1942  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
1942

:: REŻYSERIA ::
Kelvin Tong

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Singapur, Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Hiroyuki Hasegawa,
Seiichiro Okawa,
Toshihide Onisuka
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: 1942 ::

 

Malezja, rok 1942. Historia pięciu japońskich żołnierzy, którzy w wyniku niedopatrzenia zostają przez swoją jednostkę wojskową porzuceni w dżungli. Osamotnieni muszą stawić czoła nie tylko ekstremalnym warunkom, ale też duchom zamieszkującym tę dziką okolicę. Jeden z żołnierzy jest operatorem; jego kamera nie przestaje pracować nawet w najbardziej dramatycznych chwilach...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 4:3, czyli w aspekcie telewizyjnym. Posiada on jedną wadę, a mianowicie jest to efekt ziarna, który nie jest zbytnio przeszkadzający. Kolorystyka nie szwankuje. Kontrast wywiązuje się ze swojej roli. Obraz współgra wraz z linią melodyczną. Film w większości obsadzony jest w mrocznych czeluściach i wielokrotnie jego jakość wystawiona jest w liczne próby, ale wychodzi z nich ogromną ręką.

Linia melodyczna to oczywiście Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej jak i z lektorem. Praktycznie cała widownia tego filmu będzie zmuszona oglądać film w wersji z lektorem, więc może o niej najpierw. Stoi ona na dobrym poziomie. Nie posiada żadnych błędów, które powodowałyby zniekształcenia linii melodycznej. Oryginalna wersja również stoi na bardzo dobry poziomie. Brak szumów, trzasków czy pisków.


:: MENU / DODATKI ::

Menu posiada znakomity podkład muzyczny, który w stu procentach pasuje do klimatu przedstawionego przez filmu. Menu obsadzone jest w ciemnych pastelach, przez co jego klimat, staje się jeszcze bardziej mroczny niż jest. Menu nie jest skomplikowana, jest ono bardzo prosto zrobione, dlatego też nie będziecie mieli problemów z nawigacją. Jedynie główna plansza posiada animowane elementy, w postaci dużego, ruchomego tytułu, oraz ruchomych obrazów.

Z przykrością stwierdzam, że na płycie nie ma żadnych dodatków, ponieważ te które są, to podstawa każdego wydania DVD. A są to:
- WYBÓR SCEN - opcja ułatwiającą poruszanie się po sekcjach filmu.
- ZWIASTUN - kinowy trailler "1942".
Wystarczyłyby kilka dodatków związanych z filmem i już w innym świetle stawiałoby to wydanie DVD, ale za to film jest o wiele lepszy.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::