::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Piła 2

::
REŻYSERIA::
Darren Lynn Bousman


::SCENARIUSZ::
James Wan
Leigh Whannell


::MUZYKA::
 Charlie Clouser

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
91 min.

::OBSADA::
Tim Burd
Lyriq Bent
Shawnee Smith
Noam Jenkins

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SAW 2: HACKSAW

 


- Film kręcony był w Toronto w Kanadzie.

- Większość aktorów nie dostała ostatnich 25 stron scenariusza, ponieważ chciano zataić zakończenie. Jedynie dyrektorzy je znali.

- Film nakręcono w 36 dni (Od 2 maja 2005 - 6 czerwca 2005).

- Film został nakręcony w jednym budynku.

- Magazyn, do którego prowadzi trop znajduje się na "Stygian Street", to nawiązanie do pierwszego filmu Jamesa Wana Pt. "Stygian".

- Już podczas pierwszego weekendu wyświetlania części pierwszej zdecydowano o produkcji sequela.

- Mimo niewielkiego budżetu (pierwsza część niecałe półtora miliona dolarów, druga cztery miliony) filmy zarobiły krocie, razem prawie pół miliarda dolarów!

- Scenariusz drugiej części to nieznacznie przerobiony skrypt filmu "The Desperate", który ze względu na liczne brutalne sceny nie został dopuszczony do produkcji. Po sukcesie pierwszej części zaadaptowano scenariusz na potrzeby historii o Jigsaw.

- Film miał mieć początkowo inny tytuł, tj. "Hacksaw".

- Donnie Wahlberg wystąpił także w filmie Jamesa Wana poprzedzającym "Piłę". Obraz nosił tytuł "Silence" i aktor ponownie wcielił się w role detektywa.

- Nausznik Rigga znika między strzałami.

- Słuchawka znika z ucha Rigga pomiędzy ujęciami

- Prawdziwe imię Jigsawa to John Kramer.

- W filmie mamy scenę, w której detektyw Matthews przechodzi przez hol, aby odebrać swojego syna z posterunku policji. W rzeczywistości hol ten jest przebieralnią dla ekipy filmowej.

- Kiedy John i detektyw Matthews rozmawiają, John zaczyna kaszleć. Gdy kamera oddala się od postaci nadal słychać kaszel, choć John już normalnie kontynuował rozmowę z detektywem.

- Rany na Amandzie, które zostały spowodowane wrzuceniem jej do dziury ze strzykawkami, znikają w późniejszych scenach filmu.

- W scenie, gdy Jigsaw wkłada Michaelowi klucz do oka, Jigsawa nie gra Tobin Bell, lecz jeden z kamerzystów.

- Ekipa filmowa jest widoczna w odbiciu od ciężarówki SWAT, kiedy przejeżdża ona, a następnie wysiadają z niej policjanci.

- Kiedy przyjaciel Matthewsa ogląda film z marionetkami w telewizji widać, że wyświetlacz kanału w telewizorze wskazuje kanał 3, a w kolejnym ujęciu jest zakryty taśmą.

- Shawnee Smith (Amanda) była w ciąży podczas kręcenia filmu, jednak zachowała to w sekrecie przed wszystkimi, włącznie z reżyserem i producentami. Jej sekret wydała córka, ale tylko reżyserowi filmu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

MUZYKA

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: REQUIEM

 
     
 ::GALERIA::