POWSTAŁY Z MARTWYCH  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Blowback

:: REŻYSERIA ::
Mark L. Lester

:: JĘZYK ::
Angielski, Polski Lektor

:: PRODUKCJA ::
USA, Canada

:: ROK PRODUKCJI ::
2000

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Mario Van Peebles,
James Remar,
Gladys Jimenez

:: DŹWIĘK ::
DD 3.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 4/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 3/6

 


:: POWSTAŁY Z MARTWYCH ::

 

Detektyw Don Morrell przez kilka lat tropił psychopatycznego seryjnego mordercę Claude'a Whitmana. Wreszcie schwytany i skazany na śmierć Whitman zostaje stracony. Morrell jest świadkiem egzekucji. Jednak czy morderca naprawdę zginął? Po kilku miesiącach miastem wstrząsa seria morderstw popełnianych w stylu Whitmana. Ofiarami są ławnicy, którzy skazali go na śmierć. Morrell zaczyna podejrzewać, że Whitman powrócił...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest dobry. Podczas oglądania nie doświadczymy żadnych zakłóceń, w postaci kwadracików, czy jakichkolwiek innych rzeczy przeszkadzających w oglądaniu. Jest to wersja 4:3, obraz obejmuje cały ekran i nie da się tego zmienić, bo w ustawieniach nie ma takiej opcji, to może denerwować. Jednak nie zwraca się na to większej uwagi, ważne, by obraz nie załamywał się ani na chwilę, tylko był czysty.

Dolby Digital 3.1 choć jest starszy od wersji 5.1 nie widać jakiejś większej różnicy. Także dźwięk daje o sobie znać nie tracąc na wartości. Nie ma jakiś większych zakłóceń, które mogą denerwować podczas oglądania filmu. Gdy włączymy opcję lektora słyszymy nieciekawy głos, który raczej będzie sprawiał, że lepszym rozwiązaniem będzie oglądać film w oryginalnej wersji.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest bardzo słabo zrobione, jak widać poniżej dano tylko tło z animowanym menu, które nie prezentuje się za dobrze. Zwykłe napisy po najechaniu podświetlają się na czerwono, w tle leci niczego sobie muzyka, a tak poza tym nic więcej nie ma. Nie dziwie się temu, jeśli płyta DVD nie posiada prawie żadnych dodatków to trzeba być przygotowanym na to, że wszystko co znajduje się na niej będzie w opłakanym stanie.

"Powstały Z Martwych" nie posiada prawie żadnych zadziwiających dodatków. Te, które można tu znaleźć są ogólnie dostępne w internecie. Te dwa dodatki to standard na płycie DVD, nie wiem czy wydawca tego nośnika poskromił pieniędzy na lepsze dodatki, ale wystarczyło dodać wywiady i już lepiej to wydanie, by wyglądało. A tak mamy tylko: zwiastun kinowy, ustawienia, wybór scen.

Film ten jest bardzo słabym horrorem, który raczej nie znajdzie uznania wśród horror maniaków. Do zakupienia "Powstały Z Martwych" może zachęcać niska cena, która nie powinna przekraczać dwadzieścia złoty. Jednak mogę go polecić, ponieważ jest on trochę inny od typowych horrorów.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::