AMITYVILLE: PRZEBUDZENIE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Amityville: The Awakening

:: REŻYSERIA ::
Franck Khalfoun

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2017

:: CZAS TRWANIA ::
89 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Jennifer Jason Leigh,
Cameron Monaghan,
Jennifer Morrison...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: AMITYVILLE: PRZEBUDZENIE ::

 

Nastoletnia Bella wraz z dwojgiem rodzeństwa i matką wprowadzają się do nowego domu. Ta przeprowadzka pozwoli im zaoszczędzić na kosztowne leczenie dla sparaliżowanego brata Belli, który od lat żyje przykuty do łóżka. Choć dom wydaje się przestronny i piękny, dziewczynę od początku coś w nim niepokoi. Ma poczucie, że nie są w nim sami. Gdzieś za ścianami wyczuwa niepokojącą obecność. Jej strach narasta, gdy w niewyjaśniony sposób zaczyna zmieniać się stan zdrowia jej brata. To, co początkowo wygląda na cud, wkrótce okazuje się koszmarem. Bella nabiera przekonania, że matka coś przed nimi ukrywa. Wkrótce zrozumie, że zamieszkali w domu, w którym doszło do potwornej zbrodni, a dusze umarłych wciąż szukają zemsty. Jednak to nie one uzdrawiają sparaliżowanego chłopca. Prawda, którą odkryje Bella, okaże się znacznie gorsza…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w oryginalnym kinowym formacie 2.40:1. Wizja sprawuje się dość dobrze. Na pewno zobaczycie małą ziarnicę obrazu, która nie przeszkadza podczas projekcji. Minimalnie może przeszkadzać zbyt małe nasycenie ciemnych kolorów, przez co czerń nie posiada mocnej głębi i jest trochę podobna do ciemnego szarego, lecz to taki mały szkopuł. Świetna kompresja filmu, nie dochodzi do załamywania się obrazu i tworzenia pikselozy. Nie można narzekać na ostrość wizji, wszystkie elementy są dobrze widoczne. Nie spotkałem innych niedociągnięć, czy to śniegu, zabrudzeń, czy ukazujących się linii. Obraz nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Podczas oglądania nie zauważyłem żadnych niedoskonałości, które wpływają niekorzystnie na odbiór produkcji. Dźwięk bardzo dobrze radzi sobie w każdej scenie. To on nadaje mroczny klimat i dzięki niemu film trzyma w napięciu, co jest równoznaczne z momentami, w których będzie można się wystraszyć. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Pierwsze wrażenie jest niezłe. Na głównej planszy, jak i pozostałych, dostajemy dość ładną i klimatyczną tapetę z kilkoma animowanymi elementami. W tle na posiadłości z Amityville umieszczono przebłyski urywków z filmu. Nie zabrakło linii melodycznej, dobrze nastrajającej i wprowadzającej w produkcję. Czarno-białe odcienie menu pasują w stu procentach. Interaktywne menu również zostało stworzone z białych pasteli, wydawać by się mogło, że będzie niewidoczne, jednak nic bardziej mylnego. Nie będziecie mieć problemów z nawigacją, wszystko jest czytelne i przejrzyste. 

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Oto co znajdziecie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Wydanie stoi na dobrym poziomie. Nie do końca oczekuje się tego od dodatków, jednak całość prezentuje się dość dobrze, więc pozostaje mi tylko polecić.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::