::INFORMACJE::

::TYTUŁ POLSKI::
Sześcian

::
REŻYSERIA::
Vincenzo Natali

::SCENARIUSZ::
Vincenzo Natali
Andre Bijelic


::MUZYKA::
Mark Korven

::ROK::
1997

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
Nicole De Boer
Nicky Guadagni
David Hewlett
Andrew Miller
Julian Richings
Wayne Robson
Maurice Dean Wint

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CUBE

 


- "Film jest tak niezwykły dzięki temu, że cały został nakręcony w jednym sześcianie" - mówi autor zdjęć Derek Rogers. "Wzięliśmy coś rzeczywiście małego i dzięki umiejętnemu filmowaniu powiększyliśmy to do olbrzymich rozmiarów". Ponieważ aktorzy mogli wchodzić i wychodzić tylko przez jedne drzwi, kręcenie filmu wymagało od nas niezłej gimnastyki. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że widzowie będą oglądać ten film i nie wpadną na to, że wszystko zostało zrealizowane w tych samych dekoracjach"- mówi reżyser filmu Vincenzo Natali.

- Film nakręcono w niecały miesiąc w opuszczonym magazynie w Toronto (Wallace Avenue Studios). Wszystkie efekty specjalne przygotowano na komputerach pożyczonych (za darmo) od pewnej firmy reklamowej, spodobał im się pomysł filmu.

- Wszyscy bohaterowie mają imiona pochodzące od nazw więzień: Quentin (San Quentin, Kalifornia), Holloway (Anglia), Kazan (Rosja), Rennes (Francja), Alderson (Alderson, Zachodnia Virginia, USA), Leaven and Worth (Leavenworth, Kansas, USA).


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

MUZYKA

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: MELSING

 
     
 ::GALERIA::