BRATERSTWO WILKÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Le Pacte Des Loups

:: REŻYSERIA ::
Christophe Gans

:: JĘZYK ::
Francuski

:: PRODUKCJA ::
Francja,
Kanada

:: ROK PRODUKCJI ::
2001

:: CZAS TRWANIA ::
142 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Monica Bellucci,
Vincent Cassel,
Samuel Le Bihan

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: BRATERSTWO WILKÓW ::

 

Jeden z najbardziej widowiskowych filmów francuskich ostatniej dekady, z rewelacyjnymi efektami specjalnymi, za które odpowiedzialni byli twórcy ze studia Jima Hensona. Francja za panowania Ludwika XV. W niewielkiej, odciętej od świata wiosce na południu szaleje "bestia z Gevaudan", monstrualna istota odpowiedzialna za śmierć ponad stu ludzi, głównie kobiet i dzieci. Gdy region ogarnia panika, król wysyła do Gevaudan swych najlepszych żołnierzy polecając im wytropić i zgładzić potwora.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Bestfilm nie posiada w swojej puli wielu horrorów i thrillerów, jednak te które ma, wykonane są na najwyższym poziomie. "Braterstwo Wilków" jest tego świetnym przykładem. Po włączeniu filmu można zobaczyć obraz, który jest bardzo czysty, niezaśnieżony, bez pikseli. Zapisany on jest w formacie 16:9, co jeszcze bardziej uprzyjemnia oglądanie. Włączając film musimy liczyć się z tym, że nie jest to do końca horror, jest to thriller, który jak na ten gatunek poraża swoim wykonaniem. "Braterstwo Wilków" posiada całą paletę kolorów, więc testować obraz można w dowolnym momencie. Jednak to na nic, ponieważ nie dostrzeżemy w nim żadnych anomalii, które negatywnie wpłynęłyby na projekcje filmu. Bardzo dużym atutem obrazu jest znakomita ostrość, która w tym filmie jest jak najbardziej potrzebna. Ciągłe zbliżenia, duża gama kolorów, te oraz inne rzeczy mogłyby popsuć omawianą przed chwilą ostrość. Dopatrzyłem się tylko jednego małego minusa, którym jest małe ziarno, lecz wydaje mi się, że jest to zabieg kosmetyczny, aby odzwierciedlał akcję, która rozgrywa się w XVIII wieku.

Trochę zasmuciłem się formatem dźwięku, przygotowanym specjalnie dla tych, którym nie chce się czytać napisów, czyli wersja z lektorem. Jest ona zapisana w formacie Dolby Digital 2.0, więc nici z kina domowego. Oczywiście w wersji tej możemy dopatrzeć się jeszcze jednego minusa, którym jest zakłócanie przez głos lektora dźwięków słyszalnych w tle. Po za tym nie znalazłem więcej minusów. Teraz napiszę kilka słów o wersji oryginalnej, która jest o wiele lepsza od polskiej. Zapisany jest on w formacie Dolby Digital 5.1, więc kino domowe jak najbardziej mile widziane. Dodatkowo dźwięku nie nic nie wchodzi w paradę, mowa tutaj o lektorze. Nie ma jakichkolwiek zakłóceń, czy wyprzedzeń obrazu. Krótko pisząc dźwięk stoi na bardzo dobrym poziomie.


:: MENU / DODATKI ::

Menu główne zbudowane jest z tapety, na której widnieją główni bohaterowie a w tle pejzaż z filmu. Przykro mi to stwierdzić, ale menu zbudowane jest tylko z nieruchomych komponentów, po za opcjami do wybrania. Dominującymi pastelami są brązowy i niebieski, trochę jest to dziwne połączenie, ale w tym wypadku pasuje. Przechodząc do kolejnych opcji, w tym wypadku wybór scen, dodatki i ustawienia, spotykam się dokładnie z tym samym, nie ma żadnej ruchomej rzeczy. Jednak muszę przyznać znakomitego gustu muzyki, temu kto wybierał podkład muzyczny do menu. Jest to spokojny instrumentalny utwór, który aż zaprasza do oglądnięcia filmu, szkoda jedynie, że nie jest on dłuższy.

Bestfilm jest znany chyba każdemu kto kupuje filmy na DVD. Dodatki, które dołączono na płytę może nie są w jakiejś ogromnej ilości, ale przynajmniej są wartościowe. Można znaleźć tu między innymi: zwiastun "Braterstwo Wilków", "wywiady na planie" - czyli krótka rozmowa z twórcami filmu, oraz wybór dwudziestu czterech scen. Zachęcam do zobaczenia "wywiadów z planu" można usłyszeć wiele interesujących ciekawostek o filmie oraz zobaczyć trud jaki złożono w jego realizację. 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::