::INFORMACJE:: 
::TYTUŁ POLSKI::
Tożsamość

::
REŻYSERIA::
James Mangold

::SCENARIUSZ::
Michael Cooney

::MUZYKA::
Alan Silvestri

::ROK::
2003

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::KRAJ::
USA

::OBSADA::
John Hawkes
Alfred Molina
John Cusack
William Lee Scott
Jake Busey
John C. McGinley
Clea DuVall
Rebecca De Mornay
Ray Liotta

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


IDENTITY

 


- Film był kręcony w Lancaster i Los Angeles, ale większość filmu była kręcona w wielkim studiu w Sony Studios w Culver City (to samo studio, które pomieściło raz plan filmu "The Emerald City in Wizard of Oz").

- Kilka różnych zakończeń zostało sfilmowanych w celu pozostawienia prawdziwego zakończenia w tajemnicy.

- Stworzono manekina ludzkich rozmiarów, aby przedstawić bohatera granego przez Jake'a Buseya z kijem baseballowym włożonym w jego gardło.

- Stworzono manekina ludzkich rozmiarów, aby przedstawić bohatera granego przez Jake'a Buseya z kijem baseballowym włożonym w jego gardło.

- Gdy limuzyna potrąca kobietę, upada ona i leży na plecach. W następnym ujęciu leży na boku.

- W scenie śmierci bogatej aktorki, razem ze zmianą ujęć kamery, telefon przechodzi z prawej dłoni do lewej.

- W scenie filmu, gdy Rhodes woła Eda do martwej matki Tommiego, Ed w mgnieniu oka traci swój zarost na twarzy.

- Gdy Paris idzie zabrać ze swojego pokoju pieniądze, wpada prosto na Eda i zaczynają rozmawiać. W jednym ujęciu słychać, że Paris jeszcze mówi, ale jej usta już się nie poruszają.

- Imię bohatera granego przez Raya Liottę to Samuel.

- Wiersz "As I was going up the stair / I met a man who wasn't there. / He wasn't there again today / I wish, I wish he'd go away", który jeden z bohaterów uważa za swój, jest tak naprawdę wierszem Hughesa Mearnsa.

- Gdy Ginny zamyka się w łazience przed mordercą, mała zasuwka rozpada się w wyniku silnego szarpania drzwiami, mimo to drzwi nie otwierają się.

- Podczas jazdy limuzyną, gdy Caroline rozmawia przez telefon, prędkościomierz wskazuje 0 mph

- Na początku filmu, gdy Paris śpiewa swojemu klientowi, oblizuje z kremu palec swojej lewej dłoni. W następnym ujęciu oblizywany jest palec prawej dłoni.

- Na samym początku filmu, psychiatra pisze na papierze słowa "source of evil". W następnym ujęciu jest zbliżenie na jeden wyraz i słowo evil jest napisane innym charakterem pisma.

- Gdy Rhodes zauważa martwą matkę Tommiego, przykłada jej dłoń do twarzy. W scenie tej można dostrzec delikatnie unoszącą się i opadającą klatkę piersiową aktorki, która płytko oddycha.

- Książka widziana w samochodzie Eda, kiedy podwozi Paris to "Being and Nothingness" autorstwa Jean-Paula Sartre.

- W jednym ze zbliżeń gazety na samym początku filmu widać artykuł zatytułowany "Insanity plea denied". Treść artykułu stanowi dosyć niedługi tekst, kilka razy powielony.

- Na początku filmu, gdy Paris jedzie samochodem i otwiera torbę z ubraniami, obok drogi nagle pojawiają się drzewa, chociaż we wcześniejszym ujęciu było widać puste pobocze.

- Pod koniec filmu, gdy Rhodes strzela Larremu w pierś, widać pod jego koszulką zarys czegoś okrągłego, prawdopodobnie urządzenia symulującego ranę postrzałową.

- Gdy Ed upada postrzelony na ziemię, jego płaszcz otwiera się całkowicie i widać rany postrzałowe. Jednak gdy podbiega do niego Paris, rany są zakryte płaszczem i musi go odwinąć aby je zobaczyć.

- W jednej z ostatnich scen filmu, Paris jedzie na swoją plantację, która znajduje się na Florydzie. Jednak ze względu na wyczerpanie