BEZ ŚLADU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Abandoned

:: REŻYSERIA ::
Michael Feifer

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Brittany Murphy,
Dean Cain,
Jay Pickett...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: BEZ ŚLADU ::

 

Ostatnia filmowa rola tragicznie zmarłej Brittany Murphy.

Bez dowodów. Bez odpowiedzi. Bez szans.

Mary Walsh przychodzi ze swoim chłopakiem na rutynowy zabieg chirurgiczny. Gdy po kilku godzinach spędzonych w poczekalni postanawia zabrać go do domu, okazuje się, że mężczyzna zniknął. Nie ma po nim śladu w szpitalnej kartotece. Nie widać go na kamerach. Nikt nie pamięta jego przybycia. Policja jest bezsilna. Mężczyzna zniknął bez śladu, a Mary jest jedyną, która twierdzi, że w ogóle kiedykolwiek istniał.
Personel szpitala zaczyna podejrzewać u Mary chorobę psychiczną. Dziewczyna musi za wszelką  cenę znaleźć swojego narzeczonego. Nie podejrzewa jednak, że została wplątana w niezwykle niebezpieczną grę, której finał będzie dla niej spełnieniem najgorszych koszmarów..


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (anamorficzny). Obraz nie prezentuje się dość dobrze. Widoczne są liczne przebarwienia, jak również mała ziarnica obrazu. Zdarza się również, że tło "pulsuje", mieni się różnymi kolorami. Nie wiem czy będzie to błąd wydawcy, jedynie co może wpływać na ten element, to zbyt duża kompresja filmu. To byłoby na tyle minusów, jednak nie ma co sie martwić, ponieważ nie wpływają one niewiadomo w jakim stopniu na jakość obrazu. Wizja współgra wraz z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to jedyny element wydania, który pozbawiony jest błędów, co sprawia, że widz będzie usatysfakcjonowany podczas projekcji. Wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne, a co najważniejsze, potrafi przestraszyć. 


:: MENU / DODATKI ::

Menu to standardowy twór Vision. Na głównej planszy wydawca prezentuje nam postać Brittany Murphy, a na jej tle widoczny jest mały ekran, gdzie można zobaczyć kilka scen z filmu. Kolorystycznie menu nie przypomina nawet thrilleru. Zamontowano podkład dźwiękowy, jednak tylko na głównej planszy. Nie ma problemów z nawigacją i czytelnością całego menu.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki, które Vision zamieszcza na każdym wydaniu DVD, oto co znajdziecie:
- zwiastun kinowy,
- sylwetki aktorów i twórców,
- zwiastuny innych filmów DVD,
- inne DVD.
Wydanie "Bez Śladu" prezentuje się na dobrym poziomie. Mimo braku dodatków, film warto zobaczyć. Polecam!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::