CIŚNIENIE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Below

:: REŻYSERIA ::
David Twohy

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2002

:: CZAS TRWANIA ::
101 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Matt Davis,
Olivia Williams,
Holt McCallany,
Scot Foley

:: DŹWIĘK ::
DTS – ES,
DD 5.1 angielski,
DD 5. 1 polski lektor

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 & 1.85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 


:: CIŚNIENIE ::

 

Pod koniec swej długiej i śmiertelnie niebezpiecznej misji, załoga okrętu podwodnego otrzymuje rozkaz przyjęcia na pokład trzech rozbitków ze storpedowanego brytyjskiego statku szpitalnego. Wśród nich znajduje się kobieta… Wraz z ocalałymi na pokład trafiają halucynacje, lęki… I tajemnica. Ciśnienie jest thrillerem sięgającym po tajemnice zjawisk paranormalnych, to wyprawa w głąb naszych klaustrofobicznych lęków i świata wymykającego się zmysłom jaki czeka na wszystkich śmiałków przemierzających podwodne tereny.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Do wyboru mamy dwie opcje sygnatury obrazu, co poprawia możliwość śledzenia wydarzeń w filmie przy użyciu lektora lub napisów. Pełna przepustowość, bez jakichkolwiek zacięć. Pełna paleta barw z lekkim wyostrzenia w scenach, których zastosowano światłocień. Bardzo dobrze przygotowana strona wizualna, zasługuje na uznanie i podziw.

Idealnie wkomponowany dźwięk. Dbałość o ton odgłosów podczas trwających rozmów. Możliwość opcji z lektorem oraz oryginalnego. Wielo formatowość pozwala w stu procentach skupić się nad fabułą, brak jakichkolwiek zakłóceń, szmerów lub innych tego typy przerywników występujących na niektórych nośnikach DVD. Bardzo duże robi wrażenie podczas projekcji w formacie DTS-ES…


:: MENU / DODATKI ::

Bardzo dobrze skonstruowane, interaktywne menu, pozwala na szereg zmian dotyczący opcji. W tle klimatyczna muzyka, wprowadzająca w atmosferę filmu. Podświetlane na czerwono poszczególne podrozdziały. W małych okienkach widzimy ruchome sceny poszczególnych sekwencji. Podczas, gdy otwieramy nośnik w tle słyszymy i widzimy okręt podwodny zmagający się ze sztormem na pełnym morzu podczas manewrów wojennych. Całość jest dopracowana, robi wrażenie… Już na pierwszy rzut oka widać wiele godzin pracy informatyków, którzy samym wstępem zachęcają do oglądnięcia tego thrillera wojennego…

Niestety w tym wydaniu dodatków jest niewiele. Zamieszczono zwiastun kinowy oraz możliwość dostępu do osiemnastu przełomowych scen w filmie. Po mimo wszystko film na tym za wiele nie stracił a wydanie jednopłytowe i tak warto kupić.

AUTOR: REQUIEM

 
 


:: GALERIA ::