CZARNOBYL (MINISERIAL)  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Czarnobyl

:: REŻYSERIA ::
Johan Renck

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2019

:: CZAS TRWANIA ::
309 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Jared Harris,
Emily Watson,
Stellan Skarsgard...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2 ; 4 ; 5

:: WYDANIE ::
2 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 


:: CZARNOBYL (MINISERIAL) ::

 

Czarnobyl to porywający 5-odcinkowy mini serial produkcji HBO opowiadający przerażającą i szokującą historię najgorszej w dziejach katastrofy, do której doprowadził człowiek - potężnego wybuchu z 1986 roku w czarnobylskiej elektrowni atomowej na terenie ówczesnego Związku Radzieckiego. Chmura radioaktywna po wybuchu dotarła nie tylko nad Białoruś, Rosję i Ukrainę, ale nawet nad Skandynawię i Europę Zachodnią.

Czarnobyl przedstawia to, co się działo od porannej eksplozji, ogromny chaos, śmierć w następnych dniach, tygodniach i miesiącach? Przeciwstawia też magnetyzującą odwagę i poświęcenie zwykłych ludzi wstrząsającej bezczynności urzędników starających się zrzucić z siebie winę i bagatelizować zagrożenie.

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Muszę przyznać, że jak na serial, produkcja ma niezłe proporcje wizji, jak również samą jakość. Obraz został wystylizowany, jak filmy z lat osiemdziesiątych - stonowana kolorystyka, wyglądająca na trochę wypłowiałą, mimo to, efekt jest świetny. Nie obyło się bez ziarnicy obrazu. Wydaje mi się, że jest ona tutaj nawet wskazana. Podkreśla lata, o jakich opowiada produkcja. Podczas projekcji nie dopatrzyłem się innych błędów obrazu, czyli pikselozy, szumów, paprochów na ekranie. Film posiada również dobrą kompresję, przez co dostajemy ładny obraz, bez przebarwień w tle i niezacinający się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1 - angielski, francuski oraz hiszpański, oraz Dolby Digital 2.0 - czeski i z polskim lektorem. Dźwięk to najlepszy element wydania. Brak jest tutaj jakichkolwiek błędów - szumów, trzasków, pisków. Trochę szkoda, że polska wersja jest w systemie 2.0. Oglądając serial bez kina domowego ciężko dostrzec różnicę pomiędzy wersjami. Dźwięk utrzymuje niezły klimat, który towarzyszy nam od początku do końca.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest najsłabszym elementem wydania. Często Galapagos serwuje nam tylko jedno planszowe, przygotowane pod produkcję menu. Tym razem każda zakładka posiada swój graficzny element w postaci tapety. Trochę szkoda, że nie ma tutaj podkładu dźwiękowego, ale jakoś nie przywiązuję do tego większej uwagi. Nawigacja jest bardzo prosta. Trochę problemów możecie mieć w sekcji dodatków, gdy tylko Wasz angielski jest na słabszym poziomie.

Tym razem Galapagos się postarał i umieścił dość sporo dodatków na płycie. Oto co tutaj znajdziecie:
- za kulisami,
- poznaj głównych bohaterów,
- Czym jest Czarnobyl?
- Moment kluczowy - proces,
- od scenariusza po ekranizację.
Mimo dużej ilości dodatków są to spotkania z twórcami i aktorami, którzy wypowiadają się na temat produkcji.

Ciekawy serial opowiadający o wybuchu reaktora w Czarnobylu. Produkcja trzyma w napięciu i jest dobrze zrealizowana. Pozostaje mi tylko polecić.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::