ANNABELLE: WRACA DO DOMU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Annabelle Comes Home

:: REŻYSERIA ::
Gary Dauberman

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2019

:: CZAS TRWANIA ::
102 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Mckenna Grace,
Patrick Wilson,
Vera Farmiga...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2 ; 4 ; 5

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: ANNABELLE: WRACA DO DOMU ::

 

Demonolodzy Ed (Patrick Wilson) i Lorraine Warren (Vera Farmiga) chcą za wszelką cenę uniemożliwić Annabelle dokonywanie kolejnych okrutnych czynów. Przywożą opętaną lalkę do zamkniętego pokoju z niezwykłymi przedmiotami w swoim domu. Układają ją „bezpiecznie” za poświęconym szkłem i proszą księdza o udzielenie błogosławieństwa. Mimo względnego spokoju w tym okresie wszystkie demoniczne przedmioty zgromadzone w domu Warrenów nadal pozostają narzędziami wykorzystywanymi przez siły zła, które wyczuwają obecność Annabelle. Rok później nadchodzi bezbożna noc. Po wizycie Judy (McKenna Grace), dziesięcioletniej córki Warrenów i jej przyjaciółek w tym pokoju, Annabelle się budzi... a wraz z nią budzą się wszystkie zamknięte w nim demony.

[OPIS WYDAWCY]
 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas projekcji napotkałem się tylko na jeden typowy mankament. Oczywiście jest to ziarnica obrazu, która widoczna jest na każdym wydaniu DVD. Nie przeszkadza ona w żadnym razie. Film jest dobrze skompresowany i umieszczony na dwuwarstwowej płycie. Nie dochodzi do załamywania się wizji, co w szczególności widać w tle przez mieniące się różnymi kolorami tło. Dodatkowo obraz świetnie radzi sobie podczas odtwarzania scen w półmroku. Czerń wtedy jest na odpowiednim poziomie, a nie w odcieniach szarości, czy innych pastelach. Również nie zauważyłem żadnej pikselozy, szumów tła, czy innego typu zabrudzeń.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1. Na płycie znajduje się aż pięć wersji językowych - angielski, polski lektor, czeski, węgierski oraz turecki. Podczas projekcji nie można mieć zastrzeżeń, ponieważ nie dostrzegłem żadnych błędów, które mogą przeszkadzać w odbiorze. Dźwięk jest czysty, bez szumów, pisków, czy innych mankamentów. Jak przystało na horror, linia melodyczna odgrywa tutaj ważną rolę i to ona tworzy odpowiedni klimat i jest motorem napędzającym produkcję.


:: MENU / DODATKI ::

Galapagos po raz kolejny tworzy bardzo proste menu. Jedynie główna plansza posiada linię melodyczną i tapetę zmontowaną z postaci pochodzących z filmu. Całość osadzona jest w czerwono-czarnych pastelach. A na pierwszym planie umieszczono tytułową Annabelle. Nie brakuje interaktywnego menu, po najechaniu na które podświetla się odpowiednia opcja. Pozostałe opcje znajdują się na czerwonym tle bez innych dodatków. Menu standardowo nie powala.

Wersja DVD, którą otrzymałem posiada jeden dodatek i to jeszcze nie o tej produkcji, lecz o Wilkołaku:
- za kulisami: Wilkołak.
To krótki, trzyminutowy materiał, mówiący o kulisach powstania "Wilkołaka". Ciekawie i szybko, ale nie wiem, czy wystarczająco.

Wydanie ciekawe i na dobrym poziomie. Polecam.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::