CZARNY CADILLAC  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Dolan's Cadillac

:: REŻYSERIA ::
Jeff Beesley

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Wielka Brytania, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Christian Slater,
Wes Bentley,
Emmanuelle Vaugier...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: CZARNY CADILLAC ::

 

Trzymający w napięciu thriller. Ekranizacja kultowego opowiadania Stephena Kinga „Dolan’s Cadillac”.

Tom i Elizabeth są kochającym się, młodym małżeństwem. Podczas konnej przejażdżki, Elizabeth staje się przypadkowym świadkiem zbrodni dokonanej przez lokalnego mafiozo na grupie nielegalnych imigrantów.

Od tego momentu kobieta staje się kolejnym celem bezwzględnego zabójcy, który zrobi wszystko, by jego zbrodnie nie wyszły na jaw. Mimo ochrony FBI mafiozo osiąga swój cel i morduje Elizabeth. Zrozpaczony Tom poprzysięga okrutną zemstę…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (anamorficzny). Jakość obrazu można ocenić dwojako. Z jednej strony sceny odbywające się na pustyni, gdzie główną rolę pełni światło, dlatego też ciężko dojrzeć wszelakiego rodzaju zabrudzenia obrazu (ziarnicę, zamglenia, czy też pikselozę). Z drugiej strony sceny w półmroku, gdzie widoczne są zabrudzenia w postaci ziarnicy obrazu, dziwnych przebarwień, jednak od razu uprzedzam, że nie przeszkadza to w oglądaniu filmu.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk w filmie odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też postarano się aby był on pozbawiony wszelkich nieczystości. Na pewno nie spotkacie tutaj szumów, trzasków, czy też dziwnego charczenia. Wszystkie elementy linii melodycznej są bardzo dobrze słyszalne i nic nie umknie waszej uwadze.


:: MENU / DODATKI ::

Menu standardowo zostało wykonane z nieruchomej tapety i interaktywnego menu z dodatkiem klimatycznego podkładu dźwiękowego. Jedynie główna plansza posiada mały ekranik, gdzie można zobaczyć tytułowy cadillac pędzący po drogach na pustkowiu. Cała aranżacja menu nie przypadła mi do gustu. Nie wiem dlaczego zastosowano tutaj elementy asfaltu wraz z "plamami farby" (czy czymś w tym rodzaju). Może wydawca chciał nawiązać do końcowych scen pokazujących cały sens poszukiwań głównego bohatera. Postaci aktorów również nie wyglądają zbyt interesująco, co można zobaczyć na dwóch screenach w prawej kolumnie. Menu stoi na średnim poziomie.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki, które Vision zamieszcza na każdym wydaniu DVD, oto co znajdziecie:
- zwiastun kinowy,
- sylwetki aktorów i twórców,
- zwiastuny innych filmów DVD,
- inne DVD.
Patrząc na całokształt wydania, sądzę, że gdyby zastosowano trochę więcej dodatków, sprawa byłaby zupełnie jasna. Jednak bez tego również polecam to wydanie, ponieważ film wart jest zobaczenia.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::