DAR  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Gift

:: REŻYSERIA ::
Joel Edgerton

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Australia

:: ROK PRODUKCJI ::
2015

:: CZAS TRWANIA ::
103 min

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Joel Edgerton,
Rebecca Hall,
Jason Bateman...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 

 


:: DAR ::

 

Młode małżeństwo – Simon i Robyn - kupuje wymarzony dom, by w nim rozpocząć nowe życie. Przyszłość rysuje się w pięknych barwach, szczególnie, że za kilka miesięcy na świat ma przyjść ich wymarzone dziecko. Spotkany przypadkiem dawny kolega Simona staje się nowym przyjacielem domu. Miło mieć kogoś znajomego w nowej okolicy. Kogoś, kto jest tak miły, że przesyła czasem drobne podarunki. Gdy jednak podarunki stają się niepokojące, a potem przerażające, staje się jasne, że nowy przyjaciel jest kimś innym niż się wydawało. Kimś, kogo łączy z Simonem mroczna przeszłość, za którą trzeba będzie zapłacić.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Wizja jest jednym z gorszych elementów wydania. Nie wiem czy jest to tylko wina u mnie, czy będzie tak u wszystkich. Bardzo duża ziarnica obrazu, która widoczna jest cały czas. Dodatkowo cała wizja mieni się różnymi kolorami, które nie pasują do całości. Pastele nie są żywe. Sceny w półmroku są niskiej jakości. Nie zawsze widać wszystkie szczegóły. Brak śnieżenia oraz innego typu zabrudzeń obrazu. Nie dochodzi do postojów wizji, ani załamywania się obrazu.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów spowodowanych winą wydawcy. Świetnie współgra z obrazem. "Dar" to typowy thriller, który dzięki elementom dźwiękowym potrafi trzymać w napięciu. Należy pamiętać, że  linia melodyczna musi być ustawiona na maksymalnym poziomie głośności, ponieważ przy innym wariancie nie ma sensu oglądać tego filmu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje dobrze. Ostatnimi czasy bywa tak, że przy projektowaniu menu nie widać potencjału, który jest widoczny jako pierwszy. Mimo, że menu nie wygląda źle, mam małe obiekcje co do jego wykonania. Głównym elementem menu jest tytuł filmu, który jest w centralnej części. Czasami bywa tak, że jest on mało widoczny a samo interaktywne menu zlewa się z tłem. Kolory nie są żywe, pasują do tematyki, ale przez nie, możecie mieć problem z nawigacją.  

Dodatków na płycie praktycznie nie ma. Wszystko to co tutaj znajdziecie to zwykła podstawa każdego wydania. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun kinowy,
- zapowiedzi.
Wydanie stoi na dobrym poziomie. Film to thriller, który przypadł mi do gustu. Znajduje się tutaj kilka dobrych scen przekonywujących mnie do tej produkcji. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::