P A T R O N A T Y  /  ARENA HORROR
   


[PATRONATY 2010]    [PATRONATY 2009]    [PATRONATY 2008]
:: PATRONATY 2010 ::

   

   
   

TYTUŁ: Alicya
AUTOR:
Patrick Senécal
DATA PREMIERY: 14.12.2010
WYDAWCA: Fu Kang

FABUŁA: Od 1865 r., kiedy to Charles Lutwidge Dodgson pod pseudonimem Lewis Carroll opublikował „Alicję w Krainie Czarów”, ta powieść wywarła tak wielki wpływ na wyobraźnię twórców, że z jej inspiracji tej powstały kolejne książki, obrazy, analizy psychologiczne, filmy, gry komputerowe, muzyka i inne formy wypowiedzi artystycznej.

Czwarta powieść Patricka Sénécala wydana w języku polskim wpisuje się w niedorzeczną logikę snu pierwowzoru. Jak przystało na mistrza horroru Sénécal prowadzi swoją bohaterkę przez kolejne granice grozy i absurdu: Istnieje logika i antylogika, która jest inną logiką. Ta właśnie króluje tutaj. Do tego stopnia, że konwencjonalna logika wydaje się nielogiczna...
ALICYA jest swoistą przypowiastką filozoficzną napisaną w formie powieści grozy zaskakująco prawdziwej z psychologicznego punktu widzenia, choć oczywiście eksponuje – jak to w zwyczaju Patricka Sénécala – raczej mroczne strony ludzkiego umysłu i duszy. Tym razem w zetknięciu z niewinnością dorastającej dziewczyny wkraczającej w „inny” świat dorosłych.

   
   

   
   

TYTUŁ: Niespokojny Człowiek
AUTOR: Henning Mankell
DATA PREMIERY: 24.11.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Nowe dochodzenie starzejącego się Kurta Wallandera! Niespokojny człowiek to kryminał polityczno-szpiegowski, w którym główny bohater podsumowuje swoje dotychczasowe życie. W roku, w którym komisarz kończy 55 lat, spełnia swoje marzenie – przenosi się pod Ystad i wreszcie ma czas na zasłużony odpoczynek. Wkrótce okazuje się, że córka Wallandera Linda zaszła w ciążę. Ojcem dziecka i jej przyszłym mężem jest Hans, wnuk Håkana von Enke, emerytowanego kapitana szwedzkiej marynarki wojennej. Na przyjęciu z okazji 75. urodzin Håkana Wallander poznaje historię z 1980 roku, kiedy na szwedzkie wody terytorialne wtargnęła łódź podwodna. Okrętu nie udało się zidentyfikować. Dwa lata później sytuacja się powtórzyła. Tym razem von Enke miał dać sygnał do ataku, ale niespodziewanie otrzymał rozkaz, by pozwolić obcej jednostce odpłynąć. Przez resztę życia kapitan usiłował się dowiedzieć, do jakiego państwa należał okręt i co znajdowało się na jego pokładzie. Jest już bliski rozwiązania zagadki, gdy pewnego dnia znika. I wówczas sielanka się kończy – Kurt Wallander rozpoczyna śledztwo… Bestsellerowa powieść została wydana po szwedzku i hiszpańsku; w przygotowaniu są kolejne edycje.

   
   

   
   

TYTUŁ: Machete
REŻYSER:
Robert Rodriguez
DATA PREMIERY: 19.11.2010
WYDAWCA: Kino Świat - KINO

FABUŁA: Robert Rodriguez, reżyser kultowych „Sin City” i „Desperado”, najlepszy przyjaciel Quentina Tarantino, przedstawia najnowszy film, w którym sprawdza się stare klingońskie przysłowie: „Zemsta najlepiej smakuje na zimno”.

Świetnie posługujący się maczetą tytułowy mściciel, w którego wcielił się Danny Trejo, to były agent federalny Meksyku, ukrywający się w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystuje go do własnych celów pewien skorumpowany senator (w tej roli Robert de Niro). Popełnia duży błąd - oszukany, wkurzony Machete wkracza do akcji. Wkracza na całego. Musi przecież udowodnić, że nie na próżno nosi groźnie brzmiący przydomek. A także pochwalić się wewnętrzną stroną swojego płaszcza. Obok Danny’ego Trejo i Roberta De Niro, w filmie występują również tak różnorodne gwiazdy jak: Steven Seagal, Lindsay Lohan i Jessica Alba. Rodrigez wybrał do udziału w filmie także dwie piękne, seksowne siostry Avellan, które obsadził wcześniej w „Grindhouse” - realizowanym wspólnie z Tarantino projekcie z 2007 roku. Początkowo "Machete" był jednym z fałszywych zwiastunów, które znalazły się w „Grindhouse”. Rodriguez był z niego tak zadowolony, że postanowił nakręcić cały film.

   
   

   
   

TYTUŁ: Czarna woda (Księga tajemnic)
AUTOR:
Natasha Beaulieu
DATA PREMIERY: 15.11.2010
WYDAWCA: Fu Kang

FABUŁA: Natasha Beaulieu ponownie wciąga nas w zmysłowe światy nieokiełznanej wyobraźni, światy kuszące, niepokojące, przerażające, które czasami znajdują się znacznie bliżej niż by się nam mogło zdawać

W Księdze tajemnic – drugiej z cyklu Miasta wewnętrzne - odnajdziemy postacie znane z części pierwszej, lecz jej głównymi bohaterami są istoty zaludniające tajemnicze miasta wewnętrzne w innej przestrzeni. Owe istoty wyposażone w zadziwiające właściwości przenikają do naszego świata i – jak się okazuje – losy obu rzeczywistości są od siebie zależne.
Dawid Fox sprawujący od trzech stuleci pieczę nad jednym z miast wewnętrznych będzie musiał zdecydować, czy nieśmiertelność jest rzeczywiście tą wartością, na której mu najbardziej zależy i czy jest warta życia innych istot.

   
   

   
    TYTUŁ: Falkon 2010
RODZAJ:
Konwent
DATA: 11-14.11.2009
MIEJSCE: Lublin

INFO: Falkon jest jednym z największych konwentów fantastycznych w Polsce. Odwiedza go co roku mnóstwo ludzi, którzy oceniają go bardzo wysoko. W tym roku zamierzamy Was zadziwić jeszcze większym bogactwem atrakcji, wspaniałą atmosferą i niespodziankami, które będziecie długo wspominać! Tegoroczna konwencja konwentu określona została hasłem “Nightmare”. Chcemy w niej nawiązać do  estetyki dzieł typu “Sok z żuka” czy “Gnijąca panna młoda”... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Piła VII 3D
REŻYSER:
Kevin Greutert
DATA PREMIERY: 29.10.2010
WYDAWCA: Kino Świat - KINO

FABUŁA: Groza jeszcze nigdy nie była tak widowiskowa. Kultowa seria horrorów zyskuje nowy wymiar. Geniusz zbrodni Jigsaw powraca na ekrany kin w 3D.

Grupa ludzi, którzy przetrwali mordercze zabawy Jigsawa, szuka wsparcia u guru samopomocy, a przy okazji również niedoszłej ofiary geniusza zbrodni - Bobby’ego Dagena. Okazuje się, że skrywa on mroczne sekrety, których ujawnienie doprowadza do nowej fail terroru na niewyobrażalną skalę.

   
   

   
   

TYTUŁ: Halloween II
REŻYSER: Rob Zombie
DATA PREMIERY: 28.10.2010
WYDAWCA: Kino Świat - DVD

FABUŁA: Film jest sequelem remake'u Roba Zombiego "Halloween". Fabuła kontynuuje wydarzenia, którymi zakończył się poprzedni film. Laurie Strode (Scout Taylor-Compton) po wstrząsającym przeżyciu, jakim było dla niej spotkanie z psychopatycznym Michaelem Myersem (w tej roli Tyler Mane), zostaje natychmiastowo przetransportowana do szpitala w Haddonfield. Zły duch halloween wciąż jednak żyje i nie spocznie póki nie spotka się ponownie z siostrą. 

   
   

   
   

TYTUŁ: Wampirek Na Szkolnej Wycieczce
AUTOR: Angela Sommer-Bodenburg
DATA PREMIERY: 27.10.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Antoś wyjeżdża na nudną szkolną wycieczkę: srogi nauczyciel zaplanował niemal każdą minutę, a z kolegami z klasy nie da się normalnie porozmawiać, bo prawie wszyscy interesują się nową koleżanką. Na szczęście do Antosia dołączają jego najwierniejsi przyjaciele – Rydygier i Ania. Na zakończenie wyprawy opiekunowie organizują bal. Nie zdają sobie sprawy, że w zabawie mogą wziąć udział prawdziwe wampiry…

   
   

   
   

TYTUŁ: Requiem Dla Mordercy
AUTOR: Elizabeth Corley
DATA PREMIERY: 27.10.2010
WYDAWCA: Zysk i S-ka

FABUŁA: Carol, Deborah, Octavia, Leslie i Kate - przyjaciółki na zabój, "cudowna paczka". Dwadzieścia lat temu na szkolnej wycieczce w ich szeregach niespodziewanie pojawiła się śmierć - Carol zginęła na klifach Durdle Door. Czy morderczynią była jedna z jej przyjaciółek? A może był to jedynie nieszczęśliwy wypadek? Wydaje się, że po latach sprawa odeszła w niepamięć. Jest jednak ktoś, dla kogo przedawnienie nie istnieje.

Zaginięcie Deborah i śmierć Kate inicjują śledztwo, które prowadzi nadkomisarz Andrew Fenwick. Ścigając się z czasem, policjant próbuje schwytać mordercę, który rozpoczął polowanie na pozostałe kobiety...

   
   

   
    TYTUŁ: Pozwól Mi Wejść
REŻYSER:
Tomas Alfredson
DATA PREMIERY: 22.10.2010 - KINO
WYDAWCA: Vivarto

FABUŁA:  12 – letni Oskar jest wrażliwym, nieco bojaźliwym chłopcem, prześladowanym przez silniejszych kolegów z klasy. Nie potrafi im się przeciwstawić. Marzy o prawdziwym przyjacielu. Życzenie to wydaje się spełnić, gdy Oskar spotyka rówieśniczkę, która wprowadza się wraz ze swoim ojcem do mieszkania obok. Blada i zawsze poważna Eli wychodzi tylko w nocy i wydaje się, że nie przeszkadzają jej wcale mroźne temperatury. Wraz z pojawieniem... [zobacz więcej]

   
   

   
    TYTUŁ: Horror Festiwal 2010
RODZAJ: Festiwal Kina Grozy

DATA PREMIERY: 20-23.10.2010 - KINO
ORGANIZATOR: Multikino

FABUŁA:  Horrorfestiwal.pl 2010 nieuchronnie nadchodzi.

Na tydzień przed Halloween już po raz czwarty pokażemy najciekawsze horrory ostatnich lat, nieprezentowane dotąd w Polsce — ani w obiegu kinowym, ani na DVD.

Tegoroczna formuła festiwalu będzie wypadkową tego, co robiliśmy w poprzednich latach. Zdecydowaliśmy się prezentować po dwa filmy dziennie w terminie od środy do soboty włącznie. Projekcje będą się kończyć przed północą, jedynie ostatniego dnia przewidujemy nieco dłużej trwającą sesję.

W tym roku udało nam się zdobyć licencje na pokazanie kilku naprawdę niesamowitych tytułów. Festiwal otworzą francuskie “Zęby nocy” – nakręcona niczym teledysk, pełna efektów specjalnych i makabrycznego humoru komedia wampiryczna. Dla miłośników czarnego thrillera spod znaku braci Coenów przygotowaliśmy “Bone Man”, czyli opowieść o krwawym alpejskim przetwórcy mięsa. Niemalże premierowo w skali światowej pokażemy przejmujący film z Williamem Hurtem o podróży na drugą stronę życia, zatytułowany “Sha­dows”. To właśnie na Horrorfestiwalu, po raz pierwszy w Polsce, zostanie zaprezentowany na dużym ekranie film włoskiego nestora kina grozy, Lamberto Bavy – jego najbardziej wystawne dzieło, zatytułowane “Ghost Son”.... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ:  Gone. Faza Trzecia: Kłamstwa
AUTOR: Michael Grant
DATA PREMIERY: 20.10.2010
WYDAWCA: Wydawnictwo Jaguar

FABUŁA: Minęło siedem miesięcy od dnia, w którym skończył się świat. Od dnia, w którym wszyscy dorośli zniknęli. Ale Apokalipsa dopiero się rozkręca.

Sam i Astrid już wiedzą – z każdym dniem będzie tylko gorzej. Wszechobecny, niekończący się głód, uderzający do głów alkohol i dostęp do broni stanowią piorunującą mieszankę. Ale to nie wszystko. Jedna noc zmienia wszystko w Perdido Beach.

Umarli wstają z grobów.

Gdy z zaświatów powraca znienawidzony przez wszystkich Drake, gdy Astrid toczy nierówną walkę z samozwańczą władzą, gdy Perdido Beach płonie, a „normalni” ruszają na „mutantów”, pojawia się ktoś, kto niesie nadzieję.

   
   

   
   

TYTUŁ: Dzicy Wojownicy (Ksiega 2)
AUTOR: Viviane Moore
DATA PREMIERY: 20.10.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Druga część cyklu powieści historycznych o zagadkach rozwiązywanych przez Tankreda i Hugona.

Jest kwiecień roku 1156. Nadmorskim miasteczkiem Barfleur wstrząsa seria morderstw, których ofiarami są dzieci. Oprawca za każdym razem zostawia po sobie ślad w postaci wyrytych na ich plecach tajemniczych liter „VRS”. W tym samym czasie z portu w Barfleur odpływają dwa statki. Na pokładzie jednego z nich znajduje się skarb ofiarowany przez Henryka II królowi Sycylii, chronią go więc najlepsi żołnierze straży przybocznej – słynni „dzicy wojownicy”. Statkiem tym płynie też pewna młoda kobieta, która ma zostać żoną ważnej sycylijskiej osobistości, oraz Tankred i Hugo, mistrz i uczeń. Czy załoga statku zdoła ustrzec się przed wszystkimi niebezpieczeństwami, jakie czekają ją w czasie podróży? I czy zagadka morderstw w Barfleur zostanie rozwiązana?

   
   

   
   

TYTUŁ: Granatowa krew
AUTOR: Wiktor Hagen
DATA PREMIERY: 20.10.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Główny bohater Granatowej krwi – Robert Nemhauser – jest ojcem bliźniaków (Cyryla i Metodego), mężem, funkcjonariuszem stołecznej policji, który ze względów finansowych musi wieczorami pracować jako… kucharz. Nudę i rutynę jego pracy przerywa śledztwo związane ze śmiercią żony znanego prezentera telewizyjnego z czasów PRL-u. Dochodzi do dwóch kolejnych zabójstw, powiązanych z pierwszym. Poszlaki prowadzą na manowce, okoliczności popełnienia zbrodni są pełne absurdów. Robert, wraz ze swoim policyjnym partnerem Mariem, który jest jego zupełnym przeciwieństwem, zaczyna odkrywać klucz, według którego morderca wybiera swoje ofiary. Sprawę zaciemniają tajemnice przeszłości, walka o pieniądze i wpływy polityczne oraz machinacje światka mediów.

Akcja kryminału Wiktora Hagena toczy się w Warszawie 2009 roku, lecz jej źródła tkwią w latach 70. Pełna jest szczegółów topograficznych, realiów ze świata władzy i medialnych elit oraz przebrzmiałych gwiazd. Autor osadził w miejskiej przestrzeni silnie zindywidualizowane i interesujące postacie, które wiążą relacje czy to małżeńskie, czy zawodowe oparte na przeciwieństwach. Połączył też atmosferę kryminału z humorem sytuacyjnym i językowym oraz grą z konwencjonalnym bohaterem powieści kryminalnej.

   
   

   
   

TYTUŁ: Przebudzenie O Północy
AUTOR: Lara Adrian
DATA PREMIERY: 19.10.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Popychana pragnieniem zemsty zmysłowa łowczyni wampirów i zimny jak skała nieśmiertelny mężczyzna, który opierał się żądzy przez stulecia - dopóki nie pojawiła się ona...

Z sercem rozdartym bólem i pragnieniem odwetu Eliza przemierza ulice Bostonu w poszukiwaniu tych, którzy zabrali jej wszystko, co kochała. Obdarzona niezwykłą mocą łatwo tropi swe nieśmiertelne ofiary, lecz wie, że ta moc może ją zniszczyć. A pomóc może jej tylko jeden mężczyzna - najniebezpieczniejszy wojownik pradawnej rasy wampirów.

Tegan dobrze zna gorycz straty. Rozumie ból Elizy, choć jego serce jest twarde jak kamień. Lecz przymierze, które zawrze z Elizą, połączy go z tą piękną i niebezpieczną kobietą krwią i przysięgą i porwie w burzę najmroczniejszych namiętności… [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Miasto Duchów
AUTOR: Stacia Kane
DATA PREMIERY: 19.10.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: W Dolnej Dzielnicy zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Kościół Prawdy zleca śledztwo Chess Putnam, czarownicy - demaskatorce duchów, i zobowiązuje ją do milczenia surową magiczną przysięgą. Ale Chess niełatwo jest zachować tajemnicę: boss przestępczego podziemia naciska na nią i grozi czymś o wiele gorszym niż najstraszliwsza klątwa. Kłopoty zaczynają się piętrzyć. Tajemniczy zabójca szuka nowych ofiar. Zła magia wypełnia miasto duchów. A jedyny człowiek, który mógłby pomóc Chess, ma wszelkie powody, by życzyć jej śmierci… [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Zdrada Nieśmiertelnego
AUTOR: Stacia Kane
DATA PREMIERY: 14.10.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Niezapomniani bohaterowie Nieśmiertelnego powracają w nastrojowej powieści o potędze pierwszej miłości silniejszej niż czas.
Serce podpowiada ci: zaufaj.
Rozum mówi: uciekaj…
Niektóre zdrady są małe - przykre słowo, uśmieszek za plecami, wredne kłamstewko. Ale są i zdrady, które łamią serca, burzą światy i obracają jasne dni w wieczny mrok.

Kiedy szesnastoletnia Evie zaczęła naukę w Wyldcliffe Abbey, szkole dla dziewcząt położonej wśród porośniętych wrzosowiskami posępnych wzgórz, jej życie zupełnie się zmieniło. Przebyła niewiarygodną Drogę Magii. A miłość do Sebastiana przewróciła jej świat do góry nogami. Lecz Wyldcliffe Abbey staje się miejscem coraz bardziej groźnym dla nich obojga. Evie żyje w ciągłym strachu, czy zdoła zapanować nad coraz potężniejszą magią zaklętą w talizmanie. Jednak największe niebezpieczeństwo może jej grozić ze strony tego, który kocha ją najbardziej… [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Wampir Z Sąsiedztwa
AUTOR: Kerrelyn Sparks
DATA PREMIERY: 14.10.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Nie tylko wampiry ubierają się u Echarpe’a, najsłynniejszego dyktatora mody świata… nie z tego świata

Heather Westfield nawet nie marzyła, że spotka Jean-Luca Echarpe’a. A cóż dopiero że największy projektant zainteresuje się nią i zawładnie jej zmysłami.

Heather jest w siódmym niebie, bo nigdy dotąd nie była z tak atrakcyjnym i tak niesamowitym mężczyzną. I żyliby długo (a nawet wiecznie) i szczęśliwie, gdyby nie zaciekły wróg Jean-Luca, który nie zadowoli się syntetyczną krwią… [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Posłaniec Świtu. Dni Mroku. Księga 3
AUTOR: Jocelynn Drake
DATA PREMIERY: 12.10.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Nieśmiertelna wojowniczka i łowca wampirów w trzeciej odsłonie zmagań z nadciągającą ciemnością

Walka trwa. Wkrótce złożona zostanie ostatnia ofiara i świat pogrąży się w wiecznym mroku…

Wampiry boją się Miry, bo posiada moc, jakiej nie mają inni nocni wędrowcy.

Naturi słudzy nocypogardzają nią za to, kim jest, i szykują się do ostatecznego zburzenia bramy oddzielającej ich świat od świata ludzi - a wtedy na ziemi popłynie krew.

Zbliża się dzień, gdy potężni wrogowie stoczą pojedynek pod osłoną ciemności na zboczach Machu Picchu, gdy przeznaczenie poprowadzi Mirę i śmiertelnego łowcę wampirów ku ostatecznemu starciu...

Jocelynn Drake, amerykańska pisarka, powieścią Nocny wędrowiec rozpoczęła bestsellerową serię pt. Dni Mroku. Wykreowała w niej oryginalną mitologię świata, który od stuleci przemierza intrygująca, niejednoznaczna, zaskakująco ludzka bohaterka. Magia i krew, walka i groza wypełniają niepokojący świat bez happy endów, gdzie ludzie i wampiry muszą zawrzeć trudny sojusz, by ocalić Ziemię [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Statek
AUTOR: Stefán Máni
DATA PREMIERY: 06.10.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Frachtowiec „Per Se” wypływa z Islandii do Surinamu w Ameryce Południowej po boksyty do produkcji aluminium. Jego załogę stanowi dziewięciu mężczyzn, z których każdy ma coś do ukrycia.

Od początku rejsu na pokładzie panuje atmosfera nieufności, spowodowana niejasnymi powiązaniami między członkami załogi, także dziwną grą, jaką ze sobą prowadzą. Jak podkreśla jeden z krytyków, przywodzi ona na myśl klimat filmów Roberta Altmana. Gdy wskutek sabotażu okręt traci łączność ze światem zewnętrznym i zaczyna dryfować w nieznane, zdani tylko na siebie mężczyźni muszą podjąć walkę z żywiołem, własnymi słabościami i czającym się w oddali losem. W konfrontacji ze śmiercią każdy z marynarzy zareaguje inaczej, lecz wszyscy równie rozpaczliwie będą wierzyć w ocalenie. Thriller Stefána Mániego to przekonujący psychologicznie obraz walki o przetrwanie. Autor mrocznej, pasjonującej powieści za pomocą niezwykle sugestywnych opisów przenosi czytelnika w okrutną rzeczywistość, by na własnej skórze odczuł on strach towarzyszący bohaterom i znalazł się w samym środku wydarzeń, które nie zawsze da się logicznie wytłumaczyć…

   
   

   
   

TYTUŁ: Ja, diablica
AUTOR: Katarzyna Berenika Miszczuk
DATA PREMIERY: 06.10.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Śmierć to dopiero początek. Dziwna prawda wynikająca z najnowszej powieści niezwykle utalentowanej pisarki młodego pokolenia – Katarzyny Bereniki Miszczuk. Gdy dwudziestoletnia Wiktoria zostaje zamordowana, zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak Wiktoria nie  potrafi pogodzić się ze swoją przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i… wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem. Ja, diablica to wybuchowa mieszanka dwóch rzeczywistości – ziemskiej i piekielnej; to również korowód barwnych postaci, takich jak neurotyczna Śmierć, narcystyczna Kleopatra (tak, TA Kleopatra) czy diaboliczny Azazel, którego plan przewiduje zdobycie władzy nad całym światem piekielno-niebiańskim. Pisarka umiejętnie korzysta z dobrze znanych, popkulturowych tematów, odświeża je i bawi się nimi. Łącząc najlepsze cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, stworzyła pełną humoru i – mimo kontrowersyjnego tematu śmierci – delikatnie zmysłową książkę.

   
   

   
   

TYTUŁ: Namiętność Sukuba
AUTOR: Richelle Mead
DATA PREMIERY: 05.10.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Czwarta część rozpoczętego Melancholią sukuba cyklu przygód miłosnych uwodzicielskiej demonicy, filmowanego przez wytwórnię Fox TV Richelle Mead zdobywa światowe listy bestsellerów, a w Australii wyprzedza Stephenie Meyer Przybierają postać nieziemsko pięknych kobiet. Wabią mężczyzn i budzą w nich pożądanie. Sukuby - uwodzicielskie i mordercze demony… Georgina jest bardzo złym sukubem...

Taki zarzut to jeszcze pół biedy - w końcu sukuby powinny być bardzo złe – ale szef Georginy twierdzi, że ostatnio wyraźnie opuściła się w pracy. Może to skutek zerwania z Sethem, jej śmiertelnym chłopakiem, że jest wiecznie wkurzona i kłóci się z kim popadnie? Tak czy siak, arcydemon postanawia oddelegować Georginę do Vancouver. Siarczysty mróz i nowa, całkiem żywa dziewczyna Setha to już wystarczający powód, by popaść w depresję. A teraz jeszcze arcydemon znika bez śladu... [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Ymar
AUTOR: Magdalena M. Kałużyńska
DATA PREMIERY: 01.10.2010
WYDAWCA: FOX Publishing

FABUŁA: Gdy inspektor Wojciechowski i jego asystent, Michał, znajdują w starej kamienicy zakrwawione ciało pięknej kobiety, nie podejrzewają nawet, w jak mroczną i skomplikowaną intrygę zostają wplątani. Intrygę, która – być może – ma swoje początki jeszcze w pradawnych i złowrogich siłach wymykających się ludzkiemu rozumowi… Czy bohaterowie poznają prawdę i… czy uchronią siebie i innych przed tajemniczym niebezpieczeństwem?

W precyzyjnie skonstruowanej fabule Kałużyńska płynnie i niepostrzeżenie przemieszcza się pomiędzy konwencjami literackimi: prowadzi czytelnika od thrillera policyjnego do horroru z pogranicza metafizyki. Niewątpliwie największą zaletą Ymar – oprócz posępnego, mrocznego nastroju powieści oraz odważnych zabiegów narracyjnych – są błyskotliwe, dynamiczne i bardzo wiarygodne dialogi. Dzięki nim i dzięki niebanalnym osobowościom bohaterów Ymar okazuje się fascynującą i wciągającą powieścią, która zaspokoi gusta wszystkich miłośników dreszczu emocji.

   
   

   
   

TYTUŁ: Magia kości
AUTOR: Higgins Fiona E.
DATA PREMIERY: 29.09.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Los nie rozpieszczał Pina Carpue: matka zmarła, ojciec go porzucił, chłopiec cierpiał głód i marzł, tułając się samotnie po ulicach. W końcu znalazł dach nad głową i pracę w cichym, spokojnym miejscu. W kostnicy. Jest szczęśliwy. Pewnego dnia jednak ktoś zakrada się do zakładu pogrzebowego i zmusza Pina do uczestnictwa w akcie wskrzeszenia umarłych. Od tego momentu chłopiec wpada w wir niesamowitych i mrożących krew w żyłach zdarzeń. Jego sprzymierzeńcami stają się: karzeł – intelektualny olbrzym, a zarazem mistrz w rzucaniu ziemniakiem, pewna zagadkowa para oraz naukowiec-wróżbita.

   
   

   
   

TYTUŁ: Kogo kocham, kogo lubię
AUTOR: Marta Mizuro, Robert Ostaszewski
DATA PREMIERY: 22.09.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Kryminał wrocławsko-krakowskiego duetu! Nadkomisarz Gajewski nie jest posępnym, cierpiącym na depresję mężczyzną bez rodziny, mającym za sobą mroczną przeszłość. Gajewski to dziarski sportsmen z poczuciem humoru, ojciec trójki dzieci, mąż despotycznej żony. Słowem: pozytywny antydetektyw. On i jego ekipa zaczynają pracować nad przedziwną sprawą seryjnych zabójstw. W zatłoczonym turystami Krakowie wypada z okna samotny informatyk, skądinąd sporych rozmiarów gej. Zostaje przy nim znaleziona chusteczka z wyhaftowanym słowem „grubas”. Kolejną ofiarą jest szkolna polonistka o wrednym charakterze. W jej skrzynce pocztowej leży podobna chusteczka z napisem. Zbrodnie się mnożą, a policja nie może ustalić powiązań między morderstwami. Czy mamy do czynienia z szaleńcem na miarę bohatera filmu Siedem? Kogo kocham, kogo lubię to kryminał pełen humoru i ironii. Napięcie i suspens łączą się z trafnymi obserwacjami polskich realiów oraz kondycji społeczeństwa. A wszystko to oryginalnie podlane lokalnym, krakowskim sosem.

   
   

   
   

TYTUŁ: Świt
AUTOR:
Tim Lebbon
DATA PREMIERY: 16.09.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Mroczna saga rozpoczęta Zmrokiem nagrodzonym British Fantasy Society Award dla najlepszej powieści 2007

Noreela stoi w obliczu zagłady. Lecz gdzieś w sercu krainy wciąż żyje magia. Nieszczęsny Rafe uosabiał kiedyś jej moc, do dnia gdy Magowie odebrali mu ją brutalnie i zatriumfowali raz jeszcze.

Teraz Magowie zbierają armię przerażających wojowników, by utopić Noreelę w morzu krwi. Lecz ostatni pozostali przy życiu mieszkańcy nie zamierzają się pogodzić z wiecznym mrokiem. Prastara przepowiednia mówi, że przyszłość magii objawi się w dziecku jeszcze nienarodzonym – jeśli tylko jego matka przeżyje i ujrzy wstający świt

   
   

   
   

TYTUŁ: Cień Księżyca
AUTOR: Rachel Hawthorne
DATA PREMIERY: 16.09.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Cień księżyca spowija las, który nie chroni już Strażników Nocy. I staje się przekleństwem dla dziewczyny, której nie chroni już nic - nawet miłość...

Siedemnastoletnia Hayden wyczuwa uczucia innych Strażników Nocy. Tylko tajemniczy Daniel, który niedawno dołączył do ich prastarego plemienia, pozostaje dla niej zagadką. I budzi w niej nieznane pragnienia... Czy to właśnie on będzie towarzyszem jej pierwszej przemiany? Hayden dobrze wie, że za nic nie może na to pozwolić - choćby miało to złamać jej serce. Bo najważniejsza noc w jej życiu może być dla nich obojga ostatnią...

   
   

   
   

TYTUŁ: Mroczny Blask
AUTOR: Christine Feehan
DATA PREMIERY: 14.09.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Alexandria, młoda graficzka komputerowa, była gotowa poświęcić wszystko, by chronić swojego osieroconego małego brata. Ale gdy oboje napotkali niewypowiedziane zło ukryte we mgle spowijającej San Francisco, mogła tylko błagać o ratunek... I oto z mroku wyłonił się Aidan - potężniejszy i bardziej tajemniczy od wszystkich istot nocy. Czy jednak ów nieśmiertelny Karpatianin jest wybawcą, czy potworem? Zbawieniem czy grzechem? I czy Alexandria ulegnie dzikiej, niesamowitej uwodzicielskiej mocy Aidana i siłą swej miłości wypełni jego pusty świat tęczą barw?

   
   

   
   

TYTUŁ: Tropiciel Duchów
AUTOR: Paver Michelle
DATA PREMIERY: 08.09.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Torak ma przed sobą najważniejsze zadanie w życiu – przyjdzie mu stoczyć rozstrzygającą bitwę z siłami ciemności. Przedtem jednak czeka go wyprawa w celu odnalezienia kryjówki groźnej Pożeraczki Dusz. Tymczasem przyjaciele mają inne problemy: Renn musi podjąć ważną i trudną decyzję, a Wilk – pokonać straszne cierpienie. Tropiciel duchów to szósta część Kronik Pradawnego Mroku, która kończy serię przygód Toraka i jego przyjaciół...

   

TYTUŁ: Lament Zombie
AUTOR: S.G. Browne
DATA PREMIERY: 07.09.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Życie Andy'ego Warnera nie jest usłane różami, a już na pewno nie pachnie jak róże. Przed wypadkiem Andy miał piękną żonę i uroczą córeczkę. Teraz jest zombie, mieszka w piwnicy u rodziców, a jego jedyna rozrywka to spotkania grupy AN (Anonimowych Nieumarłych). Jako zombie został pozbawiony wszelkich praw. Ale Andy i grupa nowych kumpli z AN - łącznie z przeuroczą, choć równie martwą Ritą - zamierzają w ciekawy sposób przeżyć swoje życie… [czytaj więcej]

   

TYTUŁ: Wędrowiec
AUTOR: Col Buchanan
DATA PREMIERY: 07.09.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Młody zabójca w ogniu krwawej wojny staje przed największym wyzwaniem w swoim życiu   Od pięćdziesięciu lat Święte Imperium Mann podbija kolejne narody. Tylko mercjańskie Wolne Porty wciąż opierają się jego potędze. Potężne mury Bar-Khos już dziesięć lat odpierają ataki imperialnej armii. Młody Nico nie przeczuwa, jakie zadanie wyznaczył mu los. Zabójca z elitarnego bractwa asasynów wybiera go na swego ucznia, który dopomoże mu dokonać zemsty na bezlitosnej… [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Morderstwo w Alei Róż
AUTOR: Tadeusz Cegielski
DATA PREMIERY: 01.09.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Warszawski profesor historii autorem pasjonującego kryminału! Akcja Morderstwa w alei Róż toczy się w 1954 roku w Warszawie. Tamte czasy mało kto już pamięta i wspomina, rzadko kto potrafi dziś tak plastycznie i sugestywnie odmalować ich atmosferę.

Ryszard Wirski, funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej, prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR - Bogusława Szczapy. Sytuacja jest trudna, nic nie jest jasne i niczego nie można być pewnym. Kapitanowi Wirskiemu depcze po piętach oficer UB - Mikołaj Kowadło. Okazuje się, że niepowodzenie Wirskiego ma przynieść jego przeciwnikowi, oprócz uznania przełożonych, także korzyści osobiste. Do odnalezienia „nowego, lepszego mordercy" droga będzie daleka... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Metalowa Twierdza 2010
RODZAJ:
Koncert
DATA: 20-22.08.2010
MIEJSCE: Nysa

INFO: Metalowa Twierdza to 3 dniowy festiwal rockowo - metalowy odbywający się niezmiennie od 8 lat w Nysie w woj. Opolskim. Podobnie jak w poprzednich latach tak i teraz na scenie zaprezentuje się 21 zespołów z Polski jak i z Czech. Wśród nich zobaczymy między innymi zespoły Proletaryat, Ceti czy None... [czytaj więcej]

 

   
   

   
   

TYTUŁ: Randki z piekła
AUTOR: Kim Harrison, Lynsay Sands, Kelley Armstrong, Lori Handeland
DATA PREMIERY: 12.08.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Za tobą bale maturalne i wakacje z piekła.

Teraz czas umówić się na niesamowite, mroczne, seksowne i przerażające... randki z piekła

Natarczywy wampir, romantycznie usposobiony wilkołak, uwodzicielski demon, zmiennokształtny ulegający przerażającej metamorfozie zapraszają na zabójcze randki, jakich dziewczyny z opowiadań autorki Umarli czasu nie liczą i trzech innych bestsellerowych pisarek nie zapomną do śmierci… która może nastąpić nadspodziewanie szybko.

   
   

   
   

TYTUŁ: Wampiry Hollywoodu
AUTOR: Adrienne Barbeau, Michael Scott
DATA PREMIERY: 11.08.2010
WYDAWCA: Rebis

FABUŁA: Hollywood: trzy morderstwa w przeciągu 2 tygodni, wszystkie dotyczą wielkich gwiazd.

Seryjny morderca pracuje według schematu, eliminując ofiary z listy gwiazd, które są powiązane z Ovsanną Moore.
Moore to szefowa Studia Filmowego. Jest także…..500-letnią wampirzycą …..ale to przecież Hollywood i nikt nie zawraca sobie głowy wiekiem. Detektyw Peter King wie bardzo dużo o Mieście Aniołów, ale z pewnością nie ma pojęcia, że istotni notable tego miasta właśnie formują wampirze siatkę. Nie wie również, że tajemnicza i uwodzicielska Ovsanna jest szefem tej sekretnej organizacji.

Moore i King mimo, że stoją po dwóch różnych stronach barykady zwierają szyki by schwytać seryjnego mordercę, którego tabloidy ochrzciły mianem „celebrytowego rzeźnika”.

Kiedy wampirzyca i policjant zauważają diabelski związek między nimi, w niebo wzlatują iskry, a razem z nimi stwory nocy...

   
   

   
   

TYTUŁ: Strażniczka Aniołów Mroku
AUTOR:
Kim Harrison
DATA PREMIERY: 10.08.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Zawieszona pomiędzy życiem a śmiercią bohaterka Umarli czasu nie liczą powraca jako strażniczka mrocznych aniołów

Marzenia siedemnastoletniej Madison Avery o tym, żeby być lubianą w nowej szkole, umarły wraz z nią. Po straszliwym spotkaniu ze żniwiarzem ciemności Madison jest zawieszona pomiędzy światem żywych i umarłych. A teraz trafi w sam środek bitwy pomiędzy aniołami mroku i światła - pomiędzy przeznaczeniem i wolną wolą. Będzie musiała wykonać ryzykowne zadanie i zmierzyć się ze swoją nową mocą, która napawa ją przerażeniem…

   
   

   
   

TYTUŁ: Igły I Grzechy
AUTOR: John Everson
DATA PREMIERY: 06.08.2010
WYDAWCA: Replika

FABUŁA: Igły i grzechy Johna Eversona to proza niezwykła - pulsująca namiętnościami i cierpieniem. Pisarz tworzy spójny i wstrząsający obraz współczesnego świata, który przypomina piekielne wizje Dantego i Boscha. Dosłownie i w przenośni odziera człowieka ze skóry, kaleczy igłami i szkłem, by dotrzeć do zła wypełniającego jego serce. Everson pokazuje, że jesteśmy skazani na ból, bo tylko ono może nas uwolnić od winy i grzechu. Przemoc, seks,  wojna i wynaturzenie to literackie narzędzia, przy pomocy których mówi: Oto człowiek.

Prozy Johna Eversona nie można minąć obojętnie; fascynuje plastycznym obrazem i siłą moralnego przesłania. Jest piekłem – budzi lęk i grozę, ale… przynosi też oczyszczenie.

   
   

   
   

TYTUŁ: Gracze
AUTOR:
Obara Karina
DATA PREMIERY: 28.07.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Krajowa pisarka i jej pasjonujący thriller kryminalny! Cezary i Michał to nastolatkowie z dwustutysięcznego miasta. Namiętnie grają w gry komputerowe. Michał wychowywany jest przez matkę prostytutkę i ich relacje są bardzo trudne; Cezary pochodzi z typowej mieszczańskiej rodziny, w której rodzice starają się przekazać dzieciom najważniejsze wartości, tłumaczą, czym jest dobro i zło. Pewnego dnia w głowach Cezarego i Michała rodzi się szalona myśl, by wcielić w życie motywy z ulubionej gry - Misji.... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Nów Księżyca
AUTOR: Rachel Hawthorne
DATA PREMIERY: 27.07.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Brittany całe życie marzyła, by zostać Strażnikiem Nocy. Niczego nie pragnęła bardziej. Niczego - z wyjątkiem Connora, pociągającego i tajemniczego jak wszyscy, w których żyłach płynie krew prastarego plemienia. Wreszcie nadchodzi wielka noc, noc siedemnastych urodzin Brittany. Nadchodzi… i mija, a Brittany pozostaje dziewczyną. Lecz dla swojej wymarzonej przemiany jest gotowa zrobić wszystko - nawet zdradzić tych, których kocha… [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: AvangardA6
RODZAJ:
Konwent
DATA: 22-25.07.2010
MIEJSCE: Warszawa

INFO: AVANGARDA 6 jest szóstą edycją ogólnopolskiego konwentu miłośników fantastyki. Jest jedynym tego typu dużym wydarzeniem cyklicznym w Warszawie.
Edycja 2010 odbędzie się w dniach 22-25 lipca 2010, w Zespole Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej przy al. Stanów Zjednoczonych 24. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki ‘Avangarda’.

Avangarda 6 jest przedsięwzięciem składkowym. Uczestnictwo wymaga uiszczenia stosownej składki akredytacyjnej przeznaczanej później wyłącznie na cele pokrycia kosztów organizacji (wynajmu powierzchni, materiałów poligraficznych, ubezpieczeń, kosztów logistycznych etc.). Wysokość składek podana jest w zakładce Akredytacja... [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Wampiry Wolą Szatynki
AUTOR: Kerrelyn Sparks
DATA PREMIERY: 22.07.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Dobry wampir to martwy wampir.

To motto nieustraszonej pogromczyni wampirów - do czasu gdy spotka najbardziej seksownego nieumarłego w swojej zabójczej karierze.

Serce Angusa MacKaya z pewnością zabiłoby szybciej na widok Emmy Wallace, gdyby nie to, że zatrzymało się na zawsze pięćset lat temu. A teraz Angus może spodziewać się tylko, że wybranka potraktuje je dość brutalnie – Emma to pogromczyni wampirów, najlepsza w swoim fachu. Angus by ujść z życiem, musi ją przekonać, że mają wspólnego śmiertelnie niebezpiecznego wroga. W tym celu zamierza wykorzystać swój niesamowity nieodparty urok... [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Dni Jakuba Wędrowniczka
RODZAJ:
Konwent
DATA: 16-18.07.2010
MIEJSCE: Wojsławice

INFO: Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki “Cytadela Syriusza”, przy współpracy z klubami należącymi do Forum Ściany Wschodniej, ma zaszczyt zaprosić na V edycję Dni Jakuba Wędrowycza, która odbędzie się 16-18 lipca 2010 roku.

Po raz kolejny spotkamy się w Wojsławicach (mała wioska 25 km od Chełma, 40 km od Zamościa, 85 km od Lublina). Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą – Jakub Wędrowycz to pochodząca z okolic Wojsławic fikcyjna postać z książek Andrzeja Pilipiuka. Impreza ma charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami. Zapraszamy do zakładki “Galeria”, gdzie można obejrzeć obszerne fotorelacje z poprzednich edycji... [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Nieświęta Magia
AUTOR: Stacia Kane
DATA PREMIERY: 13.07.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Chess, czarownica na usługach Kościoła, dostaje nowe zadanie: ma zbadać, czy złośliwy duch prześladujący rodzinę gwiazdora filmowego to prawdziwy gość z zaświatów czy zwykłe oszustwo. Również Lex, z którym ma romans, potrzebuje jej pomocy – ktoś zabija dziewczyny z miasta i podobno w zabójstwa wmieszana jest siła nieczysta. Chess rozpoczyna śledztwo i jak zwykle trafia w sam środek nadprzyrodzonej i śmiertelnie niebezpiecznej intrygi...

Stacia Kane, amerykańska autorka romansów paranormalnych, zadebiutowała powieścią Osobiste demony z pogromczynią demonów Megan Chase. Książka została uznana przez amerykańską sieć księgarską Barnes and Noble za jeden z najlepszych paranormalnych tytułów 2008. Powieścią Nieświęte duchy pisarka rozpoczęła swoją najnowszą serię. [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Ostatnie Tchnienie
AUTOR: Denise Mina
DATA PREMIERY: 07.07.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Ostatnie tchnienie to trzecia z zapowiedzianych pięciu części cyklu o Paddy Meehan. W Polu krwi, którego akcja dzieje się w 1981 roku, poznajemy ją jako osiemnastoletnią, początkującą dziennikarkę. W Martwej godzinie, w 1984, jest już etatową reporterką. Akcja Ostatniego tchnienia rozgrywa się w 1990 roku, gdy główna bohaterka, jako ceniona felietonistka, posiada własną kolumnę i jest... samotną matką. Odnalezione zostaje ciało byłego chłopaka Paddy, korespondenta wojennego Terry'ego Hewitta, uprowadzonego... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Marzenia Sukuba
AUTOR: Richelle Mead
DATA PREMIERY: 06.07.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Przybierają postać nieziemsko pięknych kobiet. Wabią mężczyzn i budzą w nich pożądanie. Sukuby - uwodzicielskie i mordercze demony…

Seks to najlepsza broń - zwłaszcza w przypadku sukuba.

Ale nie w przypadku Georginy, która wciąż szuka sposobu, jak zatracić się w miłosnym uniesieniu, nie zabijając przy tym niechcący swojego śmiertelnego ukochanego.

A teraz jeszcze te sny. Ktoś – lub coś – wysysa nocami jej energię i podsuwa dziwne wizje. Georgina szuka odpowiedzi u tłumacza snów, ale jego demoniczny czar wprowadza w jej uczucia jeszcze większy zamęt. Jeśli szybko nie odkryje, kto żeruje na jej snach, może już nigdy nie będzie spać spokojnie – a wraz z nią cały śmiertelny i nieśmiertelny świat skazany na zagładę przez potężnego wroga ludzi i demonów…  [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Hellblazer: Łajdak U Piekła Bram
AUTOR: Różni Autorzy
DATA PREMIERY: XX.06.2010
WYDAWCA: Egmont Polska

FABUŁA: Diabeł zawsze odbiera swoje długi...
...a John Constantine, który najbardziej go upokorzył, musi je spłacić.
Po tym jak dwukrotnie przechytrzył i pokonał Księcia Ciemności Constantine nie ma wcale ochoty na trzecie podejście – ale Diabeł nie zostawia mu wyboru. Rozwiązawszy piekielny impas, przybywa po swoje i nic na świecie nie może go powstrzymać. Rzecz jasna, Constantine nie podda się bez walki, wie jednak lepiej niż ktokolwiek inny, że dobra passa nigdy nie trwa wiecznie. W końcu trzeba nastawić się na najgorsze, pożegnać z bliskimi i pojednać z losem.
Niestety, kiedy w mieście zjawia się Diabeł, nie jest bynajmniej w pojednawczym nastroju.
HELLBLAZER: Łajdak u piekła bram to ostatnia dłuższa historia autorstwa twórców Kaznodziei, Gartha Ennisa i Steve'a Dillona, z czasów ich pracy nad legendarną serią wydawnictwa Vertigo. W tomie tym zamieszczono także Kraj ojców, opowieść o ukochanej Constantine'a Kit Ryan i jej rodzinnym Belfaście.

   
   

   
   

TYTUŁ: Zmierzch I Historia
AUTOR:
Nancy R. Reagin
DATA PREMIERY: 29.06.2010
WYDAWCA:
Prószyński i S-ka

FABUŁA: Każdy fan sagi „Zmierzch” powinien mieć tę świetnie napisaną książkę, która stanowi tło historyczne dla bohaterów i wątków stworzonych przez Stephenie Meyer...
Jakie normy społeczne rządziły światem, w którym dorastał Edward? Czy los rodziny Jacoba był od zawsze przesądzony? Czego mógł doświadczyć Jasper jako żołnierz wojny secesyjnej? Czy Volturi byli typowymi władcami w renesansowych Włoszech? Jak wyglądało dzieciństwo w siedemnastowiecznym Londynie, gdzie na świat przyszedł Carlisle?
... [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Szkarłat Północy
AUTOR: Lara Adrian
DATA PREMIERY: 24.06.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Wampir i kobieta połączeni krwią i tajemnicą pójdą za głosem ciała i duszy w świat mroku i rozkoszy.

Druga część bestsellerowej serii Rasa Środka Nocy

Kiedy w klinice weterynaryjnej pojawia się ranny mężczyzna, doktor Tess Culver nie ma pojęcia, że jej życie właśnie na zawsze się zmienia. Nie wie, że wysoki, ubrany w czerń nieznajomy nie jest człowiekiem, lecz wampirem-wojownikiem… [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Pełnia Księżyca
AUTOR: Rachel Hawthorne
DATA PREMIERY: 15.06.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: W dniu swoich siedemnastych urodzin Lindsey stanie się jedną z nich. Podczas pełni księżyca przejdzie przemianę i zwiąże się z chłopakiem, z którym będzie już całe życie. Aż do tego lata była pewna, że jej przeznaczeniem jest spokojny Connor. Więc czemu nie może przestać myśleć o gwałtownym, niepokojącym Rafie?

Pełnia księżyca zbliża się wielkimi, zbyt wielkimi krokami, a wtedy los Lindsay zostanie przypieczętowany – bezpowrotnie… [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Świat Wampirów
AUTOR:
Manuela Dunn-Mascetti
DATA PREMIERY: 15.06.2010
WYDAWCA:
Prószyński i S-ka

FABUŁA: Każdy miłośnik „nieumarłych” z pewnością powinien sięgnąć po tę książkę. Jej stronice zawierają istotną wiedzę na temat Księcia Ciemności, stanowią doskonałe uzupełnienie tak słynnych utworów jak „Zmierzch”, czy „Wywiad z wampirem”. Szukajcie między wierszami, w legendach, we krwi, ukrytej tam pod pieczęcią wiecznej tajemnicy. Prawda czy tylko fantazja?

Stephenie Meyer, Anne Rice, czy Charlaine Harris bohaterem swoich utworów uczyniły jedną z najbardziej pasjonujących postaci literackich wszystkich epok: postać wampira. Jej początki tkwią w mrocznych zakamarkach ludzkiej podświadomości, ale mityczna przeszłość wampirów zmartwychwstała właśnie teraz: okazało się, że nasze zainteresowanie tymi hipnotyzującymi istotami jest nadal żywe, a nasz lęk przed nimi rozkwita i jest coraz bardziej... [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Trzynaście Lat Później
AUTOR: Lara Adrian
DATA PREMIERY: 10.06.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Bonaparte zmarł na wygnaniu, Wielka Armia rozsypała się w proch. Zniknęli Francuzi, zniknęło dwunastu straszliwych sojuszników Rosjan. Dziś Aleksiej Iwanowicz Daniłow, pułkownik w służbie cara, musi walczyć już tylko z ludźmi…

Lecz car nie wie, co to spokój. Bunt w armii i groźba rewolucji nie są tak straszne jak to, co kładzie potworny cień na jego duszy. I nie pozwala zapomnieć o przysiędze przypieczętowanej krwią… i złamanej przed laty. Teraz ofiara zdrady Romanowów zamierza upomnieć się o swoją własność. A Aleksiej znów zmierzy się z nieludzką grozą i upiorną furią zemsty, która dokona… [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Rogi
AUTOR: Joe Hill
DATA PREMIERY: 10.06.2010
WYDAWCA:
Prószyński i S-ka

FABUŁA: Ignatius Perrish budzi się pewnego ranka kompletnie skacowany. Jest pewien, że w nocy narobił głupstw, ale nic nie pamięta. W lustrze zauważa z przerażeniem, że wyrosły mu rogi… Zdezorientowany idzie do lekarza. Dostrzega też inną prawidłowość: wszyscy zaczynają mówić mu, co myślą. Bez ogródek, tak jakby nie mogli się powstrzymać. Kiedy Ig dotyka skóry innego człowieka, poznaje jego myśli, wspomnienia, widzi przeszłość. Rok wcześniej zgwałcono i brutalnie zamordowano jego dziewczynę i właśnie to wydarzenie doprowadziło Ignatiusa na skraj załamania nerwowego. Czy nowe zdolności pomogą mu wrócić do równowagi i odkryć, kto jest winien śmierci ukochanej? [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Czarna Lista
AUTOR: Aleksandra Marinina
DATA PREMIERY: 02.06.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Nowy kryminał Marininej, rozgrywający się czarnomorskim kurorcie. Tym razem śledztwo prowadzi – znany z innych powieści rosyjskiej mistrzyni kryminału – podpułkownik Stasow, spędzający tam urlop wraz z córeczką. Detektyw jest kolegą po fachu Anastazji Kamieńskiej. W mieście odbywa się festiwal filmowy. Z rąk zabójcy kolejno giną gwiazdy pretendujące do nagrody festiwalowej.  Miejscowe władze nie życzą sobie pomocy Stasowa, ktoś grozi jego córce, afera zatacza coraz szersze kręgi. Stasow, choć jest zastraszany, mozolnie bada sprawę. Równocześnie przydarza mu się romans życia z petersburską pisarką, która mieszka w tym samym pensjonacie.

   
   

   
   

TYTUŁ: Wampiry Z Morganville, Księga 4
AUTOR: Rachel Caine
DATA PREMIERY: 01.06.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Na Morganville spłynęła cisza...

…przed krwawą burzą, której zapobiec może tylko śmiertelna siedemnastolatka…

W Morganville zapanował spokój. Claire może wrócić na uniwersytet i spędzać czas ze swoim chłopakiem, a Eve dostaje rolę w sztuce teatralnej. Lecz porządek zaprowadzony przez nieśmiertelną władczynię miasta nie trwa długo. Mnożą się tajemnicze ataki na jej poddanych. Wkrótce pojawia się nowa groza – bunt i szaleństwo. Czy żeby przeżyć kolejną noc, Claire i jej przyjaciele będą musieli porzucić miasto… [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Wakacje Z Piekła
AUTOR: Cassandra Clare, Claudia Gray...
DATA PREMIERY: 01.06.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Luksusowy statek, willa na Jamajce, francuskie miasteczko, malownicza wioska w Karpatach mogą okazać się przerażająca pułapka dla dziewczyn, które marzyły o ekscytującej wakacyjnej przygodzie. Bo podczas tych wakacji zgubiony bagaż to tylko drobna niedogodność w porównaniu z tym, co knuje zazdrosna czarownica. Poparzenie słoneczne jest bolesne, ale nie trwa tak długo jak rzucona klątwa czy ukąszenie wampira, a nudne towarzystwo nie jest tak straszne jak opowiadanie, które zmienia słuchacza w… [czytaj więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Nieświęte Duchy
AUTOR: Stacia Kane
DATA PREMIERY: 27.05.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Świat się zmienił. Zmarli powstali, by nawiedzać żywych. Tylko potężny Kościół Prawdy może ochronić ludzi przed duchami…

Chess Putnam, czarownica na usługach Kościoła, ma prawdziwy talent do odsyłania duchów z powrotem do zaświatów. Ale ma i kłopotliwy sekret: ogromny dług za narkotyki. Żeby go odpracować, Chess musi oczyścić z duchów nawiedzone lotnisko. I pakuje się w piekielne kłopoty, przy których jej dotychczasowe problemy rozwiewają się jak zjawa potraktowana ektoplazmarkerem…

   
   

   
   

TYTUŁ: Krew Zombie
AUTOR: Nate Kenyon
DATA PREMIERY: 27.05.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Mężczyzna uciekający przed przeszłością w przeklętym miasteczku w powieści nominowanej do nagrody Brama Stokera

Były więzień Billy Smith chce tylko spokoju. Lecz co noc dręczą go koszmary, a na jawie słyszy głosy namawiające go do przemocy. Ulegając tym podszeptom, Billy porywa młodą kobietę… i odkrywa, że nie spotkali się przypadkiem. Potworne wizje wzywają ich do miasteczka, gdzie czeka coś stokroć bardziej strasznego niż jakikolwiek nocny koszmar...

   
   

   
   

TYTUŁ: Anima Vilis
AUTOR: Krzysztof T. Dąbrowski
DATA PREMIERY: 20.05.2010
WYDAWCA:
Initium

FABUŁA: „Anima Vilis" to zbiór oryginalnych opowiadań grozy.

Wyobraźcie sobie zombie w scenerii westernu. Lub opowieść, w której spotykacie demonicznego Świętego Mikołaja. W tajemniczym korowodzie przez opowiadania zbioru przewijają się też słowiańskie demony, UFO, kosmici i wiedźmy. A wszystko to w smakowitym sosie, przyrządzonym na bazie takich motywów, jak teorie spiskowe, apokalipsa czy podróże między wymiarami. Dodatkowo mistrz kuchni przyprawił wszystkie historie szczyptą czarnego humoru, groteski i cynizmu.

Jeśli lubisz się bać, a jednocześnie uwielbiasz być zaskakiwany - ta książka porwie Cię w szaloną podróż już od pierwszej strony.

Jest to druga książka Krzysztofa T. Dąbrowskiego, stawianego przez recenzentów obok takich autorów, jak Topor, Bierce, Mrożek, a nawet klasyków grozy, jak Poe i Masterton.

   
   

   
   

TYTUŁ: Mroczne Pożądanie
AUTOR: Christine Feehan
DATA PREMIERY: 20.05.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Christine Feehan jest królową romansu paranormalnego. Niebotyczną sławę zyskała już pierwszym tomem Mrocznej Serii. Mroczny książę zdobył w 1999 roku najważniejsze nagrody gatunku. Był najlepiej sprzedającym się tytułem w USA i utrzymywał się kilkadziesiąt tygodni na 1. miejscach list bestsellerów. W roku 2009 dwudziesty tom – tak jak wszystkie poprzednie – zajął 1. miejsce na liście "The New York Times".

   
   

   
    TYTUŁ: Poza Sezonem
AUTOR: Jack Ketchum
DATA PREMIERY: 06.05.2010
WYDAWCA:
Papierowy Księżyc

FABUŁA: Wypoczynek poza sezonem w nadmorskim kurorcie zamienia się w straszliwy koszmar dla pięknej nowojorskiej redaktorki i grupy jej przyjaciół. W lasach wokół Dead River trwa nieustające polowanie na najdelikatniejszy przysmak – LUDZKIE MIĘSO! Czy zagubieni turyści i zmęczony życiem szeryf zdołają stawić czoła niepojętemu złu? Czy opuszczony dom na odludziu będzie miejscem ostatecznej klęski człowieczeństwa?

Nadchodzi kolejna wstrząsająca powieść Jacka Ketchuma, której nie można przegapić!

   
   

   
   

TYTUŁ: Pod Zawianym Kaczorem
AUTOR: Martha Grimes
DATA PREMIERY: 05.05.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: W Stratfordzie w brutalny sposób, za pomocą brzytwy, została zamordowana kobieta. Przy jej ciele znaleziono fragment elżbietańskiego wiersza. Ofiara brała udział w ekskluzywnej wycieczce po Europie zorganizowanej dla bogatych Amerykanów. W tym samym czasie zniknął inny uczestnik wycieczki, czternastoletni Jimmy Farraday. Inspektor Jury, który wybrał się na krótkie wakacje do rodzinnego miasta Szekspira w odwiedziny do starego kolegi, sierżanta Lasko, zostaje przez niego poproszony, by zbadał sprawę zaginięcia chłopca… Jak zwykle u Grimes, zadziwia rozmach, z jakim buduje ona intrygę i sieć nieoczywistych relacji między bohaterami. Autorka bardzo sugestywnie oddała atmosferę pubów Stratfordu i Londynu, ciekawie zarysowała iście szekspirowski łańcuch morderstw, czasy elżbietańskie czyniąc zwornikiem powieści. Pod Zawianym Kaczorem jest czwartym spośród dwudziestu jeden tomów słynnej serii kryminałów z inspektorem Richardem Jurym.

   
   

   
   

TYTUŁ: Zmrok
AUTOR: Tim Lebbon
DATA PREMIERY: 29.04.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Pozbawiona magii, zrujnowana i umierająca kraina, którą rządzą przemoc i zbrodnia, to świat, gdzie rozgrywa się akcja powieści Tima Lebbona – jednego z najzdolniejszych brytyjskich twórców dark fantasy, obdarzonego niezwykłą wyobraźnią. Jego książki zdobywają prestiżowe nagrody – m.in. British Fantasy Society Award i Bram Stoker Award – a ostatnio zainteresowały się nimi wytwórnie filmowe. Popularność książek Lebbona sprawiła, że wyimaginowany świat Noreeli doczekał się strony internetowej, gdzie fani twórczości autora dzielą się entuzjastycznymi opiniami.

   
   

   
   

TYTUŁ: Klątwa Magdaleny
AUTOR: F. G. Cottam
DATA PREMIERY: 27.04.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Dziesięcioletni Adam ma straszne sny. Budzi się z krzykiem, ale nie pamięta, o czym śnił. Już po kilku wizytach doktor Elizabeth Bancroft nabiera pewności, że to nie choroba wywołuje te koszmary... Ojciec chłopca jest przerażony: aż za dobrze pamięta wydarzenie sprzed dziesięciu lat: tajną operację w Amazonii, która skończyła się tragicznie, upiorne spotkanie w sercu dżungli i klątwę, która teraz zaczyna się spełniać... Wyrusza na poszukiwanie tajemniczej kobiety – jedynej, która może ocalić jego syna…

   
   

   
   

TYTUŁ: Sierociniec
REŻYSER:
Juan Antonio Bayona
DATA PREMIERY: 23.04.2010
WYDAWCA: DreamFilms

FABUŁA: Laura spędziła dzieciństwo dorastając w sierocińcu, otoczona troskliwą opieką wychowawców i przyjaźnią dzieci, które były dla niej niczym bracia i siostry. Teraz, jako trzydziestoletnia kobieta, wraca w "rodzinne" strony wraz z mężem Carlosem i siedmioletnim synkiem, Simonem. Jej marzeniem jest ponowne otwarcie porzuconego przytułku i stworzenie ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych.

Dom i tajemnicza okolica pobudzają wyobraźnię Simona – chłopiec zaczyna snuć nieprawdopodobne opowieści i wymyślać nie do końca niewinne zabawy... Sytuacja ta zaczyna bardzo niepokoić Laurę, tym bardziej, że przywołuje echa dawno zapomnianych, dręczących wspomnień z jej własnego dzieciństwa. Jest przekonana, że coś przerażającego kryje się w murach starego domu...

   
   

   
   

TYTUŁ: Zombiaki II: Atak Na Moskwę
AUTOR:
Ignacy Trzewiczek
DATA PREMIERY: 21.04.2010
WYDAWCA:
Portal

FABUŁA: Zombiaki II: Atak na Moskwę to sequel najpopularniejszej gry karcianej Portalu, wydanych w 2003 roku Zombiaków. Tym razem akcja gry ma miejsce w Rosji, na ulicach Moskwy zaatakowanej przez przebiegłe rosyjskie zombiaki pod przywództwem Iwana!

Zombiaki II to gra karciana przeznaczona dla dwóch graczy. Zawiera dwie 40 kartowe talie zawierające wiele nowych kart, takich jak Molotow, Kamaz, czy Zombie Czeczen. Dodano wiele nowych kart planszy (Trabant, Tramwaj, Kamaz, Kable i inne), zaś część z zombiaków posiadła umiejętność skręcania lub biegania!... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Serce Kaeleer
AUTOR: Anne Bishop
DATA PREMIERY: 21.04.2010
WYDAWCA:
Initium

FABUŁA: Jaenelle jest najsilniejszą Czarownicą na świecie, stanowi wcielenie wieków marzeń i nadziei. Łączą ją bliskie stosunki z trzema najsilniejszymi wojownikami Krwawych: Saetanem, Wielkim Lordem Piekła, który uczy ją magii i adoptuje ją jako swą duchową córkę, Lucivarem, uskrzydlonym eyrieńskim Księciem Wojowników, który zostaje jej obrońcą, i niemal nieśmiertelnym Daemonem, który narodził się, by zostać kochankiem Czarownicy. Jaenelle zajęła należne jej miejsce Królowej Ciemności i przywróciła porządek i spokój w Królestwach... ale koszt był ogromny.

W czterech niezwykłych opowieściach Anne Bishop przedstawia nam pochodzenie magicznych Kamieni, miłość Lucivara do prostej czarownicy, starcie Saetana z Kapłanką oraz wybór, jakiego musi dokonać Jaenelle pomiędzy magią a szczęściem z Daemonem...

   
   

   
   

TYTUŁ: Wampiry W Wielkim Mieście
AUTOR: Kerrelyn Sparks
DATA PREMIERY: 20.04.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Darcy Newhart – świeżo upieczona wampirzyca – nie pogodziła się ze swoją nową naturą. Tęskni za słońcem, za ludźmi. Kiedy zostaje reżyserem superhitu wampirzej stacji telewizyjnej, jest w siódmym niebie (no, może niebo nie jest tu najlepszym określeniem). Zwłaszcza że uczestnikiem programu jest najseksowniejszy śmiertelnik, jakiego spotkała. Darcy nie zna jednak całej prawdy o zdobywcy jej serca, które może spotkać coś znacznie gorszego niż miłosny zawód...

   
   

   
    TYTUŁ: Infekcja
AUTOR: Scott Sigler
DATA PREMIERY: 19.04.2010
WYDAWCA:
Papierowy Księżyc

FABUŁA: Amerykański rząd stara się ukryć sprawę przed społeczeństwem, żeby nie wywoływać paniki, a jednocześnie jak najszybciej unicestwić zagrożenie. Do akcji wkracza Dew Phillips, specjalny agent rządowy, którego zadaniem jest pojmanie choć jednej ofiary żywcem. To jedyna szansa, aby dowiedzieć się, jaka tajemnicza siła sprawia, że normalni obywatele zamieniają się w krwawe bestie. Coraz więcej oznak jednak wskazuje na to, że prawdziwe zagrożenie... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Wampiry Z Morganville, Księga 3
AUTOR: Rachel Caine
DATA PREMIERY: 15.04.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Powrót nieśmiertelnego Bishopa zburzył złudny spokój Morganville. Starcie dwóch stronnictw wampirów pogrążyło miasto w krwawej walce. A nowy władca chce zniszczyć wszystkich – i ludzi, i wampiry. Nieśmiertelni wierni poprzedniej władczyni zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach – na ulicach jest coraz mniej życia, a coraz więcej grozy...

Clare może ocalić Morganville. Ale będzie musiała wybierać: sojusz z Bishopem i ratunek dla najbliższych albo… śmierć.

   
   

   
   

TYTUŁ: Apartament
REŻYSER: Jaume Balagueró
DATA PREMIERY: 09.04.2010
WYDAWCA: DreamFilms

FABUŁA: Clara i Mario to młode małżeństwo, które marząc o powiększeniu rodziny, postanawia zakupić większy dom. Po obejrzeniu kilku, agentka namawia ich na kupno luksusowego apartamentu. Na miejscu okazuje się, że wygląd domu nie do końca zgadza się z opisem kobiety. Wydaje się być opuszczony i wszędzie walają się kończyny manekinów. Widok jest przerażający. Agentka jednak przekonuję parę do kupna mieszkania. I to było ich największym błędem. A mianowicie dom okazuje się pułapką, nadzorowaną przez straszną właścicielkę domu.

   
   

   
   

TYTUŁ: Blask Księżyca
AUTOR: Rachel Hawthorne
DATA PREMIERY: 08.04.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Dwanaście lat temu w tym lesie zginęli rodzice Kayli. Dziewczyna ich nie pamięta, lecz często nawiedzają ją sny, w których ożywa tamta noc. W tych snach widzi księżyc w pełni i słyszy wycie wilków...

Teraz siedemnastoletnia Kayla wraca tu, by stawić czoło swoim lękom. Tu pośród leśnej głuszy spotka Strażników Nocy, pięknych i groźnych jak sama noc. Pozna milczącego Lucasa o srebrzystych hipnotycznych oczach. I odkryje miłość, która wystawi ich oboje na śmiertelne niebezpieczeństwo…

   
   

   
   

TYTUŁ: Podboje Sukuba
AUTOR: Mead Richelle
DATA PREMIERY: 06.04.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Miłość boli. Nikt nie wie tego lepiej niż Georgina. Jeśli choćby pocałuje swojego śmiertelnego chłopaka, wyssie z niego całą energię życiową. Cóż, bycie sukubem ma niewątpliwe plusy, ale to chyba nie fair, że dziewczyna-demon, która zawodowo uwodzi mężczyzn, nie może pozwolić sobie na prawdziwą miłość. Niepowodzeń w życiu prywatnym nie rekompensują sukcesy zawodowe i uznanie szefa, który jest pod wrażeniem profesjonalizmu Georginy przekraczającej piekielne normy deprawacji dusz. Na domiar złego nieśmiertelny kumpel wciąga ją w plan, który może skończyć się fatalnie nie tylko dla jej kariery...

   
   

   
   

TYTUŁ: Pentagram Ognia
AUTOR: Robert Lipski
DATA PREMIERY: 25.03.2010
WYDAWCA: Fantasmagoricon

FABUŁA: Nowy York nawiedza fala tajemniczych morderstw. Przerażające przepowiednie zapowiadają straszliwą masakrę.

Na drodze Człowieka w Czerni stają rozbity życiowo właściciel hotelu, policjant z przeszłością oraz zagadkowy jasnowidz. Tylko oni mogą zapobiec nadciągającej zagładzie! Stawką jest los ludzkości...

   
   

   
    TYTUŁ: Paranolmal Activity
REŻYSER:
Oren Peli
DATA PREMIERY: 18.03.2010
WYDAWCA: Vision

FABUŁA: Para młodych ludzi, Katie i Micah, którzy właśnie rozpoczynają życie pod jednym dachem, zaczyna podejrzewać, że ich dom nawiedzany jest przez złowrogą istotę, kiedy śpią. Chcąc znaleźć źródło niepokojących zjawisk Micah organizuje monitoring domu. Rano para przegląda to co w nocy zarejestrowała kamera. Pierwszej nocy wydaje się, że ich obawy są wyolbrzymione, jednak kolejne nagrania ujawnią szokującą... [zobacz więcej]

   
   

   
    TYTUŁ: Świeci Z Nowego Jorku
REŻYSER:
Franc Reyes
DATA PREMIERY: 15.03.2010
WYDAWCA: Vision

FABUŁA: Celeste jest doświadczonym detektywem w nowojorskiej policji. Jej ojciec także był policjantem , ale przed 13 laty zginął z ręki morderców działających w ramach tajemniczej sekty religijnej. Od tamtej pory Celeste robi wszystko, by odnaleźć zabójców ojca. Bezskutecznie. W prywatnym śledztwie pomaga jej przyjaciel ojca, detektyw Joseph Bruno (Harvey Keitel). Wszystko wskazuje jednak na to, ze sekta zakończyła swe działanie, a mordercy pozostaną... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: [REC]
REŻYSER: Jaume Balagueró, Paco Plaza
DATA PREMIERY: 18.03.2010
WYDAWCA: DreamFilms

FABUŁA: Kolejny po „Labiryncie Fauna” i „Sierocińcu” fenomen hiszpańskiego kina grozy. Uznany za najbardziej nowatorski horror tej dekady i absolutny przełom w historii gatunku. Na uwagę zasługuje również fakt, że do tej pory żaden film nie doczekał się amerykańskiego remake’u w tak błyskawicznym tempie.

Ekipa lokalnej telewizji towarzyszy brygadzie strażaków w ich nocnym dyżurze. Reportaż ma przybliżyć widzom pracę zawodowców – od zwykłych zadań, aż po chwile ekstremalnego ryzyka. Jednakże już przy pierwszej interwencji sytuacja wymyka się spod kontroli, a to co miało być rutynową procedurą zamienia się w piekło. Ekipa telewizyjna wraz z kilkoma strażakami zostaje uwięziona w budynku, w którym dzieją się niewyjaśnione rzeczy. Bohaterowie muszą stawić czoła czemuś przerażającemu i bezwzględnemu, czego nie potrafią nawet nazwać. Rozpoczyna się, cały czas rejestrowana przez kamerę, walka o przetrwanie.

   
   

   
   

TYTUŁ: Nieśmiertelny
AUTOR: Gillian Shields
DATA PREMIERY: 16.03.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Miłość jak ze Zmierzchu, tajemnica jak ze Świata nocy, atmosfera jak z Wichrowych Wzgórz

Wrzosowiska wznoszą się surową falą brązów, zieleni i fioletów. Puste wzgórza smaga wiatr.

Stare mury pną się ku niebu, a rzędy okien wpatrują się w noc jak niewidzące oczy. To Wyldcliffe Abbey elitarna szkoła z internatem dla dziewcząt...Evie przyjeżdża tu jak na zesłanie. Wyobcowana i samotna sądzi, że spotkało ją największe nieszczęście gdyby nie tajemniczy Sebastian, chłopak jakby nie z tego czasu i świata. Na spotkania z nim Evie wymyka się niemal, co noc. Ale nawet jemu nie przyznaje się, że czasem na szkolnym korytarzu widzi dziewczynę zdumiewająco do niej podobną, lecz ubraną w staroświecką suknię. Nieznajoma chce jej coś powiedzieć, przed czymś ostrzec... Jakby znała jakiś sekret o Evie i o Sebastianie... Noc, mgła i posępne krajobrazy są tłem powieści brytyjskiej autorki Gillian Shields. Klimat gotyckiego romansu i powieści grozy, duchy i sekrety, ponadczasowa miłość i zazdrość, klątwa i odkupienie składają się na tę nastrojową opowieść stylową i wciągającą, z niezapomnianymi bohaterami.

   
   

   
   

TYTUŁ: Srebro
AUTOR: Steven Savile
DATA PREMIERY: 15.03.2010
WYDAWCA:
Replika

FABUŁA: Niemal dwa tysiące lat temu, trzydzieści srebrnych tyrenckich szekli stało się zapłatą za najpodlejszą zdradę w historii ludzkości.
Potomkowie Judasza przetopili przeklęte srebro i w samym sercu sykaryjskiej twierdzy Masada wykuli sztylet. Gdy wraz z zelotami w obliczu rzymskiego oblężenia popełnili samobójstwo w 73 r n.e., sztylet Iskarioty zniknął z kart dziejów.
Aż do dziś...
[zobacz więcej]

   
   

   
    TYTUŁ: R-KON 2010
RODZAJ:
Konwent
DATA: 12-14.03.2010
MIEJSCE: Rzeszów

INFO: Od początku nasz konwent zdobywał sobie coraz liczniejszych zwolenników, którzy znakomicie bawili się na R-konach. Większość z Was zapewne uczestniczyła chociaż w jednym i wie “z czym się R-kon je” ale dla tych, którzy nigdy nie byli a się wahają wygrzebaliśmy z czeluści internetu relacje, fotorelacje czy też blogowe wpisy dotyczące poprzednich edycji konwentu. Zajrzyjcie, poczytajcie i przekonajcie się, że warto do nas przyjechać i wspólnie dobrze bawić się przez trzy dni... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Zarażeni
AUTOR: Sarah Langan
DATA PREMIERY: 11.03.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Miasteczko Salem opanowane przez zombie w powieści nagrodzonej Bram Stoker Award 2007.

Sarah Langan to amerykańska twórczyni inteligentnych horrorów w najlepszej tradycji Stephena Kinga. Powieść Zarażeni zdobyła nagrodę Brama Stokera. Filmowaną obecnie najnowszą książkę Sarah Langan pt. Audreys Door recenzenci porównują do Dziecka Rosemary. Senne miasteczko Corpus Christi nie podzieliło losu pobliskiego Bedford zniszczonego katastrofą ekologiczną. Ale wszystko się zmienia, kiedy młoda nauczycielka zabiera dzieci na wycieczkę do Bedford. Tam, w odludnym lesie, pewien chłopiec uwalnia starożytną grozę przerażającą zarazę, która zmienia swoje ofiary w coś strasznego, głodnego... i nieludzkiego. Nadciąga długa ciemna noc. Zarażeni wychodzą na żer i nic nie powstrzyma zła, póki nie pochłonie ostatniej żywej duszy w Corpus Christi... i sięgnie dalej.

   
   

   
   

TYTUŁ: Podejrzenia pana Whichera. Morderstwo w domu na Road Hill.
AUTOR:
Kate Summerscale
DATA PREMIERY: 10.03.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: W nocy z 29 na 30 czerwca 1860 roku w rodzinie szanowanego podinspektora sieci fabryk, Samuela Kenta, dochodzi do okrutnej zbrodni - w bestialski sposób zostaje zamordowany jego trzyletni synek Saville. Z dochodzenia wynika, że mordercą był ktoś z domowników, śledztwo jednak utyka w miejscu. Gdy lokalni policjanci okazują się bezradni wobec zagadki, zostaje wezwany Jonathan Wicher, jeden z pierwszych... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Ugryziona
AUTOR:
Kelley Armstrong
DATA PREMIERY: 09.03.2010
WYDAWCA: Zysk i S-ka

FABUŁA: Szybko docieram na sam koniec, rozbieram się pospiesznie za barykadą z koszy na śmieci i chowam ciuchy pod starą gazetą. A potem rozpoczynam Przemianę. Moja skóra rozciąga się. Wrażenie się pogłębia i próbuję zablokować ból. Cóż za trywialne słowo, lepsze byłoby - agonia. Uczucia obdzierania żywcem ze skóry nie sposób nazwać „bolesnym”. Biorę głęboki wdech i skupiam się na Przemianie, osuwając się na ziemię, zanim zegnę się wpół i upadnę. (…) W końcu jest po wszystkim. Przemiana dokonana. (…) Jestem wilczycą, pięćdziesięciodziewięciokilogramową waderą o jasnej sierści. Jedyną ludzką cząstką, jaka pozostała, są moje oczy, błyszczące chłodną inteligencją i nienasyconą drapieżnością, która jest w stu procentach ludzka…

Przesycony zmysłowym erotyzmem thriller zaspokoi nienasycony apetyt każdego miłośnika powieści grozy. Mieszkająca od roku w Toronto Elena wiedzie normalny żywot, taki o jakim zawsze marzyła: ma stałą pracę dziennikarki i miłe mieszkanko, które dzieli ze swym chłopakiem. Jest tylko jeden problem: jako jedyna na świecie kobieta-wilkołak musi skrzętnie przed nim ukrywać swoje odzywające się od czasu do czasu nieludzkie pragnienia i nocne eskapady. Adoptowana przez Watahę rok wcześniej po tym, jak została ugryziona, Elena długo pozostawała rozdarta pomiędzy dwoma światami i targana nowymi namiętnościami, których nie potrafiła okiełznać. Jedyne więc co mogła uczynić, by nie utracić człowieczeństwa, to wyprzeć się tych nowych pragnień i uciec. Teraz jednak Wataha wezwała Elenę do powrotu, by pomogła w walce ze zbuntowanymi wilkołakami, które są o krok od sprowadzenia zagłady na cały gatunek…

CZYTAJ FRAGMENT

   
   

   
   

TYTUŁ: Krzesło Diabła
REŻYSER: Adam Mason
DATA PREMIERY: 09.03.2010
WYDAWCA: DreamFilms

FABUŁA: W poszukiwaniu dreszczu emocji i przygody, Nick ze swoją dziewczyną Sammy jadą do cieszącego się okrutną sławą, opuszczonego szpitala psychiatrycznego Blackwater. Przeszukując ponury budynek natrafiają na starożytne krzesło, które... więzi Sammy i wysysa z niej krew na oczach bezradnego Nicka. Oskarżony o zamordowanie dziewczyny, posądzony o utratę zmysłów Nick trafia na leczenie do kliniki psychiatrycznej Hildon, gdzie spędza cztery lata, a następnie zostaje oddany pod opiekę wybitnego, lecz ekscentrycznego psychiatry doktora Willarda. Ten, w ramach eksperymentu medycznego, zabiera pacjenta i trójkę swoich asystentów do Blackwater, gdzie mają sprawdzić, skąd wzięła się traumatyczna wizja Nicka, który najwyraźniej spycha winę za śmierć Sammy na wykreowanego przez własny umysł potwora. Na miejscu przekonują się, że nie był on tylko wytworem chorej wyobraźni pacjenta. Wszyscy wpadają w pułapkę diabelskiego krzesła - demona zła, który zamieni ich wyprawę w krwawą rzeź...

   
   

   
   

TYTUŁ: Pocałunek O Północy
AUTOR: Lara Adrian
DATA PREMIERY: 09.03.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Śmiertelniczka porwana w wir zakazanej miłości i uwikłana w wojnę wampirzych klanów w zmysłowym romansie z amerykańskich list bestsellerów.

Przed tysiącami lat tajemniczy wojownicy przybyli na Ziemię. Byli brutalni i bezlitośni, niszczyli całe narody i dali początek nowej rasie – rasie wampirów. Wampiry zamieszkały wśród ludzi, lecz coraz częściej buntują się przeciwko regule, która zabrania zabijać śmiertelników…Lucan Thorne poprzysiągł bronić ludzi nieświadomych istnienia wampirów. Gdy przedstawiciele jego rasy, którzy nie potrafią oprzeć się zewowi krwi, biorą na cel piękną Gabrielle, czuje, że po to, by ją ochronić, musi otworzyć przed nią bramy swego ciemnego królestwa…

Dlaczego wampiry? Lara Adrian twierdzi, że najpotężniejszymi uczuciami, jakie nami kierują, są strach i pożądanie. Wampiry od wieków budzą lęk, ale i rozpalają wyobraźnię. Czy wampir mógłby rozpalić zmysły śmiertelnej kobiety? W swoich paranormalnych romansach

Lara Adrian snuje intrygującą historię namiętnej miłości księcia ciemności i kobiety, która nie może oprzeć się jego mrocznemu urokowi. Pocałunkiem o północy (uhonorowanym nagrodą największej amerykańskiej sieci księgarń.

   
   

   
   

TYTUŁ:  Gone. Faza Druga: Głód
AUTOR: Michael Grant
DATA PREMIERY: XX.02.2010
WYDAWCA: Wydawnictwo Jaguar

FABUŁA: Drugi z zapowiedzianego na sześć tomów cyklu Michaela Granta, kontynuacja bestsellerowego GONE, odważna wizja świata po (ograniczonej do jednego miasta) Apokalipsie.

Po trzech miesiącach sytuacja w ETAPIE wygląda jeszcze gorzej niż na początku. Resztki radości z powodu zniknięcia dorosłych rozwiały się jak dym – absolutna wolność przemieniła się w absolutny koszmar. Wśród zdesperowanych dzieciaków narasta agresja. Silni i słabi. Obdarzeni mocą i ci, którzy pozostali „normalni” – dwa zwalczające się obozy. Dostępny dla wszystkich alkohol nakręca spiralę gniewu i strachu. Kończy się żywność, nawet McDonalds nie ma już zapasów… Nadchodzi pora GŁÓDU.

Ale głód to coś więcej niż potrzeba fizyczna. Istnieją różne rodzaje pragnienia. Sam Temple, opiekun Perdido Beach musi zmagać się nie tylko z przyziemnymi problemami ciała. Coraz więcej dzieci zyskuje nadnaturalne moce, coraz więcej zwierząt ulega mutacjom… Z dnia na dzień ETAP staje się coraz bardziej nieprzyjaznym miejscem. Coś przejmuje kontrolę nad kolejnymi mieszkańcami strefy, coś pożera ich umysły. Również zamieszkująca kopalnię Ciemność odczuwa rozdzierający głód. I za wszelką cenę pragnie go zaspokoić!

   
   

   
   

TYTUŁ: Nocny Wędrowiec. Dni Mroku. Księga I
AUTOR: Jocelynn Drake
DATA PREMIERY: 25.02.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Jest piękna, władcza i wieczna. Rozkazuje płomieniom i rządzi nocą. Nagle w jej świat wkracza człowiek – legendarny łowca wampirów.

Danaus nie zamierza jednak unicestwić Miry. Chce, by połączyli siły w obliczu wspólnego wroga i nadciągającej ciemności, która wkrótce okryje dni ludzi i wampirów…

   
   

   
   

TYTUŁ: Umarli Czasu Nie Liczą
AUTOR: Kim Harrison
DATA PREMIERY: 18.02.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Do niedawna Madison Avery była zwykłą nastolatką, jeśli nie liczyć fioletowych włosów i tego, że była nowa w szkole. Ale jej bal maturalny był zabójczy - dosłownie. Właśnie tam Mroczny Żniwiarz chciał odebrać jej ciało i duszę. Lecz nie zdążył dokończyć zadania; Madison wykradła mu magiczny amulet. Dzięki niemu pozostała na ziemi, chodzi do szkoły, wygląda... jakby żyła. Ale tak naprawdę jest zawieszona pomiędzy światem żywych i umarłych. Światem, gdzie ciemność nie zawsze jest zła, a jasne istoty ocienia mrok. Gdzie tylko tajemniczy anioł może pomóc Madison przygotować się na chwilę, gdy Mroczy Żniwiarz wróci...

   
   

   
    TYTUŁ: W Imię Zemsty
REŻYSER:
Gianrico Carofiglio
DATA PREMIERY: 18.02.2010
WYDAWCA: Vision

FABUŁA: Kilka lat temu na południu USA doszło do zabójstwa prawicowego pastora, lidera rasistowskiej organizacji religijnej. Od tamtego dnia wdowa po nim robi wszystko, by znaleźć mordercę męża. Wraz z grupą wiernych fanatyków prowadzi śledztwo nie przebierając w środkach. Ethan wiedzie normalne życie w Nowym Jorku i nic nie zapowiada wydarzeń tego feralnego dnia. Grupa brutalnych mężczyzn pod wodzą tajemniczej kobiety włamuje się do mieszkania Ethana... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Wilkołak
AUTOR: Jonathan Maberry
DATA PREMIERY: 16.02.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Szczęśliwe życie Lawrence’a Talbota skończyło się tej nocy, kiedy umarła jego matka. Chłopak opuścił wiktoriański dwór, by szukać zapomnienia w dalekiej Ameryce. Po latach powraca w rodzinne strony –i odkrywa, że okolicą rządzi strach. Krążą pogłoski o krwiożerczej bestii. Lecz Lawrence’a stokroć bardziej przeraża tajemnicza siła, która wzywa go do lasu przy pełni księżyca…

   
   

   
    TYTUŁ: Akademia Wampirów
AUTOR:
Richelle Mead
DATA PREMIERY: 10.02.2010
WYDAWCA: Nasza Księgarnia

FABUŁA: Bestseller “New York Timesa"! Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny… Akademia wampirów to cykl powieściowy, który pokochały już miliony czytelników. Często jest porównywany ze "Zmierzchem" Stephanie Meyer.

W szkole imienia świętego Władimira  wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: "Wampiry z Morganville" Księga II: Nocna Aleja, Maskarada Szaleńców
AUTOR:
Rachel Caine
DATA PREMIERY: 09.02.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Nad Morganville zbierają się cienie... Siedemnastoletnia Claire pogodziła się z tym, że miastem, w którym studiuje rządzą wampiry. Złożyła nawet przysięgę na wierność najpotężniejszej wampirzycy. Jednak gdy odkrywa przerażającą tajemnicę nieumarłych z Morganville, zaczyna wątpić, czy ten kontrakt rzeczywiście ją ochroni...

   
   

   
   

TYTUŁ: Hellboy. Opowieści Niesamowite
AUTOR: Różni Autorzy
DATA PREMIERY: XX.01.2010
WYDAWCA: Egmont Polska

FABUŁA: W 1994 roku Mike Mignola rozpoczął jedną z najbardziej niezwykłych i porywających wizualnie serii komiksowych, jakie kiedykolwiek wydano. Dekada wystarczyła, by bohater i jego twórca odnieśli wszelkie możliwe sukcesy w branży komiksowej i zdobyli ogólnoświatowe uznanie.
Dla uczczenia dziesiątej rocznicy ukazania się Hellboya Mike’a Mignoli na ekrany kin trafiła filmowa adaptacja komiksu, a do księgarń zbiór Hellboy: Weird Tales. Oddajemy do rąk Czytelników polskie wydanie tej bestsellerowej antologii. Zebrane w niej historie naśladują i parodiują niezwykły świat Mignoli, a także wprowadzają do niego nowe, świeże elementy. Autorami zbioru są najwięksi rysownicy i scenarzyści pracujący dziś w branży komiksowej, w tym weterani, którzy wywarli wpływ na Mignolę, oraz młodzi utalentowani twórcy wychowani na lekturze Hellboya.

   
   

   
   

TYTUŁ: Jak Poślubić Wampira Milionera
AUTOR:
Kerrelyn Sparks
DATA PREMIERY: 26.01.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Roman Draganesti jest czarujący, przystojny, bogaty... i jest wampirem. Wampirem, który stracił właśnie kieł, wgryzając się w coś, w co nie powinien. Teraz ma jedną noc na znalezienie dentysty, zanim zostanie skazany na wieczność z krzywym zgryzem. Sprawy Shanny Whelan też nie układają się za dobrze. Po tym jak była świadkiem morderstwa, jest następna do likwidacji na mafijnej liście, a jej dentystyczna kariera stoi pod znakiem zapytania, bo Shanna boi się widoku krwi. Kiedy Roman ratuje ją przed zabójcą, Shanna zastanawia się, czy znalazła mężczyznę, który sprawi, że jej życie nabierze kolorów. Czy jednak – choć wzajemne zauroczenie jest natychmiastowe i namiętne – zdoła przezwyciężyć strach i wyleczy Romana? A jeśli tak, to co powstrzyma zakochanego Romana… przed jego naturą?

   
   

   
    TYTUŁ: Sierota
REŻYSER:
Jaume Collet-Serra
DATA PREMIERY: 22.01.2010 - DVD
WYDAWCA: Galapagos

FABUŁA: Perfekcyjnie zrealizowany thriller ze zwrotami akcji, które wprawiają w osłupienie" Tragiczne zdarzenia wciąż splatają się z losem dziewięcioletniej Esther. Została osierocona w ojczystej Rosji. Jej ostatnia rodzina zastępcza zginęła w pożarze, z którego Esther ledwo udało się uciec. Teraz została zaadoptowana przez rodzinę Colemanów i jej życie zaczęło się na nowo układać. Do czasu, gdy koleżanka ze szkoły ulega poważnemu wypadkowi, a zakonnica w sierocińcu... [zobacz więcej]

   
   

   
   

TYTUŁ: Umarłe Dusze
AUTOR:
Michale Laimo
DATA PREMIERY: 19.01.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Ten list oznacza wybawienie. Osiemnastoletni Johnny nigdy wcześniej nie słyszał o człowieku, który zapisał mu ogromny majątek, ale cieszy się, że dzięki niemu może wreszcie uciec z piekła, jakim jest jego życie. Lecz wkrótce dowie się, jak wygląda prawdziwe piekło. Pozna prawdę o swym dziedzictwie i swym dobroczyńcy – kapłanie straszliwych ceremonii krwi i szaleństwa…

   
   

   
   

TYTUŁ: Bale Maturalne Z Piekła
AUTOR:
Stephenie Meyer, Meg Cabot, Kim Harrison, Michele Jaffe, Lauren Myracle.
DATA PREMIERY: 14.01.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Stephenie Meyer, Meg Cabot, Kim Harrison, Michele Jaffe, Lauren Myracle zapraszają na bale, gdzie didżejami są wampir, demon, anioł, duch i wysłannik ciemności. Stephenie Meyer w Zmierzchu przemówiła do wyobraźni nastolatek romantyczną wizją zakazanego uczucia. W mrocznym opowiadaniu Piekło na ziemi kreuje ten sam przeniknięty tajemnicą i miłością paranormalny świat, który zafascynował miliony czytelniczek. Meg Cabot u szczytu sławy napisała Córkę likwidatora – historię dziewczyny i uwodzicielskiego wampira. Kim Harrison w opowiadaniu Madison Avery i Mroczny Żniwiarz stworzyła postać siedemnastolatki w świecie aniołów i demonów. Historię Madison rozwinęła w cykl znakomitych powieści. Pierwsza Umarli czasu nie liczą ukaże się już w lutym.

Do tańca proszą wampir, który zawrócił w głowie śmiertelnej dziewczynie, demon zarażony miłością, anioł, który porzucił niebo dla śmiertelniczki, duch, który nie może zapomnieć o ukochanej, wysłannik ciemności, który zwodzi nastolatkę potrafiącą czytać w ludzkich sercach…Ich wybranki przeżyją tragiczną miłość w opowieściach, których finał rozegra się na balach maturalnych, gdzie królową jest noc, a królem strach.

   
   

   
    TYTUŁ: Melancholia Sukuba
AUTOR:
Richelle Mead
DATA PREMIERY: 12.01.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Buffy i Seks w wielkim mieście w paranormalnym wydaniu. „Booklist”. Serial telewizyjny na podstawie powieści już w produkcji. Dziennik Bridget Jones Jones... ...z piekła rodem.

Sukub to chyba najlepsze zajęcie, jakie można sobie wymarzyć w piekle. Ma się wtedy wszystko: seksapil, umiejętność zmiany postaci, fantastyczne ciuchy oraz to, że każdy facet umarłby za jedno spojrzenie lub dotyk (i faktycznie często tak to się kończy). Jednak życie Georginy Kincaid, sukuba z Seattle, nie jest tak ekscytujące, jak mogłoby się wydawać. Georgina nie jest przekonana, że uwodzenie śmiertelników i wysysanie z nich energii życiowej to najlepsze zajęcie dla dziewczyny takiej jak ona. Zdecydowanie bardziej wolałaby poszukać swojej bratniej duszy (a może to nieśmiały autor kryminałów?). Tylko co zrobić, żeby tej bratniej duszy od razu nie uśmiercić, kiedy w Georginie weźmie górę natura sukuba? Romantyczne marzenia o prawdziwej miłości będą musiały jednak zaczekać: w demonicznym podziemiu Seattle ktoś zaczyna zabijać nieśmiertelnych…

Richelle Mead należy do czołówki amerykańskich autorek. Akcja jej bestsellerowych powieści osadzona w realiach wielkomiejskich łączy fantastykę i współczesność, kryminalną intrygę i romans. Na pierwszy plan wysuwa się w nich jednak wątek romantyczny, a demoniczni bohaterowie kierują się uczuciami. Melancholia sukuba rozpoczyna cykl przygód miłosnych Georginy Kincaid.

   
   

   
   

TYTUŁ: "Wampiry z Morganville" Księga I. Przeklęty dom, Bal umarłych dziewczyn.
AUTOR:
Rachel Caine
DATA PREMIERY: 12.01.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Morganville jest straszne po zmroku. Wtedy miastem zaczynają rządzić ci, którzy nie do końca umarli. Czy śmiertelna siedemnastolatka przetrwa w mieście wampirów? Claire przyjechała do Morganville studiować i świetnie się bawić. Nie przypuszczała, że zamiast w akademiku, zamieszka w starym domu, którego ściany skrywają mroczne sekrety i nie wiedziała, że gdy zachodzi słońce, miasto bierze w posiadanie zło spragnione świeżej krwi...

Dwie pierwsze części bestsellerowej serii w jednym tomie i w nowym, większym formacie.

   
   

   
    TYTUŁ: Avatar Jamesa Camerona
AUTOR:
Maria Wilhelm, Dirk Mathison
DATA PREMIERY: 12.01.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Avatar to kamień milowy w historii kina. Tworząc opowieść o ziemskim podboju tajemniczej planety Pandora i o sparaliżowanym komandosie uwikłanym w wojnę dwóch cywilizacji, James Cameron wykorzystał zupełnie nowe technologie, nie tylko 3D. Na potrzeby realizacji skonstruowano specjalne kamery, aparaturę, studia. Avatar ,trzecia z najdroższych produkcji w historii kina, to film nowego tysiąclecia, czasów gdy technologia może wreszcie dorównać fantazji.To fantastyka wysokiego lotu, obraz, który burzy barierę pomiędzy ekranem a widzem, a ekran staje się oknem do nowego fantastycznego świata. Świata, jakiego nie stworzono od czasów Tolkiena i Gwiezdnych Wojen Wojen.

Książka Avatar jest przewodnikiem po tym świecie, po siostrzanej planecie Ziemi – Pandorze, jej ekosystemie i historii. Zawiera informacje o zamieszkującej ją rasie, jej zwyczajach, języku, broni – czyli wszystko, co trzeba wiedzieć, żeby przetrwać we wrogim środowisku groźnej planety stworzonej przez Jamesa Camerona w filmie wszech czasów. Polska Premiera filmu już 25 grudnia.

   
   

   
    TYTUŁ: Nie ma takiego miasta
AUTOR:
Konatkowski Tomasz
DATA PREMIERY: 06.01.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: W samym sercu Wielkiej Brytanii zostaje brutalnie zamordowany młody mężczyzna. Podejrzenia padają na grasujące ostatnio w tym kraju gangi rozwydrzonych, pijanych nastolatków. Wkrótce wychodzi na jaw, że denat był Polakiem. Do akcji wkracza komisarz Adam Nowak, przebywający służbowo w Londynie. Ślady zbrodni raz wiodą ku grupie przestępców przemycających narkotyki, innym razem do pewnego starszego Anglika. Mimo wsparcia inspektora... [zobacz więcej]

   
   

   
   

[PATRONATY 2010]    [PATRONATY 2009]    [PATRONATY 2008]