać książkę "Amityville Horror" jak najszybciej potrafi. James zaczął czytać jednego dnia o 17.00 i kontynuował do 2.00 nad ranem. Kiedy napięcie w książce zaczęło rosnąć, Brolin poszedł rozwiesić swoje spodnie, lecz spadały za każdym razem kiedy Brolin wracał do książki. Przestraszony odskoczył z krzesła, o mało nie roztrzaskując sobie głowy o sufit. Stwierdził, że coś musi być w tej historii i zgodził się zagrać w filmie.

- Produkcję cyklu rozpoczęła wytwórnia "Orion", jednak kolejne opowieści zrealizowały już inne, np: "Republic Pictures", "Dino De Laurentiis" czy "Allegro Films".

- Właściwie to tylko 4 filmy dzieją się we właściwym domu w Amityville, reszta opowiada o przedmiotach pochodzących z domu.

- W 2004 roku odbyła się premiera remake'u "The Amityville Horror" na 25-lecie serii. Producenci już zapowiedzieli kontynuację.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

MUZYKA

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: REQUIEM

 
     
 ::GALERIA::