BLAIR WITCH PROJECT  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Blair Witch Project

:: REŻYSERIA ::
Daniel Myrick, Eduardo Sanchez

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1999

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Heather Donahue,
Michael Williams,
Joshua Leonard

:: DŹWIĘK ::
DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 


:: BLAIR WITCH PROJECT ::

 

Trójka studentów szkoły filmowej wyposażonych w kamery wideo wyrusza na wyprawę w okolice Burkittysville. Chcą nakręcić dokumentalny film inspirowany lokalną legendą o wiedźmie z Blair .

Legenda głosi, że od dwóch wieków w okolicznych lasach wiedźmy torturowały i zabijały dzieci. To co wydawało się być prostym zadaniem, zmieniło się w koszmar. Rok później znaleziono tylko nagrane taśmy... ''The Blair Witch Project'' jest jedną z nich. Studentów już nigdy nie odnaleziono, a policja nie jest w stanie racjonalnie wyjaśnić okoliczności popełnionych tam morderstw.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz tego filmu jest inny niż dotychczas w filmach. Nakręcony został amatorskimi kamerami i to daje znakomity efekt grozy. Przez cały film wydaje ci się że to jest naprawdę i te nagrania naprawdę zostały odnalezione w tych lasach. Obraz ma w sobie to coś co daje nam nie pokój bo nie wszystko zobaczymy na ekranie. Nie którym osobom może się zakręcić w głowie od oglądania. Jeszcze takiego realnego filmu nie widziałem. Polecam do obejrzenia właśnie dlatego powodu.

Dźwięk tak samo jak obraz jest bardzo realny i te wszystkie szumy, szelesty i krzyki powodują u nas nie pokój i stan osłupienia. Zwłaszcza w końcowych scenach. Nie usłyszymy tam profesjonalnej muzyki i zmiksowanych na świetny efekt głosów. Tylko realni ludzie zostali skamerowani normalnymi kamerami. Dźwięk naprawdę jest super, ja przez cały czas myślałem że ten film to naprawdę jest prawdą ale to było bardzo dawno. Teraz za każdym razem oglądania go, czuje strach.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest całkiem ładne na pierwszy widok zobaczmy zrobioną z patyków laleczkę Voodoo. A z głośników usłyszymy szelesty idących ludzi. Naprawdę straszne jest to menu. Chociaż moim zdaniem coś w nim brakuje, ale nie wiem co. Ocena będzie tak na 4 bo aż tak menu nie zrobiło na mnie wrażenia.

Dodatki są zadowalające, lecz spodziewałem się więcej materiałów a mniej stron do czytania. Oto dodatki: Menu główne, Wybór scen, Wywiad z twórcami, 2 zwiastuny, Galeria fotosów, O filmie, Historia wiedźmy z Blair, Aktorzy i twórcy.

Ja szczerze bardzo polecam wam ten film, naprawdę na tym filmie najbardziej się bałem. I żałuje, że kiedyś nie byłem na tym w kinie. Film jest świetny i super zrobiony. Polecam!!!

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::