DZIEWIĄTE WROTA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
9th Gate

:: REŻYSERIA ::
Roman Polański

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2000

:: CZAS TRWANIA ::
128 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Johny Deep,
 Frank Langella,
 James Russo

:: DŹWIĘK ::
DD5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 


:: DZIEWIĄTE WROTA ::

 

Boris Balkan ( Frank Langella ) jest kolekcjonerem starych ksiąg satanistycznych. W soich zbiorach posiada jedną z trzech egzemplarzy księgi: Dziewięć Wrót Królestwa Cieni". Jednak nie jest pewien autentyczności księgi której posiada, więc dlatego wynajmuje Deana Corse ( Johny Deep ), który jest specjalistą od poszukiwania bezcennych starodruków. Wierzy tylko w pieniądze, i dlatego jak najszybciej wyrusza do europy, by odszukać zaginione księgi. Wraz z przyjazdem, zaczynają się jego kłopoty, seria niesamowitych i niewytłumaczalnych zdarzeń.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest zapisany w formacie 16:9. Jest bardzo czysty, bez żadnych plam, czy zakłóceń. Nie zobaczymy ziarnistości obrazu. Obraz jest bardzo czysty. Wersja panoramiczna sprawia, że ogląda się go jak w kinie i to właśnie jest najważniejsze.

No jak przystało na dobry film, występuje także dobry dźwięk, w formacie "DOLBY DIGITAL". Dialogi są dobrze słyszalne, nie występują żadne zakłócenia. Miło posłuchać czystego dźwięku.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało stworzone bardzo dobrze (Widzimy po prawej stronie). Bardzo dobrze zostały dopasowane litery wraz z tłem. Fajnie wygląda pentagram, służący do wybierania poszczególnych wariantów menu. Płomienie widoczne na obrazku, są ruchome (żywe).

Nie poskąpili dodatków, dali ich aż pięć (Zwiastun, Wywiady, O Filmie, Aktorzy I Twórcy i oczywiście galeria fotosów) Dość dobrze są rozbudowane i przedstawione, całość fajnie komponuje się z ogniem na tle twarzy Johny Deep`a.

Bardzo dobre wydanie DVD ! Polecam!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::