CIĘCIE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Hack

:: REŻYSERIA ::
Matt Flynn

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
89 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
William Forsythe,
Lochlyn Munro,
Danica McKella...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: CIĘCIE ::

 

Grupa uczniów college'u dostaje nietypową szansę poprawienia wyników w nauce. Mają za zadanie przygotować i poprowadzić wycieczkę w dzikie leśne ostępy. Nie uda im się jednak podciągnąć w nauce, bo już po kilku krokach w głąb puszczy, rozpęta się prawdziwe piekło. Psychopatyczny morderca, albo jakaś oszalała z nienawiści tajemnicza bestia porywa i rozszarpuje kolejnych studentów. Wszystko doprawione jest dużą dawką krwawej makabry i wyjątkowo czarnego humoru.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 16:9 [anamorficzny]. Podczas oglądania dostrzegłem jedną malutką wadę, która w żaden sposób nie przeszkadza, a jest to efekt ziarna. I tak ten minus był na siłę szukany, ponieważ praktycznie nie istnieją filmy z idealną wizją, zdarzają się niekiedy pewne ewenementy, ale jest to rzadkość. Kontrast w tym filmie pełni zasadniczą i kluczową rolę, ponieważ dzięki niemu jest wszystko znakomicie widoczne. Kolorystyka również nie zawodzi. Brak pikselozy, dziwnych zamgleń oraz pasów zakłóceń.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1 [wersja oryginalna oraz z lektorem], a także w trochę nowszym formacie DTS ES. Podczas oglądania nie usłyszałem jakichkolwiek zakłóceń spowodowanych złym nagraniem ścieżki dźwiękowej przez wydawcę. Jest ona czysta i klarowna, dlatego też nie spotkacie się z sytuacją, w której czegoś nie usłyszycie. Brak szumów, trzasków, czy pisków. Wersja z lektorem również nie posiada żadnych zakłóceń.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione jest wręcz rewelacyjnie. Świetnie dobrana kolorystyka sprawia, że widz już na pierwszy rzut oka wiem przez czym stoi i co zaserwuje nam film. Nie zabrakło animowanych elementów, przykładowo piły, czy też łańcuchów. Duża ilość krwi na każdym kroku, więc każdy widz horroru poczuje satysfakcję, widząc tak świetne menu. Oczywiście nie zabrakło podkładu muzycznego, który również pasuje do prezentowanych slajdów menu. Łatwość nawigacji i interaktywne menu, to tylko kilka z wielu plusów menu.

Z dodatkami jest już gorzej, ponieważ nie ma ich za wiele, a te co są to podstawowe bonusy każdego wydania DVD. Na płycie znalazły się między innymi: zwiastun kinowy, Inne DVD (katalog Vision), sylwetki aktorów i twórców, oraz zwiastuny innych filmów DVD. Nie są to imponujące dodatki, ale cieszmy się z tego co jest. Film jest dość dobry, dlatego też zachęcam do oglądnięcia go.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::