BEZSENNOŚĆ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Sleepless

:: REŻYSERIA ::
Dario Argento

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Włochy

:: ROK PRODUKCJI ::
2001

:: CZAS TRWANIA ::
113 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Max von Sydow,
Stefano Dionisi,
Chiara Caselli...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [1,78:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: BEZSENNOŚĆ ::

 

Turynem, wstrząsa seria okrutnych zabójstw młodych kobiet. Wszystko jest łudząco podobne do wyjaśnionego przypadku seryjnego zabójcy sprzed 17 lat. O pomoc w śledztwie zostaje poproszony emerytowany detektyw Moretti, który prowadził tamtą sprawę. Razem z synem jednej z ofiar rozpoczynają śledztwo, które zamienia się w dramatyczną grę z genialnym, niebezpiecznym i okrutnym przeciwnikiem... Czy uda im się złapać mordercę?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dobrym poziomie. Zapisany jest on w formacie 16:9, a dokładniej 1,78:1. Podczas oglądania natniecie się tylko na jeden mały minus, jakim jest ziarnica obrazu. Jest ona widoczna przez cały czas trwania filmu, jednak nie przeszkadza ona w oglądaniu. Kontrast wywiązuje się ze swojej roli. Podobnie jest z kolorystyką. Rozdzielczość również została bardzo dobrze dobrana. Brak pikselozy, jak i zatrzymań obrazu.

Linia melodyczna to najlepszy element tego wydania DVD. Ścieżka dźwiękowa zapisana jest w dwóch formatach. Pierwszym z nich jest Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej, jak i również z lektorem. Drugim formatem formatem jest DTS. Obie te opcje nie posiadają żadnych minusów. Brak przestojów. Dźwięk współgra wraz z obrazem. Nie zacina się.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało stworzone w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Na pewno nikt nie powinien mieć problemów z jego nawigacją. Główna plansza składa się z urywków filmowych i interaktywnego menu, a pozostałe zamiast filmików posiadają stałą tapetę. Nie zabrakło podkładu muzycznego, który powiedzmy szczerze został mało trafiony. Główna plansza służy jako wizytówka filmu, ponieważ możemy się co nieco dowiedzieć o tej produkcji.

Na płycie nie ma żadnych dodatków, które posłużyłyby jako bonusy. Jedynie co zamieścił wydawca to wybór scen, także zwiastuny filmów z poprzednich serii Horrory Świata. Trochę dziwne posunięcie, ale jest to film wydawany z gazetą, więc powiedzmy, że jest ona jako gratis. Ogólnie rzecz biorąc, dodatki leżą i kwiczą.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::