CELA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Cell

:: REŻYSERIA ::
Tarsem Singh

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2000

:: CZAS TRWANIA ::
115 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Jennifer Lopez,
Vince Vaughn,
Vincent D'Onofrio

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
0

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 


:: CELA ::

 

Głośny thriller science-fiction. Seryjny morderca dokonuje makabrycznych zbrodni. Porywa, torturuje i zabija młode kobiety. Tuż przed ujęciem przez FBI zapada w śpiączkę. Szansę na uratowanie ostatniej ofiary jest niebezpieczna podróż w głąb umysłu przestępcy. Jedynie, prowadząca podobne doświadczenia, psycholog Catherine Deane (Jennifer Lopez), jest w stanie podjąć tą próbę. Pośród najgłębszych zakamarków chorego, ludzkiego umysłu, dociera tam, gdzie dotąd nie dotarł żaden człowiek.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest zapisany w poprawnym formacie, który mi odpowiada. Obraz robi bardzo duże wrażenie już na początku filmu, gdy główna bohaterka jest w umyśle chłopca. Kolorystyka i barwy obrazu są bardzo silnie podkreślone i to daje znakomity efekt. Podobno reżyser filmu jest specem od robienia teledysków (to widać). Obraz mi się bardzo spodobał a w połowie filmu, w jednym momencie to tak byłem zapatrzony na tą barwę filmu że przed oczami aż migały mi kleksy a nic po za tym nie widziałem (jakbym był w śpiączce). Ocena na 6, polecam obejrzeć.

Dźwięk też jest poprawny i charakterystyczny, lecz już nie na najwyższym poziomie. Jednakże bardzo mi się podobało. Nie znajdziecie tu kawałków popu, czy metalu tylko klimatyczną muzykę. Kojarzyła ona mi się z Egiptem, nie wiem dlaczego, ta orkiestra jest bardzo charakterystyczna dla tego kraju. Np. na początku gdy akcja dzieje się w pustyni (umysł chłopca) to już tam występuje ta muzyka. Polecam obejrzeć (usłyszeć).


:: MENU / DODATKI ::

Menu nie robi jakiegoś tam wielkiego wrażenia, ale jest też charakterystyczny. Na początku usłyszymy straszną muzykę i od razu wydaje ci się że coś strasznego pojawi się na ekranie, a tu miłe zaskoczenie. Nagle muzyka ustaje i z głośników wydobywa się spokojna muzyczka a na ekranie sama Jennifer Lopez. Dział wybór scen najbardziej mi się podobał, ale tego nie zdradzę co tam jest. Kupcie i sami zobaczcie.

Niestety te DVD nie posiada dodatków, nie jest to żadna wersja z gazety tylko normalny egzemplarz oryginalny kupiony w Auchan lub Empiku. Podobno filmy z wydania (Kino Świat) ma dwie wersje wydać DVD pierwsza to jest za niską cenę np. 20 zł. bez dodatków a druga jest za wyższą cenę (70 zł) z dodatkami. Ja sam wole kupić bez dodatków za 20 zł. film ale i tak czy siak nie znalazłem z dodatkami.

Ogólnie musze stwierdzić że jest to film godny uwagi. Podobny jest do filmów Siedem i Milczenia Owiec. Lecz ma własny klimat i oryginalną fabułę. Kto by nie chciał wejść w umysł człowieka? I to jeszcze mordercy? Polecam do kupna i naprawdę będziecie zadowoleni.

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::