ARMIA BOGA 4: BUNT  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Prophecy: Uprising

:: REŻYSERIA ::
Joel Soisson

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
88 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
John Light,
Sean Pertwee,
Kari Wuhrer...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
1.78:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: ARMIA BOGA 4: BUNT ::

 

Czwarta część cyklu Armia Boga, opowiada o wojnie między zbuntowanymi aniołami. W ręce Allison, Amerykanki, która mieszka w Bukareszcie, trafia starożytny manuskrypt z przepowiednią o nadejściu antychrysta. Tropem niczego niepodejrzewającej kobiety podążają zastępy walczących ze sobą aniołów. Tymczasem rumuński policjant i tajemniczy agent Interpolu prowadzą śledztwo w sprawie seryjnego mordercy...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz niczego sobie. Włączając film miałem dziwne przeczucie, że coś może być tutaj nie tak. Moje obawy po części się sprawdziły. Podczas oglądania widoczny jest w dużej ilości śnieżek, coś podobnego jak na starych filmach. Jednak, gdy przesycenie kolorów jest zbyt duże, obraz zachowuje się jakoś dziwnie, jakby nie wyrabiał i czasami spotykamy sytuację, w której kolory na chodzą na siebie, powodując lekkie rozmazy obrazy. Ostrość nie zawodzi. Format również sprzyja oglądaniu, dobrze że jest to 16:9, a nie 4:3, bo byłoby już kiepsko. Po za tymi wadami i zaletami nie dostrzegłem udziwnień.

Dźwięk jest sam w sobie klasą. Dolby Digital 5.1 i DTS-ES to światowej jakości brzmienie. Każdy posiadacz kina domowego będzie w stu procentach usatysfakcjonowany oglądając "Armie Boga: Bunt". Film zapisany jest tylko na jednej warstwie, więc nie ma mowy o jakimkolwiek przeskoku, czy zatrzymaniu. Obraz idzie w parze z dźwiękiem, sytuacje takie jak na przykład, ktoś najpierw mówi, a później widzimy ruch ust, nie istnieją. Akurat do dźwięku nie można się doczepić, jeśli bym drążył ten temat, mogę po części obsmarować wersję z lektorem, ale wiadomo przecież nie od wczoraj, że jeśli ktoś chce oglądać film z ułatwieniem i słyszeć polski akcent, musi być w tym momencie mały haczyk.


:: MENU / DODATKI ::

Jest to praktycznie standard na wydaniach SPI. Na głównym planie widnieje nieruchoma tapeta, przedstawiająca głównych bohaterów, a w prawej części nemu, wtopiony jest mały ekran, przedstawiający kilka ujęć z filmu. Oczywiście menu z opcjami stworzono w interaktywny sposób. Całości przygrywa albo utwory z soundtracku albo dźwięki z filmu. Przechodząc do poszczególnych opcji menu, praktycznie nic sie nie zmienia, prócz tapety i usytuowania jej elementów, i podkładu muzycznego. Ciekawie jest dobrana kolorystyka menu, kolorystycznie miło to przypominać pradawne dzieje, coś w stylu starych, zniszczonych ksiąg.

Czy SPI zamieściło dodatki? Według opakowania ta, ale według mnie nie. Oto co napisano na pudełku:
- BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO 16 SCEN - dodatek ten umożliwia szybszą nawigację podczas oglądania.
- KATALOG FILMÓW SPI - nie trzeba nic wyjaśniać, jest to po prostu oferta filmowa SPI.
Nie wiem czy to uważać za dodatki, ale jeśli tak jest napisane na pudełku, niech tak będzie.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::