SZEŚCIAN  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Cube

:: REŻYSERIA ::
Vincenzo Natali

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1997

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Maurice Dean Wint,
Nicole deBoer,
Nicky Guadagni

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 


:: SZEŚCIAN ::

 

Film zaczyna się od tragicznej śmierci osoby, która w niewyjaśniony sposób znalazła się w sześcianie. Nie zważając na nic weszła w jedna z pomieszczeń i została posiekana na kawałki. Następnie mamy pokazanych kilku ludzi, którzy odnajdują się w jednym z pomieszczeń. Policjant, złodziej, lekarz, projektant wnętrz, człowiek chory na Autyzm i studentka matematyki spotykają się w jednym z takich sześcianów. Na początku nie wiedząc skąd się tu znaleźli i snując tylko przypuszczenia dopytują się kim są i czym się zajmują. Każdy z uczestników ma swoje zadanie, każdy z nim jest do czegoś im potrzebny. Nie znaleźli się tu przypadkowo. Teraz czeka ich szkoła przetrwania, bo w pomieszczeniu którym się znajduję są na każdej ścianie umieszczone drzwi do kolejnego pomieszczenia. Lecz w niektórych z nich czekają na nich śmiercionośne pułapki. Czy uda im się rozwikłać zagadkę i wyjść z tego piekielnego labiryntu zwanym sześcianem. Czeka ich trudna praca, lecz może im się uda!


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Rzadko spotykam taki format filmu na DVD, obraz jest w całości na ekranie, nie ma żadnych pasów itp. Ja ogólnie takiego obrazu nie lubię, ponieważ wydaje mi się jak bym oglądał film w telewizji. Lecz w tym przypadku nie mam żadnych zastrzeżeń. Film jest tak skonstruowany że w ogóle nie przeszkadza nam ten format. Może dlatego że nie zobaczymy w filmie ani sekundy świata? Nie wiem, ale mi się obraz podobał. Jeszcze jedną szczególną i zauważalną rzeczą jest to że na obrazie co jakiś czas pojawiają się błędy tak zwane kinowe. Jak jesteśmy w kinie to na ekranie też są takie jak gdyby białe plamki, mrówki czy coś w tym stylu. Oglądając film czułem że oglądam film w kinie, bo te błędy są takie same jak z kina. Może płyta DVD była idealną kopią z kina? Nie wiem, ale co do obrazu to dobra 5.

Dźwięk jest bardzo charakterystyczny, ponieważ nie usłyszymy w niej orkiestry czy coś w tym stylu. W filmie bardzo ładnie odbijają się głosy głównych bohaterów o ściany. W filmie można zauważyć jako muzykę, szepty, tupania itp. Muzyka głównie potęguje nad szeptami, kroczkami i monotonną tak zwaną muzyką. Trudno to opisać ale naprawdę warto to usłyszeć. Słysząc muzykę z głośników, czujemy to tak jakbyśmy byli w tym sześcianie, co jakiś czas muzyka jest stłumiona i jest odwzorowana tak jak powinna być w sześcianie. Polecam naprawdę bo są super efekty.


:: MENU / DODATKI ::

Menu nie jest ruchome, na głównej stronie zobaczymy pierwszego człowieka który został posiekany w jednym z pomieszczeń. A z głośników usłyszymy przyjemną i ciekawą muzykę z filmu. Menu jest bardzo charakterystyczne do wydań DVD z gazet. Mi się spodobało, świetnie ujawnia nam charakterem filmu. Polecam zobaczyć.

Jak to z wydań z gazet dodatków niema, jeśli już to jakiś wywiad albo zwiastun. Ale ogólnie niema dodatków i w tym przypadku dodatków nie było. Mi to aż tak nie przeszkadza bo film jest świetny. Bezpośredni dostęp do 24 scen.

Musze stwierdzić że film jest godny uwagi. Film jest moim jednym z najlepszych filmów. A poznałem go dopiero jak kupiłem go z gazety. Jego charakterystyczne wykonanie i super muzyka, klimat i ogólnie pomysł filmu karze mi dać najwyższą ocenę i tak zrobię.

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::