:: POSTERY ::

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

CHILD'S PLAY

 

- Twórcą postaci Chucky'ego i scenarzystą wszystkich części jest Don Mancini. Został także reżyserem ostatniego odcinka.

- Nazwa kanału telewizyjnego, w którym ogłoszona jest śmierć Charlesa Lee Raya to W-DOL.

- Film kręcono w Chicago (stan Illinois) oraz w Culver City (stan Kalifornia) w USA.

- Na początku filmu Andy przygotowuje mamie śniadanie, które składa się z płatków, tosta i szklanki soku pomarańczowego. Kiedy chłopak jest w jej sypialni sok pomarańczowy zmienia się w mleko.

- Pierwotnie scena śmierci opiekunki dziecka kończyła się porażeniem prądem podczas kąpieli. Takie zakończenie wykorzystano w filmie "Narzeczona laleczki Chucky" z 1998 roku.

- Kiedy Karen Barclay patrzy na lalkę w miejscu, gdzie pisze "baterie w zestawie" jest także logo firmy "Play Partners Toys" w lewym rogu pudełka. Tyle, że firma produkująca lalki nazywa się "Play Pals Toys".

- Kiedy Chucky znajduję laleczkę voodoo swojego mistrza, ten ma na sobie jasnobrązową koszulkę, która po chwili zmienia się w białą.

- Na komisariacie, kiedy Andy jest przesłuchiwany przez detektywa uderza Chucky'ego, gdyż nie chce z nim rozmawiać. Jego włosy są w nieładzie, w następnym ujęciu są już uczesane.

- W scenie, w której Chucky uderza Maggie młotkiem widać członka ekipy filmowej.

- Pełne imię Chucky`ego to Charles Lee Ray. Każdy człon pochodzi od nazwiska zabójców: Charles Manson, Lee Harvey Oswald, James Earl Ray.

- Kiedy Chucky uderza Andy'ego kijem baseballowym dokładnie widać, iż kij nie dotyka ciała Andy'ego.

- Kiedy mistrz umierając mówi pani Barkley jak zniszczyć Chucky'ego zakrwawionymi dłońmi trzyma jej płaszcz. Pomimo to potem nie ma na nim śladów krwi.

- Chucky niewłaściwie wymawia słowa podczas rytuału voodoo. Mówi po francusku "poivre de le morte", co oznacza... pieprz śmierci.

- Podczas jednego z wywiadów z Donem Mancini widzowie stwierdzili, iż chcieliby, żeby mordercą został także młody Andy. Tą wersję wykorzystał Kevin Tenney w filmie "Syndrom Pinokia" z 1996 roku.

- Koszyk kopnięty przez Chucky'ego z odbiornika telewizyjnego po chwili całkowicie znika.

- Kiedy Chucky próbuje wydostać się z kominka w ujęciu zanim zaczyna się palić widać rękę, która lalką porusza.

- Kołnierz płaszcza Karen zmienia się, kiedy ta rozmawia z Andy'm poza szkołą.

- Andy kładzie Chucky'ego na bujanym fotelu, po chwili Chucky znika, zaś fotel ciągle się kołysze, mimo, iż powinien być nieruchomy.

- Po tym jak Chucky ożywa jego czerwone guziki na koszuli pojawiają się i znikają w poszczególnych ujęciach.

- Na końcu filmu matka Andy'ego patrzy na sprzedawcę lalki i pyta się go czy ją pamięta. Mówi, iż kupiła lalkę poprzedniego dnia, a miało to miejsce kilka dni wcześniej.
 

 
 


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ POLSKI ::
Laleczka Chucky

:: REŻYSERIA ::
Tom Holland

:: SCENARIUSZ ::
Don Mancini,
Tom Holland

:: MUZYKA ::
Joe Renzetti

:: ROK ::
1988

:: CZAS TRWANIA ::
84 min.

:: OBSADA ::
Catherine Hicks
Chris Sarandon
Alex Vincent
Brad Dourif

:: WYSZUKAŁ ::
PASTOR