ANTYCHRYST  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Antichrist

:: REŻYSERIA ::
Lars von Trier

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Dania, Niemcy, Francja, Szwecja, Włochy, Polska

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
109 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Willem Dafoe,
Charlotte Gainsbour...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2,5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: ANTYCHRYST ::

 

Światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, wyjeżdżają do domu na odludziu, by zaszyć się przed światem i zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami. Zamiast ukojenia znajdą tam jednak niszczycielską moc sięgającą początków świata. Będą musieli stawić czoła potężnej i przerażającej sile, z której istnienia nie zdawali sobie sprawy. Willem Dafoe ("Ostatnie kuszenie Chrystusa", "Spiderman") i Charlotte Gainsbourg ("21 gramów") w horrorze twórcy kultowego "Królestwa" i "Przełamując fale" Larsa von Triera. Przełomowe efekty specjalne studia Platige Image, niesamowite zdjęcia Anthonego Dod Mantle, nagrodzonego Oscarem za film "Slumdog. Milioner z ulicy". To wszystko zapowiada rewolucyjny film grozy na miarę "Dziecka Rosemary" Polańskiego i "Lśnienia" Kubricka.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, co nadaje kinowy klimat. Jedyny mały minus to ziarnica obrazu, która jest nieodłączna w każdym wydaniu DVD. Kolorystyka została świetnie dobrana. Kontrast to podstawa tego wydania, ponieważ pełni on kluczową rolę w wielu momentach. Nie dostrzeżecie tutaj dziwnych zamgleń, czy przebarwień. Wszystko działa bardzo sprawnie.

Linia melodyczna zapisana jest w powszechnym formacie dostępnym na polskim rynku, a chodzi o Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne i nic nie umknie waszej uwadze. Bardzo dobre brzmienie zapewni wam wiele emocji podczas oglądania.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest rewelacyjne. Jest w pełni animowane i posiada niezłe, a wręcz znakomite przejścia między opcjami, które zostały stworzone w inny sposób, przez co nadaje niezwykłego klimatu. Kolorystyka nadaje również odpowiedniego tonu. Znakomity podkład muzyczny potrafiący przyprawić widza o dreszcze.

"Antychryst" to wydanie wyjątkowe, ponieważ jest bardzo dobre, jednak z dodatkami jest trochę gorzej. Na płycie znajduje się jeden bonus w postaci materiału filmowego "Jak powstały efekty specjalne?". O efektach mówią ludzie z Platige Image, są to polscy twórcy. Polecam to wydanie DVD, ponieważ jest warte zakupu.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::