APARTAMENT  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Wicker Park

:: REŻYSERIA ::
Paul McGuigan

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2004

:: CZAS TRWANIA ::
114 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Diane Kruger,
Josh Hartnett,
Rose Byrne
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: APARTAMENT ::

 

Kiedy Matthew (Josh Hartnett) ujrzał Lisę (Diane Kruger), wszystko inne przestało się dla niego liczyć. Zobaczył ja przez okno sklepu, w którym pracował, w dzielnicy Wicker Park w Chicago. Oczarowany poszedł za nią. Poznali się i wkrótce zakochali w sobie. Ich związek wydawał się doskonały – do momentu w którym Lisa nagle zniknęła bez śladu. Czy tak mało dla niej znaczył, że odeszła bez słowa ? Czy ich miłośc była prawdziwa ? Matthew ciągle myśli o tajemniczym zniknięciu Lisy, ale próbuje ułożyć sobie życie od początku. Pewnego dnia w barze, wydaje mu się, że słyszy głos Lisy. Czy to ona? Nie udaje mu się jej dogonić ale natrafia na ślad, który prowadzi go do pewnego apartamentu. Tu ma nadzieję spotkać ukochaną. Jednak nic już nie jest takie, jakie się wydaje być, a kluczem do rozwiązania zagadki będzie przypadkowo spotkana dziewczyna (Rose Byrne).


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dobrym poziomie. Ani nie zachwyca, ani nie trofuje. Zdarzają się czasami nieczystości, ale praktycznie taka sytuacja występuje często przy wydaniach DVD. Jedynie co mogę zarzucić tej płycie, to że przez cały film występuje ziarno, nie jest ono jakieś grube, ale jest widoczne. Innych zawirowań obrazu nie znalazłem. Format, w którym zapisany jest film, jest miły dla oka. Nie jest rozciągnięty na cały ekran, jak telewizyjne produkcje. Dodatkowym plusem jest płynność obrazu, nie dostrzegłem aby samowolnie się zatrzymywał.  

Dźwięk to kolejny popis wydawcy. Oryginalny dźwięk zapisany został w formacie Dolby Digital 5.1, co sprawia, że mamy styczność z jednym z najlepszych formatów na rynku. Podczas oglądania nie dostrzegłem jakichkolwiek zakłóceń, dźwięk jest czysty, a sytuacje, gdzie dźwięk ma straszyć, robi to. Oczywiście wersja z lektorem jest trochę gorsza, ale to uroki oglądania filmu z ułatwieniem. Ogólnie nie ma zakłóceń, dźwięk zapisany jest jak przystało na dobre wydania w bardzo świetnej jakości. Tak samo, nie istnieją sytuacje, gdzie dźwięk prześciga obraz.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to połączenie dwóch elementów. Pierwszym z nich jest interaktywne menu, które widnieje na tle dość ciekawej tapety. Muszę przyznać, że ten element jest bardzo dobrze dobrany kolorystycznie, napisy nie zlewają sie w jedną całość, są świetnie wyodrębnione i wyeksponowane. Drugim ze wspomnianych wcześniej elementów jest mini projekcja kilku scen z filmu. Oczywiście nie mogło zabraknąć muzyki lecącej w tle, ale powiedziałbym, że jest to utwór bardziej pasujący do filmu romantycznego. Poszczególne opcje menu odznaczają się innym wyglądem. Zmieniono całkowicie kompozycję wizualną, ale została jedna wspólna cecha dla wszystkich opcji, a mianowicie muzyka lecąca w tle. Po za tym jednym elementem nie ma większych zastrzeżeń co do prezentacji menu.

Muszę przyznać, że filmy DVD BestFilm'u zawierają interesujące, a zarazem przydatne dodatki. "Apartament" zawiera ich aż pięć, oto one:
- zwiastun - tutaj nie trzeba nic wyjaśniać, jest to po prostu zwiastun opisywanego przeze mnie filmu
- wywiady - wywiady zostały przeprowadzone z Josh Hartnett, Matthew Lillard, Rose Byrne oraz Diane Kruger, oczywiście wypowiadają sie oni na temat filmu.
- usunięte sceny - są to urywki filmu, których nie dołączono do wersji ostatecznej
- teledysk - trudno powiedzieć, czy jest to normalny teledysk, powiedziałbym, że jest to raczej kilka urywków z filmu połączonych w całość, z podkładem muzycznym
- Z planu - zmagania filmowców przy realizacji filmu, dość ciekawy materiał, w którym możemy zobaczyć kilka ujęć.
Jak widać dodatków nie jest za wiele, ale są one na domiar interesujące i wartościowe.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::