BLAIR WITCH  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Blair Witch

:: REŻYSERIA ::
Adam Wingard

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2016

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
James Allen McCune,
Callie Hernandez,
Corbin Reid...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD + książka


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: BLAIR WITCH ::

 

Grupa studentów wyrusza do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść zamierzony efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas projekcji natkniecie się na ziarnicę obrazu, która nie przeszkadza w projekcji. Widać, że film był kręcony kamerą z ręki, a jakość obrazu nie powala. Nie sprawia to, że coś jest niewidoczne. Na pewno wszystko zobaczycie i nic nie umknie Waszej uwadze. Obraz dość sprawnie radzi sobie w scenach w półmroku, nie zacina się. Kolorystyka nie do końca jest żywa, pastele w odpowiednim tonie, jak na tą metodę nagrywania.  

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Podczas oglądania nie zauważyłem żadnych niedoskonałości, które wpływają niekorzystnie na odbiór produkcji. Dźwięk jest tutaj kluczowym elementem wydania. Sprawia, że wielokrotnie pojawiają się ciarki na plecach. Linia melodyczna posiada mroczny klimat i na pewno niejednokrotnie zadziała przez nią Wasza wyobraźnia. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Pierwsze co rzuca się w oczy to odpowiedni dobór pasteli, gdzie dominują odcienie czerni i czerwieni. Nadaje to fajny, mroczny klimat, a w połączeniu z odpowiednią muzyką, widza mogą ogarnąć ciarki. Całe tło zostało wykonane w postaci animacji, która dobrze się prezentuje. Interaktywne menu jest czytelne, ułożone w sposób logiczny i przejrzysty. Nie będziecie mieli problemów z poruszaniem się po nim.  Nie mogę nic zarzucić menu, ponieważ wygląda nieźle.  

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Oto co znajdziecie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Wydanie stoi na dobrym poziomie. Na pewno można doczepić się do dodatków, które nie istnieją. Film warto zobaczyć i porównać go z pierwszą odsłoną. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::