DOBRY DOKTOR  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Good Doctor

:: REŻYSERIA ::
Lance Daly

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2011

:: CZAS TRWANIA ::
93 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Orlando Bloom,
Riley Keough,
Taraji P.Henson
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [1.78:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3,5/6

OCENA OBRAZU: 3,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: DOBRY DOKTOR ::

 

Dr Martin Blake (Orlando Bloom) jest młodym, nieśmiałym lekarzem, któremu bardzo zależy na tym, aby swoimi zawodowymi umiejętnościami zasłużyć na podziw i szacunek – szczególnie swojego przełożonego, dra Waylansa (Rob Morrow). Kiedy więc pod jego opiekę trafia 18-letnia Diane (Rile Keough), Martin zajmuje się nią z należytą uwagą i dbałością. Dziewczyna ma infekcję nerek, rozwój której na szczęście szybko udaje się powstrzymać. Diane czuje się coraz lepiej, a ambitny lekarz ma wreszcie powód do dumy. Jego poczucie własnej wartości rośnie, a młodziutka pacjentka staje się bardzo ważną osobą. Ale co będzie, kiedy Diane wyzdrowieje i wyjdzie ze szpitala? Dr Blake nie może do tego dopuścić...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [1.78:1]. Obraz stoi na średnim poziomie. Na ekranie pojawia się kilka nieczystości. Pierwszym z nich jest ziarnica obrazu, która towarzyszy nam przez cały czas. Czasami jest ona tak duża, że wydaje się jakby na drugim planie przebiegały mrówki. Kilkakrotnie zauważyłem załamanie się kolorystyki w tle, co spowodowało pulsację różnymi kolorami. Kontrast wywiązuje się ze swojej roli, nie dostrzegłem, żeby zawiódł choćby raz. Nie dostrzegłem również innych zabrudzeń i zanieczyszczeń obrazu.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów spowodowanych winą wydawcy. Można by rzec, że dźwięk powinien spełniać tutaj najważniejszą rolę, ale jest różnie. Czasami czuje się jego narastającą atmosferę, jednak na pewno ten stan napięcia będzie za słaby dla większości  widzów.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Jednak nie można powiedzieć, że zachwyca. Standardowe ułożenie wszystkich opcji, czyli na głównej planszy zamontowano duży ekran, a w pozostałych działach pokazano jedynie nieruchome tapety. Kolorystyka w stu procentach pasuje do gatunku i tematyki produkcji. Nie będziecie mieli problemów z nawigacją, która jest bardzo prosta, a interaktywne menu czytelne.

Dodatków na płycie nie ma zbyt wielu. Jest tutaj sama podstawa, która nie zaspokoi większości posiadaczów tego wydania. Oto co znajdziecie:
- zwiastun,
- zapowiedzi innych filmów,
- wybór scen.
Wydanie stoi na średnim poziomie. Brakuje bonusów, jak również lepszej jakości obrazu. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::