BASEN  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Swimming Pool

:: REŻYSERIA ::
François Ozon

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Francja, Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2003

:: CZAS TRWANIA ::
103 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Jean-Marie Lamour,
Lauren Farrow,
Sebastian Harcombe...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: BASEN ::

 

Sarah angielska autorka kryminałów, ma na koncie serię bestsellerów, które przyniosły jej sławię i pieniądze, ale nie zaspokoiły twórczych ambicji. Jest sfrustrowana i zniechęcona. Mówi o tym swojemu wydawcy, Johnowi, a ten proponuje, aby oderwała się od codzienności i wyjechała na czas pisania kolejnej książki do jego domu w Prowansji. Tam Sarah odpoczywa i szybko rozpoczyna pracę nad nową powieścią. Jej spokój zostaje zburzony niezapowiedzianym przyjazdem córki Johna, Julie. Zuchwale zachowania młodej dziewczyny pozbawionej jakichkolwiek zahamowań bardzo irytują Sarę. Jednak im dłużej pisarka obserwuje dziewczynę, tym bardziej jest jej ciekawa. A ciekawość podsyca wyobraźnię, wyzwala seksualne sny i marzenia...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dobrym poziomie, nie jest rewelacyjny, ale nie jest też kiepski. Na moją opinię przesądziły dwa elementy. Pierwszym z nich jest widoczna ziarnica, która w wielu momentach może być denerwująca dla widzów. Drugim elementem jest zbyt duże przesycenie kolorów w tle, co powoduje powstawanie smug. Po za tym nie  spotkałem większych błędów. Obraz posiada bardzo doby kontrast, nie istnieją zamglenia, samoczynne przyciemnienia, brak pikselowatych kwadracików... Krótko pisząc, obraz stoi na dobrym poziomie.

Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Zapisany jest on w formacie Dolby Digital 5.1, co pozwoli na w pełni wykorzystanie kina domowego. Znakomita ścieżka dźwiękowa trzyma widza w napięciu. Dźwięk współgra wraz z obrazem. Wszystkie dialogi są bardzo dobrze słyszalne. Nie ma jakichkolwiek zakłóceń w postaci szumów, czy innego typu pisków. Co tu dużo pisać, dźwięk jest klasą samą w sobie.


:: MENU / DODATKI ::

Menu nie odwzorowuje klimatu filmu, ponieważ jest ono zrobione pod komedię lub produkcję przygodową. Jednak po usłyszeniu podkładu muzycznego od razu można zmienić zdanie, znakomity kawałek utworu klasycznego, który znakomicie odzwierciedla mroczną stronę "Basenu". Jak sam tytuł wskazuje, menu obsadzone jest nad basenem, jednak w tym przypadku mi tutaj nie pasuje, oczywiście to kwestia gustu. Opcje menu stworzone jest w interaktywny sposób. Zbyt wielu tutaj błękity i bieli, powinno być bardziej mroczniej, ponieważ jest to dość dobry thriller.

Wydanie DVD powinno zawierać porą dawkę bonusów, tutaj jest ich trochę i są na prawdę ciekawe, oto one:
- WYBÓR SCEN - standardowy dodatek, umożliwiający lepszą nawigacje po płycie DVD.
- ZWIASTUNY - osiem zwiastunów filmów, które wydało GutekFilm.
- WYWIADY - prawdę mówiąc nie są to wywiady, lecz rozważania aktorów i reżysera na temat tego filmu, akurat ja to tak odebrałem.
- FILMOGRAFIE - filmografie czwórki twórców "Basenu".
Jak widać, tym razem GutekFilm dało kilka cennych bonusów, może nie takie jak większość widzów chciałaby aby się tam znalazły, ale zawsze to coś.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::