CZAS ŚMIERCI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Long Time Dead

:: REŻYSERIA ::
Marcus Adams

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Francja, Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2002

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Joe Absolom,
Lara Belmont,
Melanie Gutteridge...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: CZAS ŚMIERCI ::

 

Grupa przyjaciół podczas imprezy urządza seans spirytystyczny. Z zaświatów przywołują niebezpiecznego demona ognia Dżina, który przepowiada im śmierć. Przestraszeni studenci wracają do domów, ale z czasem przepowiednia zaczyna się sprawdzać. Rozpoczyna się walka z czasem, w której okazuje się, że pozostali przy życiu przyjaciele nie mogą ufać nikomu, nawet sobie nawzajem. Czy ktoś z nich zaplanowało tę okrutną zbrodnię? Czy uda się powstrzymać, zanim sami nie staną się jego ofiarami?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Podczas oglądania dostrzegłem jedynie mały mankament obrazu, który towarzyszy nam praktycznie na każdym wydaniu DVD, a mowa tutaj o ziarnicy obrazu. Film zapisany jest w oryginalnych, kinowych proporcjach, dlatego też panorama mile widziana. Bardzo dobry dobór kolorystyki, dzięki której nie dostrzeżemy zamgleń, czy przechodzenia jednego koloru na drugi. Kontrast wywiązuje się ze swojej roli, dzięki niemu wszystko jest bardzo dobrze widoczne. W scenach w półmroku obraz spisuje się całkiem nieźle i nie dochodzi do przenikania koloru, ani pikselozy.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i w polskiej. Nie mam tutaj żadnych zastrzeżeń, ponieważ ścieżka dźwiękowa nie posiada błędów. Brak dziwnych zakłóceń, w postaci szumów czy trzasków, po prostu idealna słyszalność wszystkich dźwięków. Dodatkowym atutem linii melodycznej jest dość dobrze skomponowana ścieżka dźwiękowa, która dzięki zastosowaniu DD 5.1 jest w niektórych momentach przerażająca.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zbudowane jest w całości z animowanych elementów, jak na przykład prezentacje urywków filmów, które zamontowane są jako tapeta, czy też animowane teksty. Dodatkowym atutem wydania są ciekawe przejścia między opcjami menu, które zostały zrobione jako krótkie filmiki. Menu posiada ciekawą, ale niezbyt pasujący podkład muzyczny, chodzi mi o to, że owa muzyka nie pasuje do horroru. Dodatkowo całe menu wygląda tak, jakbyśmy oglądali film na kamerze video. Całość prezentuje się bardzo dobrze, dlatego też do menu nie mam większych zastrzeżeń.

Z dodatkami jest tutaj problem, ponieważ ich praktycznie nie ma. Na płycie znajduje się jedynie katalog DVD filmów wydanych przez Kino Świat. Oczywiście nie zabrakło wyboru scen, ale to już jest podstawa każdego wydania DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::