ARMIA BOGA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
God's Army

:: REŻYSERIA ::
Gregory Widen

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1995

:: CZAS TRWANIA ::
94 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Elias Koteas,
Virginia Madsen,
Eric Stoltz...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: ARMIA BOGA ::

 

W niebiosach wybucha straszliwa, przepowiedziana w sekretnym rozdziale Biblii, wojna między zastępami aniołów. Przyczyną konfliktu są ludzie, którzy zajęli miejsce aniołów i odebrali im bożą łaskę.... Mroczne zastępy Gabriela zstępują na ziemię, aby rozpętać piekło i zdobyć duszę najstraszliwszego człowieka, który kiedykolwiek istniał. Gorszego niż Hitler i Stalin. Gorszego niż sam diabeł. Ale anioł Szymon ukrywa pożądaną przez Gabriela duszę w ciele małej dziewczynki Marii... W konflikt między aniołami wplątany zostaje Thomas Dagget, policjant i były ksiądz. Ponieważ stoi na drodze musi albo walczyć albo przyłączyć się do jednej ze stron. Niespodziewanie też dla wszystkich pojawia się nagle dawny ulubieniec Boga, strącony anioł światłości, Lucyfer....


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz to jeden z najsłabszych elementów tego wydania DVD. Stwierdzam to dlatego, że jest on zapisany w formacie 4:3, który kojarzy mi się z produkcjami telewizyjnymi, które są słabe i nic konkretnego nie przekazują. Tutaj jest inaczej, film jest dość ciekawy i cieszy się u mnie dużym poważaniem, dlatego też nie rozumiem dlaczego zdecydowano się na taki format, a nie inny. Oczywiście jak zawsze, musi znaleźć się malutkie ziarno, które jest nieodzownym elementem obrazu. Kontrast jak i kolorystyka to dwa mocne punkty obrazu, które tak na prawdę decydują o jakości oglądania. Nie dopatrzyłem się większym błędów ze strony wydawcy (śniegu, zakłóceń, przestojów...), wszystko stoi na dobrym poziomie, oprócz tego formatu.

Dźwięk jest popisem wydawcy. Zapisany jest on w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej jak i z lektorem. Zacznę najpierw od polskiego akcentu. Tutaj jedynym minusem jest stopniowe zakłócanie niektórych dźwięków przez głos lektora, ale nie macie się co martwić, w tej wersji to jest normalna sprawa, więcej uchybień nie ma. Dźwięk zarówno w jednym i drugim formacie sprawuje się bardzo dobrze. Nie doświadczymy momentów, w których dochodziłoby do jakichkolwiek zakłóceń spowodowanych winą nośnika. Dźwięk jest czysty, nie zacina się, nie szumi, współgra razem z obrazem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wykonane jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Po włączeniu płyty od razu mamy pierwszą dawkę emocji, a mianowicie krótka wstawkę, w postaci urywków z filmu. Wstawka ta towarzyszy nam podczas wybierania każdego opcji z menu. Strona główna złożona jest z trzech elementów. Pierwszy z nich, to interaktywne menu. Drugi to urywki filmów, które możemy zobaczyć w tle. Trzeci element jest dość dziwny, ale przynajmniej efektowny, jest to aniołek zrobiony w formie "animacji". Dodatkowo do tego dołączona jest klimatyczna muzyka, coś ala muzyka kościelna. Poszczególne opcje menu zrobione są na ten sam styl, tylko różnią się innymi elementami graficznymi.

Vision nie żałuje dodatków, na płycie znalazło się ich cztery. Są one obszerne i przybliżają widzowi film, jak i dystrybutora. Oto one:
- zwiastun kinowy "Armii Boga"
- sylwetki aktorów i twórców - oczywiście są to osoby związane z filmem,
- zwiastuny innych filmów DVD - kilka ciekawych zwiastunów z kolekcji Vision, warto wejść i zobaczyć je wszystkie, jest ich dość sporo,
- Inne DVD - dodatek zrobiony w formie opisu filmu, jak i informacji związanych z nim.
Jak widać dodatki to dość mocna strona tego wydania DVD, dlatego można bez problemu zakupić ten film i cieszyć się z jego projekcji.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::