BRACIA CZARNEJ KRWI (ODC. 1-4)  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Black Blood Brothers

:: REŻYSERIA ::
Hiroaki Yoshikawa

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
97 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: BLACK BLOOD BROTHERS (BRACIA CZARNEJ KRWI) (ODC. 1-4) ::

 

To stało się w roku 1997 w Hong-Kongu. To właśnie wtedy po raz pierwszy w historii, ludzie i wampiry zawarli przymierze. Byli zmuszeni do zjednoczenia swych sił, gdyż musieli stawić czoła zagrożeniu tak potwornemu, iż tylko wspólnymi siłami mieli szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Zagrożeniem tym był nowy odłam krwiopijców, zwanych Bękartami Kawloona.
Koalicja ludzi i wampirów odniosła zwycięstwo, lecz wróg nadal czai się w mroku. . Mija 10 lat. Po długiej nieobecności do Japonii powraca bohater bitwy o Hong Kong, potężny wampir, znany też jako legendarny Srebrny Miecz.
Okazuje się jednak, iż nie wszyscy życzą sobie jego powrotu. Mroczna intryga znowu nabiera tempa! . "Black Blood Brothers" (Bracia czarnej krwi) to zupełnie nowa wizja świata ludzi i wampirów. Przed wami porywająca historia pełna spektakularnych pojedynków, przeplatana solidną dawką dobrego humoru.

Mocne wrażenia gwarantowane!


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 4:3, może nie są to najlepsze proporcje do oglądanie filmu na telewizorze panoramicznym, ale na zwykłym spisuje się on całkiem nieźle. Nie mam zastrzeżeń do płynności odtwarzania, choć może nastąpić jednorazowy przestój, ale nie jest on spowodowany niedbałością wydawcy, lecz zmianą warstwy płyty. Kontrast stoi na dobrym poziomie, nie mogę się do niego przyczepić, ponieważ wszystko jest bardzo dobrze widoczne. Jedyną wadą jaką się dopatrzyłem jest ziarnica obrazu, która po kilku minutach odchodzi w zapomnienie. Film cechuje bardzo dobra kolorystyka, która nie powoduje dziwnych zamgleń, czy też rozmazań.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Dźwięk to chyba najlepszy element tego wydania DVD, ponieważ nie posiada jakichkolwiek minusów. Każdy element ścieżki dźwiękowej jest bardzo dobrze słyszalny, a co najważniejsze współgra ona z obrazem. Nie doświadczycie żadnych przestojów, prócz zmiany warstwy, brak dziwnych zawirowań dźwięku w postaci szumów, czy też trzasków.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało zbudowane w prosty, ale za to przejrzysty sposób. Dominują tutaj odcienie czerwieni, które możecie zobaczyć na każdym kroku. Trochę zdziwiłem się, że każda opcja z menu posiada identyczny podkład muzyczny, ale to tylko szczegół. Nie zabrakło animowanych akcentów, takich jak na przykład ruchome tło, czy też poświata. Oczywiście menu zostało zrobione w sposób interaktywny. Menu posiada jedynie podstawowe opcje, takie jak start filmu, dodatki, ustawienia...

Na płycie znajdują się standardowe dodatki, takie jak informacje o filmie, inne DVD (katalog filmów Vision), czy też zwiastuny innych filmów. Tylko kilka dodatków to byłoby zbyt mało. Dystrybutor postarał się trochę bardziej. Otwierając pudełko z filmem dodatkowo macie pocztówkę z „Black Blood Brothers” i mały biuletyn o obsadzie, a także słowniczek. To jednak jeszcze nie wszystko. Do płyty dołączany jest BOX na całą serię. Jak widać nie zawsze to co na płycie jest dobrym dodatkiem, czasem lepsze gadżety dodawane są osobno. POLECAM

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::