BOOGEYMAN 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Boogeyman 2

:: REŻYSERIA ::
Jeff Betancourt

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Tobin Bell,
Daniele Savre,
Mae Whitman
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
1.78:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: BOOGEYMAN 2 ::

 

Laura Porter zmaga się z długotrwałą fobią, polegającą na paraliżującym strachu przed czającym się w mroku legendarnym potworem – boogeymanem. Nie radząc sobie z opanowaniem sytuacji, w poszukiwaniu pomocy na własną prośbę zgłasza się do szpitala psychiatrycznego. Jednak pobyt tam bardziej przypomina horror niż terapię. Laura szybko uświadamia sobie, że pomysł, by stanąć oko w oko z własnymi lękami nie był najlepszy...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie stoi na dobrym poziomie. Powiedziałbym, że jest on trochę kiepski. Dopatrzyłem się aż trzech minusów, które znacząco wpływają na jakość oglądanego filmu. Od razu po włączeniu obrazu widzimy dziwne zamazania kolorów, które tworzą smugi i efekt przechodzenia kolorów jeden w drugi, nie jest to to stały minus, lecz pojawia się okresowo. Dodatkowo istnieje tutaj ziarnica, jest ona mniej denerwująca niż poprzedni defekt, ale czasem potrafi odrzucić od oglądania. Zbyt mała widoczność niektórych drugoplanowych scen może również doprowadzić do szału. Nie jest wcale tak najgorzej, widziałem dużo gorsze wersje, a film ogląda się normalnie i to jest najważniejsze.

Co do dźwięku, to muszę stwierdzić, że jest to najlepszy element całego wydania DVD. Nie jest to  jakaś nowość, ponieważ większość nowych filmów, które wychodzą na rynek na nośnikach DVD, zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, więc problemów podczas oglądania nie ma. Znakomita słyszalność każdej sceny, potrafi od czasu do czasu, nastraszyć widza, aż pokaże mu się gęsia skórka. Brak jakichkolwiek minusów, więc nie ma sensu dalej drążyć tego tematu.


:: MENU / DODATKI ::

Bardzo ciekawie skonturowane menu. Praktycznie całe zostało stworzone w technice animowanej, lecz zdarzają się również stałe szablony, jak na przykład w ustawieniach i przy wyborze zwiastunów filmowych. Każda opcja wygląda trochę inaczej, zmienia się podkład muzyczny, oraz postacie umieszczone na tapetach. Przy głównym menu oraz wyborze scen mamy przyjemność zobaczenia animacji, które są bardzo dobrze zrobione i tylko pozazdrościć takich grafików. Trochę nie pasuje cała kolorystyka menu, ale to już rzecz gustu. Ogólnie menu jest rewelacyjne.

Dodatki nie są najlepsze, powiedziałbym, że ich nie ma, ponieważ nie istnieje tutaj nic po za standardem. Oto te dodatki:
- ZWIASTUN - nie ma tutaj co wyjaśniać, jest to po prostu trailler "Boogeyman 2".
- ZAPOWIEDZI - dziesięć zapowiedzi DVD oraz jeden trailler kinowy, przynajmniej możecie zobaczyć co Monolith chce wprowadzić na polski rynek.
- WYBÓR SCEN - jest to standardowa opcja, która ułatwia poruszanie się po sekcjach płyty.
Nie jest to może najlepsze wydanie DVD, ale warto zobaczyć kontynuację dość dobrego filmu. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::