BEYOND RE-ANIMATOR  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Beyond Re-Animator

:: REŻYSERIA ::
Brian Yuzna

:: JĘZYK ::
Angielski, Niemiecki

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2003

:: CZAS TRWANIA ::
92 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Jeffrey Combs,
Elsa Pataky,
Santiago Segura

:: DŹWIĘK ::
DTS, DD 5.1(englisch),
DD 2.0(deutsch)

:: SPOLSZCZENIE ::
Brak

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
Widescreen 1.85:1 (anamorficzny)

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
Specjalna edycja 2-płytowa (uncut version)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 6/6

 


:: BEYOND RE-ANIMATOR ::

 

Minął szmat czasu od kiedy to dr. Herbert West przeprowadzał na zmarłych swoje diaboliczne eksperymenty. Na jego nieszczęście, po jednej z nieudanych prób ożywiania umarłych, trafia do więzienia. Siedząc za kratkami, mimo wszystko nie zaprzestaje swoich absurdalnych doświadczeń, które potajemnie przeprowadza na terenie zakładu karnego. Dr. West żyje ciągle wielką nadzieją, iż osiągnie w końcu swój wymarzony cel: zreanimowanie ciał umarlaków w żądne krwi zombie. Tymczasem w więzieniu zjawia się młody lekarz, który oferuje szalonemu medykowi swoją pomoc. Co z tego wyniknie? Krótko mówiąc prawdziwe multum makabry i rozlewu krwi.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Ten element stoi na najwyższym poziomie. Jeszcze nigdy nie miałem przyjemności oglądać filmu w tak czystej i przejrzystej wizji. Obraz niczym kryształ. Na 100 Hz telewizorze o porządnej przekątnej ekranu to po prostu raj dla oka. Nie uświadczymy żadnych zakłóceń. Jakość obrazu jest niepodważalnie perfekcyjna. O plamkach czy kwadracikach definitywnie nie ma mowy.

Muzyka, która dociera do naszych uszu z głośników w systemie Dolby Digital 5.1 po prostu momentalnie wprowadza nas w osłupienie. Ta, jakże klimatyczna ścieżka dźwiękowa doczekała się naprawdę cudownej przeróbki cyfrowej. Donośne basy połączone w godną podziwu całość wraz z czystymi efektami dźwiękowymi, rozchodzącymi się w idealnej harmonii po całym pokoju, potrafią oszołomić widza oraz przyprawić o dreszcze. Oczywiście nic innego jak wystawienie szóstki, jeżeli chodzi o dźwięk na płytce DVD, nie wchodzi w grę.


:: MENU / DODATKI ::

Od strony graficznej prezentuje się bardzo pozytywnie. Poszczególne działy zestawione są w postaci strzykawek a wszystko to na dodatek skompilowane jest z zielonym tłem i charakterystyczną dla Re-Animatora muzyczką. To wszystko wspaniale oddaje klimat filmu i już po zarzuceniu płytki do napędu będziemy chcieli polatać przez chwilę po menu. Również wybór scen jest bardzo przejrzysty. Podsumowując, jeżeli chodzi o ten czynnik, jest tu wszystko porządnie zestawione przyczyniając się bez wątpienia do wysokiej oceny końcowej.

Tutaj jest po prostu fenomenalnie. Ogrom dodatków jest zdumiewający. Już na pierwszej płycie możemy obejrzeć oryginalny trailer "Beyond Re-Animator" jak i kilka świetnych zwiastunów innych filmów, w których nie zabrakło także kapitalnych horrorów:  Ted Bundy, Gacy, Dagon, Dark Descent, Second Name. To tyle jeżeli chodzi o zawartość bonusów na CD1. Natomiast na drugim krążku (bonusowym) po prostu szok. Ponad trzy godziny materiałów dodatkowych. Między innymi: Wywiady z Brian'em Yuzna, Jeffrey Combs, Santiago Segura i wieloma innymi osobami odpowiedzialnymi za powstanie horroru. Poza wywiadami płytka zawiera filmo- i biografie, wielką galerię zdjęć, a także materiały z planu filmowego czy też z poza niego. Jakby tego wszystkiego było mało w pudełku także znajdziemy 8-stronnicową książeczkę pt. "World Of Reanimator". Co znajduje się na jej kartkach już nie zdradzę. Nic innego nie pozostaje jak tylko zakupić to pierwszorzędne wydanie wyśmienitego horroru, do czego bardzo zachęcam.

AUTOR: PROCENCIK

 
 


:: GALERIA ::