DARK WATER: FATUM  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Dark Water - Fatum

:: REŻYSERIA ::
Walter Salles

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
100 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Jennifer Connelly,
Ariel Gade,
John C. Reilly

:: DŹWIĘK ::
Dolby Digital 5.1
DD 2.0 (polski lektor)

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 & 2.35:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 2/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 2,5/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 


:: DARK WATER: FATUM ::

 

Dahlia Williams po rozwodzie z mężem, walczy o prawa do opieki nad córką. Aby podbudować swój wizerunek w oczach prawa, wyprowadza się z Ceci do Nowego Jorku. Zamieszkuje w starym apartamentowcu. Budynek jest bardzo ponury, a jego mieszkańcy nie sympatyczni i złośliwi. Na początku Ceci odmawia pozostania w wieżowcu, ale po pewnym zdarzeniu diametralnie zmienia zdanie, co cieszy jej mamę, której nie stać na lepsze mieszkanie. Po remoncie lokum wygląda dużo lepiej. Niestety na suficie pojawia się czarna plama, nijak nie dająca się usunąć. Jakby tego było mało, zaniepokojona zachowaniem małej, nauczycielka informuje Dahlię, że jej dziecko ma wyimaginowaną przyjaciółkę. Wszystkie te wydarzenia mają związek z mieszkaniem F10 oraz rodziną niegdyś tam mieszkającą...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

"Dark Water - Fatum" posiada bardzo przejrzysty i płynny obraz. Nie istnieją momenty, w których widzimy pikselowate kwadraciki, co czasami doprowadza widza do szału. Jak już wcześniej wspomniałem obraz jest zaskakująco dobry i przyjemny dla oka. Dodatkowo film utrzymany jest w bardzo ponurych barwach ciemnej zieleni i szarości, co jeszcze bardziej nakręca atmosferę panującą podczas oglądania. Oczywiście format obrazu jest standardowy - 16:9. Jak się później okaże jest to najlepszy element tego wydania DVD.

Dźwięk jest jednym z ważniejszych elementów każdego wydania DVD. Jeśli jest on kiepski, to ciężko ogląda się film. Praktycznie bez większego zrozumienia. Otóż tutaj jest on dobry a nawet bardzo dobry. Nie doświadczymy niepożądanych szumów czy charakterystycznego brzęczenia. Niestety nie rekompensuje to braku muzyki w filmie. Praktycznie jest jej brak. Od czasu do czasu twórcy zaszczycą nas jakimś smutnym brzdąknięciem w tle. Niewątpliwie lektor jest kolejną zaletą wydania. Często spotykam się z buczącym głosem tłumacza, czego nie da się wytrzymać. Nawet podniesienie poziomu głośności nic nie daje. A tutaj sympatyczny, przyjemny dla ucha i bardzo wyraźny lektor.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest raczej ubogie. Zrobione jest standardowo, czyli kilka fotek z filmu w tle, bez dodatkowych animacji. Na dobrą sprawę motyw muzyczny, który słyszymy w tle jest o wiele lepszy. To właśnie on zachęcił mnie na obejrzenie "Dark Water - Fatum". Niestety srogo się zawiodłem, ale to tak już na marginesie. Oczywiście menu utrzymane jest w tych samych barwach co film - dominuje ciemna zieleń i różne odcienie szarości. Po prostu nic ciekawego. Wydawcy mogli się bardziej postarać, tym bardziej, że cena płyty jest dość wysoka.

Wydawca DVD "Dark Water - Fatum" nawet w tym elemencie nie zaopatrzył tej płyty w coś więcej niż w standardowe dodatki. A za tą cenę powinno być ich tutaj od groma. Oto co znajduje się na płycie: Bezpośredni dostęp do scen, Materiał o realizacji filmu, Sceny usunięte, Nadzwyczajny zespół, Analizy scen. Oczywiście pierwsze trzy dodatki są jak najbardziej zrozumiałe. "Nadzwyczajny zespół" to przedstawienie ekipy filmowej kręcącej ten film. Natomiast "Analiza scen" to przegląd poszczególnych scen i ich komentarz. Generalnie nic ciekawego i oryginalnego tutaj nie znajdziemy. Co Prawda , ktoś powie: "lepsze to niż nic". Ale mimo wszystko pozostaje pierwsze wrażenie. Dosłownie wydawca nas brzydko mówiąc olał.

AUTOR: DEMOQ

 
 


:: GALERIA ::