ŚWIT ŻYWYCH TRUPÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Dawn Of The Dead

:: REŻYSERIA ::
Zack Snyder

:: JĘZYK ::
Angielski, Polski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2004

:: CZAS TRWANIA ::
105 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Sarah Pollt,
Ving Rhames,
Jake Weber,
Mekhi Phiper

:: DŹWIĘK ::
DD5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
2.35:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 


:: ŚWIT ŻYWYCH TRUPÓW ::

 

Nasza planeta zostaje zaatakowana przez tajemniczą, niezidentyfikowaną i śmiercionośną plagę - umarli nie pozostają martwi. Ich spragnione pokarmu ciała podążają za garstką żywych, by uczynić sobie z nich ucztę. Niewielka grupa ocalałych - jeden z ostatnich bastionów ludzkości - ucieka do opuszczonego centrum handlowego na przedmieściach miasta. Tutaj przygotowują się do walki by pozostać przy życiu i - co najważniejsze - by pozostać ludźmi. Wizja oparta na klasyce horroru apokaliptycznego George'a A. Romeo.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Nie będę się zbytnio rozpisywał, po prostu cudownie. Realizatorzy filmu, tak jak i wydania DVD postarali się na bardzo wysoką ocenę. Obraz tak jak i dźwięk bardzo mi się spodobał, więc dam im po najwyższe oceny. Żadnych błędów, żadnych paprochów na ekranie czynią film jeszcze lepszym. A ogląda się go przyjemniej. Nic dodać, nic ująć.

Tak samo jak i z obrazem super. Dynamicznie poprowadzona ścieżka dźwiękowa, wyraziste szepty, realne wycia zombich mogą nas nieźle przestraszyć. Ponura muzyka w filmie bardzo mi się spodobała. Naprawdę to trzeba usłyszeć, ponieważ nie da się jednoznacznie tego opisać. Zapraszam przed telewizory.


:: MENU / DODATKI ::

Szczerze wam powiem, że na początku myślałem, że mam popsute wydanie DVD, dlaczego ? Po włączeniu filmu, po pokazaniu UWAGI!, następnie gdy wybrałem język menu, nagle zaczął mi drżeć obraz, załamywać się i po prostu psuć. Oczywiście to pomysł realizatorów, gdyż zaraz po tym na plan wchodzą wyraźnie zombii. Muzyka to kolejny plus wydania menu, kolorystyka jest odpowiednia, tylko jeden minus bym dał tego wydania. Film ma menu w języku angielskim, nie którym to może utrudnić życie, mi to nie sprawiło kłopotów. Lecz jak jesteśmy w Polsce, powinny być po polsku zrobione menu, ale już w większości tak wychodzi.

Wielki ukłon musze dać realizatorom wydania DVD, jednym słowem szósta z wielkim plusem. Dodatków mamy bardzo dużo, a do tego tak interesujące, że równie dobrze, możemy je przed filmem obejrzeć. Dodatki: Komentarz reżysera Zacka Snydera, Zaginiona taśma : Ostatnie chwile Andy'ego, Raport specjalny, Sceny z umarłymi, Umarli zmartwychwstają, Atak żywych trupów, Eksplodujące głowy, Komentarz do filmu, Zwiastun kinowy filmu Shaun of the dead. Jednym słowem perełka w wydaniu DVD, najbardziej mi się spodobał dodatek, raport specjalny, który wygląda jak reportaż FAKTÓW na kanale TVN, po prostu jest pokazane jak tępić zombii, jak nas zaatakowali itp. super...

Warto kupić te dzieło, tym bardziej, że nie kosztuje ze 100 zł, a jedyne 50..... Taka cena mi np. odpowiadała, bo jak patrzeć na rocznik filmu, to cena się nie zgadza...

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::