DARK WATER  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Dark Water

:: REŻYSERIA ::
Hideo Nakata

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
2000

:: CZAS TRWANIA ::
101 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Hitomi Kuroki,
Rio Kanno,
Mirei Oguchi

:: DŹWIĘK ::
DD5.1,DTS,ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 


:: DARK WATER ::

 

Dark Water to kolejne po sukcesach The Ring - Krąg i The Ring - Krąg 2 dzieło japońskiego reżysera Hideo Nakaty, przenoszącego widzów w nowy wymiar grozy, a zarazem ekranizacja bestsellerowej powieści Koji Suzuki, nazywanego japońskim Stephenem Kingiem. Yoshimi Matsubara walczy o paro do sprawowania opieki nad swoją pięcioletnią córką, z którą mieszka w ponurym, wilgotnym budynku w Tokio. Niepewna siebie i niespokojna o przyszłość córki, zaczyna być nękana wizjami cieknącej po ścianach wody oraz obrazem ducha dziewczynki, która kilka lat wcześniej zaginęła w tym budynku w tajemniczych okolicznościach. Yoshimi rozpaczliwie stara się zapanować nad strachem, ale przerażające wizje zaczynają układać się w koszmar, przed którym nie ma ucieczki.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest zapisany w moim najlepszym formacie i do formatu nie mam żadnych zastrzeżeń. Filmy Japońskie są bardzo specyficzne, kolory w nich są bardziej ponure i charakterystyczne. W filmie wszystko jest ponure tylko jedna rzecz nas niepokoi, jest to torba na przybory szkolne zaginionej dziewczynki, mianowicie ta rzecz jedyna w filmie jest kolorowa i żywa. Naprawdę film robi spore przez to wrażenie. W nie których momentach może nie jest zbytnio czysty, ale jak są pokazane ciemne miejsca to obraz jest bez błędów. Japończycy mają swój styl nagrywania filmów, i razem z dźwiękiem i grą aktorów robi piorunujące wrażenie.

Tu nie będę się zbytnio rozpisywał. Tak jak w poprzednich dwóch częściach Ringu, moja ocena będzie na szóste. Muzyka jest wspaniała, kiedy trzeba to się pojawia. Kiedy powinno jej nie być to niema. Naprawdę to trzeba usłyszeć. Wrażenia będą zagwarantowane. Film bez tej wspaniałej muzyki by nie był taki super. Polecam i jeszcze raz polecam.


:: MENU / DODATKI ::

Menu tak samo jak muzyka będzie na szóstkę z plusem. Jest bardzo ponure i klimatyczne. Muzyka w nim robi naprawdę spore wrażenia i może nieźle już na początku przerazić. Ustawione działy są poprawne i ogólnie rzecz mówiąc nic dodać nic ująć. Menu jest bardzo dobrze i starannie wykonane.

I tu jest niestety o wiele gorzej. Tak przepięknie wykonane opakowanie, może świadczyć że to jest wydanie specjalne. Ale moim zdaniem te opakowania z zakładką to też jest styl Japończyków. Dodatków jest bardzo mało zaledwie parę zwiastunów i trochę coś do poczytania. Ocena będzie nie za dobra. Bo jednak by się chciało jakiś materiał z filmu zobaczyć, a szkoda... Oto dodatki: Interaktywne menu, Wybór scen, Asian Terror - zwiastuny, Biografie, Zapowiedzi filmów, Katalog DVD.

Musze przyznać że już przyzwyczaiłem się do Japońskich horrorów. I naprawdę powiem wam że warto mieć ten film w kolekcji. Nie którym może się wydać monotonny i nudny, ale moim zdaniem jest bardzo ciekawy i wciągający. Film wywarł na mnie piorunujące wrażenie i jest jedną z najlepszych Azjatyckich produkcji. Polecam wam do kupna jest jak na razie dostępny w sklepach internetowych za 39 zł. Ja mam go w swojej kolekcji i bardzo się cieszę. Już mogę zapowiedzieć że już nie długo będzie na naszym polskim rynku film na DVD ''THE RING 0 NARODZIMY''. Pozostaje nam tylko czekać...

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::