ARMIA BOGA 5: ZAPOMNIENIE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Prophecy: Forsaken

:: REŻYSERIA ::
Joel Soisson

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
71 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
John Light,
Jason Scott Lee,
Kari Wuhrer...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
1.78:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: ARMIA BOGA 5: ZAPOMNIENIE ::

 

W piątej części cyklu Armia Boga Amerykanka Allison jest nadal w posiadaniu starożytnego manuskryptu, który chcą zdobyć zbuntowane anioły. Jeden z nich pragnie udaremnić nadejście antychrysta i zleca płatnemu mordercy zabicie kobiety i dostarczenie świętej księgi. Zabójca zaczyna się jednak wahać - jeśli posłucha anioła, będzie na wieki potępiony. Czy zdecyduje się pomóc Allison?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz w porównaniu z poprzednią częścią, nie uległ zmianie. Dalej widoczne są nieczystości, w postaci rozmazów obrazu, duża ilość "ziarnicy" na ekranie... Te wiele innych elementów przemawia za pogrzebaniem tego wydania DVD. Ale powiadam Wam, że choć obraz nie jest najlepszej jakości, jak na dzisiejszą technologię, to i tak warto zobaczyć ten film. Przynajmniej ostrość i format obrazu stoją na dobrym poziomie, a to jest najważniejsze.

Dźwięk jak zawsze zapisany jest w formacie DD 5.1 oraz DTS-ES. Tutaj nie należy narzekać, ponieważ praktycznie każdy element dopieszczony jest do samego końca. Niektórzy mogą rzec, a co z lektorem, sprawa wygląda tak samo, jak we wszystkich wydaniach DVD. Cała ścieżka dźwiękowa słyszalna jest bardzo dobrze, ani na chwilę nie możemy narzekać na brak słyszalności któregoś z efektów dźwiękowych. Obraz idzie w parze z dźwiękiem, więc nie spotkamy takiej sytuacji, gdzie najpierw słyszymy, a później widzimy. W dwóch słowach, dobra robota.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jak menu z SPI, standardowo tapeta z głównymi aktorami, posadzona na tle zgniłej zieleni. Tym razem nie po prawej stronie znajduje się ekranik z urywkami filmowymi, lecz po lewej. Tuż pod nim obsadzona jest księga, gdzie znajduje się interaktywne menu. Tuż nad ekranem znajduje się tytuł filmu, użyto ciekawej czcionki, która pasuje do całości. Całości przygrywa muzyka, odzwierciedlająca klimat filmu. Przechodząc do poszczególnych opcji menu, praktycznie nic się nie zmienia, prócz podkładu dźwiękowego.

O dodatkach nie ma tutaj mowy, choć SPI twierdzi, że są. Oto one:
- BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO 12 SCEN - szybki dostęp do scen filmowych, który ułatwia poruszanie się po płycie DVD.
- KATALOG FILMOWY SPI- w katalogu tym, przedstawiono kilkanaście pozycji filmowych, które posiada SPI.
Ja nie uważam tego za dodatki, co innego, gdyby zamieszczono wywiady, nawet jakąś galerię zdjęć, a tutaj nie ma kompletnie nic.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::