CZAS UPADKU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Fall Time

:: REŻYSERIA ::
Paul Warner

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1995

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Mickey Rourke,
Stephen Baldwin,
Sheryl Lee...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: CZAS UPADKU ::

 

Trzech osiemnastolatków kończy szkołę średnią i przed wejściem w dorosłe życie chcą się zabawić. Chłopcy wymyślają nieco szokującą zabawę. Postanawiają bowiem pojechać do małego miasteczka w Minnesocie i tam w miejscowym banku zainscenizować zabójstwo jednego z nich. Nim ludzie dojdą do siebie kumple załadują "trupa" do samochodu i odjadą. Później za miastem będą podsłuchiwać policyjne nadajniki i rozkoszować się zamieszaniem. Niestety, mają pecha. Kiedy rozpoczynają swoją "zabawę" na bank napadają prawdziwi gangsterzy...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie jest zbyt dobry. Choć film nie jest stary to króluje tutaj efekt ziarna, który występuje w dużej ilości. Czasami miałem wrażenie, że dochodzi do dziwnych zawirowań obrazu powodujących mieszanie się kolorów, co w skutku daje negatywny efekt, zamazywania się i przechodzenia pasteli jeden na drugi. Zdziwiłem się również proporcjami obrazu, a są to 4:3, jest to format telewizyjny. Ogólnie wizja stoi na dobrym poziomie, choć znajduje się tu kilka minusów, to i tak dobrze się ogląda film.

Dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1. Stoi on na bardzo dobrym poziomie. Praktycznie nie można nic mu zarzucić. Wszystko jest znakomicie słyszalne, dlatego też nic nam nie umknie podczas oglądania. Dźwięk idzie w parze z obrazem. Również nie doświadczycie stopowania linii melodycznej, chyba że podczas zmiany warstwy, co jest normalnym objawem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stworzone zostało na wzór klimatu z lat sześćdziesiątych, czy też siedemdziesiątych, coś na styl sepii. Oczywiście każda opcja posiada swój podkład muzyczny. Dodatkowo menu jest interaktywne. Na głównej planszy dodatkowo są animowane elementy, na przykład ruchome chmury. Świetnie dobrana kolorystyka, sprawia, że już same menu wtajemnicza nas w klimat filmu. Jak dla mnie wszystko jest tutaj ok, można byłoby dodać jeszcze kilka animowanych elementów, ale nie wiem czy nie zepsułoby to wizerunku menu.

Dodatków jest kilka, jednak nie są one zbyt zadowalające, oto one:
- ZWIASTUN KINOWY - trailler kinowy "Czas Upadku".
- SYLWETKI AKTORÓW I TWÓRCÓW - trzy sylwetki zostały zrobione w postaci planszy, gdzie widnieje tekst. 
- ZWIASTUNY INNYCH FILMÓW DVD - kilka zwiastunów filmów wydanych przez Vision.
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
- VISION MUSIC - katalog muzyczny Vision.
Dodatki jak widać są podstawowymi bonusami, więc nie ma tutaj jakiejś rewelacji. Nie mówię, że jest to kiepskie wydanie, bo tak nie jest. Jest ono całkiem niezłe, i dlatego zachęcam  do kupna.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::