NOC REKINÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Shark Night

:: REŻYSERIA ::
David R. Ellis

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2011

:: CZAS TRWANIA ::
87 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Sara Paxton,
Dustin Milligan,
Katharine McPhee...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: NOC REKINÓW ::

 

Grupa siedmiu znajomych wyrusza na weekendową wycieczkę do położonego nad brzegiem zatoki domku letniskowego. Nie zdają sobie jeszcze sprawy, że pod spokojnie wyglądającą powierzchnią wody czają się krwiożercze rekiny. Te morskie drapieżniki nie są jednak jedynym zagrożeniem dla niczego nieświadomej grupki młodych ludzi. By przeżyć, będą musieli walczyć na śmierć i życie.

 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1.78:1). Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Jedynie mała ziarnica jest nieodłącznym elementem obrazu, jednak nie przeszkadza ona w projekcji filmu. Bardzo dobry kontrast, brak pikselozy, płynność oraz współgranie z linią melodyczną to tylko kilka elementów, które charakteryzują obraz.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Standardowo do dźwięku nie można mieć żadnych pretensji, ponieważ stoi on na najwyższym poziomie. Brak jakichkolwiek błędów sprawia, że film ogląda się z przyjemnością oraz w kluczowych scenach dźwięk trzyma w napięciu i potrafi przestraszyć.


:: MENU / DODATKI ::

Menu główne to zlepek półminutowego fragmentu pochodzącego z filmu, na którym widoczne jest interaktywne menu. Na planszy z wyborem scen zamieszczono również animowane elementy. Pozostałe plansze są nieruchome, jednak nie sprawia to, że wyglądają o wiele gorzej. Nie podoba mi sie kolorystyka całego menu. Za dużo w nim czerwieni, która ma symbolizować krew. Nie zapomniano o podkładzie dźwiękowym.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki zamieszczane przez Monolith:
- zwiastun kinowy,
- wybór scen,
- zwiastuny innych filmów DVD.
Mimo braku dodatków, bo inaczej tego nie można nazwać, uważam opisywane wydanie DVD za udane. Bez problemów mogę polecić każdemu.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::