CIEMNOŚĆ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Darkness

:: REŻYSERIA ::
Jaume Balaguero

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2002

:: CZAS TRWANIA ::
98 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Anna Paquin,
Lena Olin,
Iain Glen

:: DŹWIĘK ::
DD5.1,DTS,ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
2.35:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
2 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 


:: CIEMNOŚĆ ::

 

Amerykańska rodzina przeprowadza się do opuszczonej od 40 lat posiadłości w Hiszpanii. Wkrótce jej członkowie zaczynają zachowywać się bardzo dziwnie, co doprowadza do rozpadu łączących ich więzi. Córka, Regina wie, że wpływa na to atmosfera nowego domu. I coś (albo ktoś), co zamieszkuje ich dom razem z nimi. Dlatego postanawia działać i wraz ze swoim chłopakiem, zaczyna śledztwo. Odnajdują architekta, który zaprojektował i wybudował ich dom według instrukcji pewnej bardzo dziwnej grupy ludzi... Przypomina sobie, że przed laty w okolicy zaczęły znikać małe dzieci...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Do obrazu nie można się przyczepić. Jest bez błędów i bez zakłóceń. Większość filmu będziemy mieli do zobaczenia ponure miejsca, tak jak nam wskazuje tytuł filmu czyli Ciemność.

Dźwięk jest na najwyższym poziomie. Cały film jest w wersji DD5.1 lub w DTS ES, możemy ustawić na lektora oraz na napisy oczywiście polskie. Dodatki też są przetłumaczone na polski lektor. Efektów dźwiękowych mamy dużo jak się ogląda film i są momenty rozmów lub po prostu widok spokojnego miejsca, nagle przerywa ten spokój nam mocny hałas i coś widocznego strasznego na ekranie. Naprawdę można się przestraszyć.


:: MENU / DODATKI ::

Menu na obuch krążkach jest inne na krążku z filmem jest spokojne i nie można się do niego przyczepić. Ale za to na krążku z dodatkowymi materiałami mamy do zobaczenia klimatyczne ruchowe obiekty. Nie zdradzę jakie, do tego wchodzi super muzyka w oba krążkach inna i to mi się podoba.

Dodatków mamy masę, każdy coś znajdzie ciekawego dla siebie. Oto dodatki: Zwiastun kinowy, Wywiady z aktorami i twórcami, Zwiastuny QDVD, Sylwetki aktorów i twórców, O filmie, Mówi reżyser, Inne DVD, Sceny usunięte z komentarzem, Aktorzy i twórcy odsłaniają kulisy produkcji filmu, Jak powstawały efekty specjalne-materiał filmowy, Reportaż z planu międzynarodowej kampanii reklamowej, Zwiastuny kinowe, Reklamy TV.

Ja osobiście polecam do kupna tych dwóch krążków. Naprawdę będziecie zachwyceni filmem i zadowoleni z dodatków. POLECAM GORĄCO!!!

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::