:: POSTERY ::

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

FRIDAY THE 13TH PART 4: THE FINAL CHAPTER

 

- Film kręcony był w Lake Minnewashta, Chanhassen, Topanga Canyon, Veluzat Motion Picture Ranch, Saugus, Kalifornia, USA.

-
W całej serii "Friday The 13th" życie tracą 182 osoby.

- Ted White, grający Jasona, nie rozmawiał na planie z innymi aktorami, gdyż uznał, że to mogłoby zniszczyć ich strach przed Jasonem.

- Stwierdził również, że zagrał Jasona tylko dla kasy. Dodał, że nalegał na usunięciu swego nazwiska z "listy płac" gdyż czuł się nieswojo grając tę rolę.

- W Niemczech film ten jest zabroniony.

- Tom Savini zgodził się wrócić na plan filmu pod warunkiem, że sam podejmie decyzję jak uśmiercić Jasona.

- W tej części ginie 14 osób.

- Mówi się że jedynym powodem pracy Toma Saviniego przy efektach w tym filmie był fakt, że mógł zniszczyć postać którą stworzył.

- Kiedy kręcili scenę z Samanthą na tratwie był środek zimy. Zrobiło się tak zimno, że Judie zaczęła płakać, a grający Jasona Ted White wkurzył się i powiedział Josephowi Zito, że odejdzie jeśli nie pozwolą jej wyjść i się ogrzać. Poskutkowało.

- W jednej ze scen Rob Dier rozmawia z Trish o swojej siostrze Sandrze. Sandra Dier była jedną z ofiar Jasona w "dwójce".

- Scena, w której Samantha jest w łódce na jeziorze, była kręcona w zimie i aktorka wręcz płakała z powodu niskiej temperatury, aż Ted White zaznaczył że zrezygnuje z filmu, jeśli nie dadzą jej się ogrzać

- W jednej scenie Rob Dier mówi Trish o swojej siostrze Sarah. Sarah Dier była jedną z ofiar Jasona w drugiej części horroru
 

 
 


:: INFORMACJE ::

::TYTUŁ POLSKI::
Piątek Trzynastego 4: Ostatni Rozdział

::
REŻYSERIA::
Joseph Zito

::SCENARIUSZ::
Frank Mancuso Jr, Bruce Hidemi Sakow

::MUZYKA::
Harry Manfredini
 
::ROK::
1984

::CZAS TRWANIA::
91 min.

::OBSADA::
Corey Feldman
Kimberly Beck
Joan Freeman

:: WYSZUKAŁ ::
PASTOR