BŁOGOSŁAWIONA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Blessed

:: REŻYSERIA ::
Simon Fellows

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Wielka Brytania,
Rumunia

:: ROK PRODUKCJI ::
2004

:: CZAS TRWANIA ::
100 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Heather Graham,
James Purefoy,
Andy Serkis...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: BŁOGOSŁAWIONA ::

 

Młodzi małżonkowie, Samantha i Craig Howard, od dawna marzą o dziecku. Niestety badania wykazują jednoznacznie, że kobieta jest bezpłodna. Los okazuje się jednak łaskawy – pewna specjalistyczna klinika leczenia bezpłodności proponuje im darmową kurację. Samantha wkrótce zachodzi w ciążę; okazuje się, że będzie miała bliźniaki. Coś jednak nie pozwala Howardom w pełni cieszyć się swoim szczęściem. Pewne niepokojące fakty prowadzą ich do odkrycia szokującej prawdy – właścicielem kliniki jest czciciel Szatana, który postawił sobie za cel sklonowanie Księcia Ciemności...
 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie jest najgorszy. Praktycznie posiada jeden mały minus, którym jest ziarnica obrazu, jednak nie ma ona większego wpływu na jakość odtwarzanego obrazu. Również format obrazu może się nie spodobać, ponieważ zapisany jest on w proporcjach 4:3. Po za tym nie dostrzegłem innych minusów, które w znaczący sposób mogłyby wpłynąć na jakość odtwarzanego obrazu. Kontrast, kolorystyka, płynność odtwarzania, jak również współgranie z linią melodyczną stoją na bardzo dobrym poziomie.

Linia melodyczna zapisana w standardowym formacie, czyli Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Podczas odtwarzania nie doświadczycie jakichkolwiek minusów spowodowanych winą wydawcy. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne, nawet najmniejsze szmery dobiegające z drugiego planu. Nie dochodzi do zatrzymywania się dźwięku, ani nie usłyszycie dziwnych trzasków, czy szmerów.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione zostało w bardzo prosty i przejrzysty sposób, choć czasami może być coś niewidoczne z powodu złego dobrania kolorystyki menu. Jedynie główna plansza posiada animowane tło, które po części urozmaica całość. Każda z opcji posiada inny podkład muzyczny, który jak najbardziej pasuje do klimatu filmu. Oczywiście nie zapomniano o interaktywności menu, co jest teraz standardem.

Dodatków na płycie nie ma zbyt wiele, te które się tutaj znajdują to zwykła podstawa każdego wydania DVD, a mowa o:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Raczej te bonusy nie uszczęśliwią każdego widza, ponieważ nie ma nic tutaj związanego z filmem.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::