::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Piła 3

::
REŻYSERIA::
Darren Lynn Bousman

::SCENARIUSZ::
Leigh Whannell

::MUZYKA::
Charlie Clouser

::ROK::
2006

::CZAS TRWANIA::
 107 min.

::KRAJ::
USA

::OBSADA::
Tobin Bell,
Shawnee Smith,
Angus MacFadyen
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SAW 3

 


- Około 1000 plakatów zostało wykonanych i sprzedanych za 20$ każdy, aby wesprzeć Piłę 3. Wszystkie 1000 plakatów zostało sprzedanych już godzinę po rozpoczęciu sprzedawania. Do produkcji jednego z plakatów została użyta krew Tobina Bella (zmieszana z tuszem drukarskim aby nadać głębszy kolor czerwieni), znajdują się na nim również podpisy wszystkich członków ekipy i obsady Piły 3. Plakat ten będzie wystawiony na aukcji a cały dochód zostanie przekazany dla Czerwonego Krzyża.

- Końcowy zarys scenariusza został napisany przez Leigh Whannella na podstawie pomysłu twórcy pierwszej części "Piły" - Jamesa Wana. Zajęło to Whanellowi zaledwie niecały tydzień.

- Łazienka, w której nakręcono niektóre sceny filmu jest dokładną repliką tej, w której filmowano część pierwszą. Została ona stworzona na potrzeby "Strasznego Filmu 4", a później, dzięki porozumieniu producentów obu filmów, posłużyła jako plan zdjęciowy do "Piły III".

- Film kręcony był w Toronto w Kanadzie.

- Film został dedykowany pamięci Gregga Hoffmana, głównego producenta poprzednich części "Piły", zmarłego w listopadzie 2005 roku.

- Film był wysyłany do MPAA aż 7 razy i za każdym razem dostawał kategorię wiekową NC-17. Dopiero za ósmym razem producenci osiągnęli swój cel, ponieważ "Piła III" otrzymała w końcu kategorię R.

- "Piła III" była tak bardzo wyczekiwana przez fanów, że piracka kopia zwiastuna puszczanego przed "Zejściem" pojawiła się w internecie w dniu jego premiery.

- Trzy razy w ciągu jednej nocy obsługa kina w Stevenage w Wielkiej Brytanii musiała wzywać karetkę do widzów mdlejących podczas seansu "Piły III". Podobne przypadki powtórzyły się również w kilku innych brytyjskich miastach.

- Córka Jeffa ma na imię Corbett, tak samo, jak dziewczyna Leigh Wannella - Corbett Tuck.

- Film był kręcony od 8 maja do 19 czerwca 2006 roku.

- W pułapce Troya, Jigsaw oświadcza, że jest noc, aczkolwiek światło dzienne jest widoczne przez okno.

- Wstępnie Donnie Whalberg miał zagrać detektywa Erica Matthewsa. Sceny z jego udziałem miały być retrospekcjami wydarzeń z "Piły II", ale później zrezygnowano z ich nakręcenia, ponieważ byłyby widoczne różnice między oryginalną sceną w drugiej części, a dokręconą w części trzeciej.

- Kiedy po raz pierwszy widzimy Denic w łańcuchach jest ona naga. W kolejnym ujęciu ma na sobie niebieski ręcznik, a w jeszcze kolejnym już go nie ma.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

MUZYKA

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: REQUIEM

 
     
 ::GALERIA::