DELIRIUM  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Delirium

:: REŻYSERIA ::
Dennis Iliadis

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2017

:: CZAS TRWANIA ::
92 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Topher Grace,
Genesis Rodriguez,
Patricia Clarkson...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 1.85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: DELIRIUM ::

 

Tom spędził kilkanaście lat na zamkniętym leczeniu w zakładzie psychiatrycznym. Lekarze warunkowo pozwolili mu opuścić szpital i zamieszkać w rezydencji zmarłych rodziców, ograniczając opiekę do codziennego telefonicznego nadzoru. Ogromny opustoszały dom początkowo budzi fascynację Toma i daje wiele możliwości cieszenia się odzyskaną wolnością. Jednak po pewnym czasie mężczyzna odkrywa, że w budynku dzieje się coś niepokojącego. Czy rzeczy, które widzi i których doświadcza mają miejsce naprawdę? A może to jedynie wytwory jego nie do końca zdrowego umysłu? A co, jeśli dom jest nawiedzony?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w oryginalnym kinowym formacie 1.85:1. Obraz stoi na dobrym poziomie. Podczas oglądania możecie natrafić na standardową ziarnicę obrazu, która nie jest zbyt duża i mało co dostrzegalna. Dobra kompresja sprawia, że nie doświadczycie pulsującego tła, jak również jego różnobarwnego mienienia się. Nie uświadczycie innego typu zabrudzeń, piasku, ziarna, czy zamgleń. Również pikseloza jest tutaj obcym wyrażeniem. Kolorystyka jest stonowana, nieprzejaskrawiona, w odpowiedniej tonacji. Nie będziecie mieć problemów z ostrością, która stoi na bardzo dobrym poziomie. Obraz działa płynnie i nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dźwięk to najlepszy element wydania. Dzięki niej niejednokrotnie poczujemy uczucie niepokoju, czy nawet strachu. Świetnie sprawdza się, podczas długich nocy, gdzie wyczuwalny jest klimat grozy i przechodzące ciarki po plecach. Dźwięk pozbawiony jest błędów, które mogą przeszkadzać podczas oglądania. Współgra z obrazem i nie zacina się.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na średnim poziomie. Całość psuje wyglądający jak śnieg efekt. W tle słabo widoczne są obrazy z filmu, z czerwoną poświatą, jakby chciało zrobić z tego trójwymiarowy obraz.  Może miał być to zamierzony efekt, ale całkowicie nie wyszedł. Menu obsadzono w odpowiednich pastelach. Dominują ciemne barwy, które wręcz pasują do tej produkcji. Proste, intuicyjne menu, z którym nikt nie będzie miał problemu. Najlepszym elementem jest podkład dźwiękowy, który jako jedyny posiada jakiś pazur.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Oto co znajdziecie na płycie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Wydanie to stoi na dobrym poziomie. Jest tutaj kilka niedociągnięć, ale jako całość, DVD wypada dobrze, więc bez problemu można polecić.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::