COŚ ZA MNĄ CHODZI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
It Follows

:: REŻYSERIA ::
David Robert Mitchell

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2014

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Maika Monroe,
Keir Gilchrist,
Daniel Zovatto...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: COŚ ZA MNĄ CHODZI ::

 

Przełomowy dla swojego gatunku, jak niegdyś „Krzyk” Wesa Cravena. Nowatorski film grozy, który po kilku pokazach festiwalowych, jeszcze przed wejściem na ekrany kin, obwołano jednym z najlepszych i najoryginalniejszych horrorów amerykańskich XXI wieku. „Coś za mną chodzi” to dowód na to, że w gatunku horroru jeszcze wiele można powiedzieć.

19-letnia Jay (Maika Monroe) prześladowana jest przez tajemniczą siłę. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku, gdyż zło może przybrać postać dowolnej osoby – nieznajomego, albo kogoś z najbliższego otoczenia Jay. Dziewczyna, wspierana przez grupkę przyjaciół, desperacko walczy, by przetrwać i znaleźć sposób na powstrzymanie złowrogiej mocy.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. "Coś za mną chodzi" charakteryzuje się dość dobrą jakością wizji. Dostrzegłem tylko dwa małe mankamenty, które nie stawiają wydania w niekorzystnym świetle. Pierwszym z nich jest ziarnica obrazu, która w minimalny sposób wpływa na jakość. Drugim zaś, w jednej ze scen widoczne jest zniekształcenie, które w dzisiejszych czasach może zdziwić. Na środku ekranu widnieje pasek zniekształcający scenę. Trwa to bardzo krótko, ale jest. Nie wiem, czy to tylko przy mojej wersji filmu, czy tak jest wszędzie. Brak efektów pikselozy. Wizja współgra z linią melodyczną. Brak widocznych przestojów.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk nie posiada błędów, które mogłyby przeszkadzać w odbiorze filmu. Zachęcam oglądanie filmu z podwyższoną głośnością, co umożliwi lepszy odbiór i poczucie klimatu, który chcieli przekazać twórcy.


:: MENU / DODATKI ::

Kino Świat ponownie przedstawia swoją wizje wyglądu menu. Nie mam nic przeciwko, ponieważ wszystko wygląda dobrze i stoi na wysokim poziomie. Każda plansza zawiera animowane elementy oraz podkład dźwiękowy. Nie zabrakło elementów pochodzących bezpośrednio z filmu - tapet z aktorami. Ciemne pastele podkreślają klimat filmu. Nie będziecie mieli problemów z nawigacją. Całe interaktywne menu jest czytelne przez dobranie odpowiedniej czcionki oraz pasteli.  

Na płycie znalazły się podstawowe dodatki, które są standardem każdego wydania. Poza tym, wydawca dodał jeszcze coś związanego z samą produkcją. Oto co znajdziecie na płycie:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen,
- wywiad z reżyserem i scenarzystą.
Trochę szkoda, że jest to jedynie wywiad do poczytania, ale zawsze to coś więcej. Wydanie stoi na dobrym poziomie, dlatego też po zakupie filmu powinniście być zadowoleni. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::