DOG SOLDIERS  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Dog Soldiers

:: REŻYSERIA ::
Neill Marshall

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Luksemburg, Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2002

:: CZAS TRWANIA ::
102 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Sean Pertwee,
Kevin McKidd,
Liam Cunningham

:: DŹWIĘK ::
Dolby Digital 5.1
DD 5.1 (polski lektor)

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 


:: DOG SOLDIERS ::

 

Oddział brytyjskich komandosów zostaje wysłany do Szkocji na manewry. Wyprawa zapowiadająca się na kolejne rutynowe ćwiczenia, staje się koszmarem dla sierżanta Wellsa i jego podwładnych. Trafiają oni do obozu kapitana Richarda Ryana, który dowodzi tajną misją na zlecenie wydziału operacji specjalnych.

Znajdują go ciężko rannego, a jego żołnierzy rozszarpanych na strzępy. W oddali słychać wycie… Nadciąga zmierzch. Księżyc jest w pełni. Ludzie umierają ze strachu. Nadajnik nie działa. Są poważne braki w amunicji. A wszystko wskazuje na to, że oddział jest przynętą w pułapce.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Do obrazu nie mam żadnych zastrzeżeń, choć uważam, że mógłby być wykonany troszkę lepiej. Widać jakby lekki śnieg na ekranie, ale z dalszej odległości jest on praktycznie niezauważalny. Obraz wykonany jest w anamorficznym formacie 16:9. Ogląda się go przyjemnie i w zasadzie nie ma żadnych większych usterek. Po prostu ok.

Zarówno oryginalny jak i polski dźwięk jest w formacie Dolby Digital 5.1. Są one wprost fenomenalne i miłe dla ucha, zarówno pod względem dialogów jak i muzyki. Wszystko jest dobrze słyszalne i to jest najważniejsze. Nie istnieją jakiekolwiek zakłócenia, które mogłyby przeszkadzać podczas oglądania filmu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest bardzo dobrze wykonane. Nie tak jak to bywa w niektórych wydawnictwach. Poza tym jest ruchome, co z pewnością jest atutem tego wydania. Przy każdym kolejnym kliknięciu w menu, widać jak jest ono rozdzierane szponami wilkołaka, a krzyki i strzały z karabinu w tle z muzyczką jeszcze dodają uroku. Po prostu super zrobione.

Dodatków jest dość sporo. Mamy tu: komentarze reżysera i producenta, zwiastuny, making of…, czyli jak tworzono film, niewykorzystane sceny, storyboard oraz inne wydania DVD. Tak rozbudowane dodatki są z pewnością plusem tego wydawnictwa.

Podsumowując: Film spodobał mi się i to bardzo. Choć w niektórych momentach nie mogłem się powstrzymać od śmiechu, lecz ogólnie jest fajnie zrobiony i bez wahania można go zobaczyć.

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::