DOGVILLE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Dogville

:: REŻYSERIA ::
Lars von Trier

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Dania, Finlandia, Francja, Holandia, Japonia, Niemcy, Norwegia, Szwecja, USA, Wielka Brytania, Włochy

:: ROK PRODUKCJI ::
2003

:: CZAS TRWANIA ::
178 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Nicole Kidman,
Paul Bettany,
Stellan Skarsgard...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: DOGVILLE ::

 

Akcja filmu rozgrywa się w małej osadzie położonej w Górach Skalistych. Jest początek lat 30-tych, czas Wielkiego Kryzysu. Do Dogville przyjeżdża Grace (Nicole Kidman), która ucieka przed nasłanymi na nią gangsterami. Społeczność miasteczka, po namowach swego samozwańczego lidera, mimo ryzyka jakie się z tym wiąże, zgadza się udzielić jej pomocy. W podzięce Grace ma dla nich pracować. Początkowo wszystko idealnie się układa. Wkrótce jednak, mieszkańcy, mając świadomość swojej władzy nad dziewczyną, zaczynają wykorzystywać ją na wszelkie możliwe sposoby. Sytuacja staje się trudna do zniesienia...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie, ale nie jest on idealny. Jedynym mankamentem jest tutaj ziarnica, której ilość nie rozprasza podczas oglądania, muszę również napisać, że nie jest ona widoczna we wszystkich scenach, więc nie zwraca się tak na nią uwagi. Po za tym jednym małym mankamentem, nie doświadczycie innych utrudnień w oglądaniu. Obraz jest czysty, świetna ostrość, nie ma zbyt dużego przesycenia kolorów, co nie powoduje dziwnych efektów zamazywania obrazu, brak pikselozy... To tylko niektóre elementy świadczące o jakości i estetyce obrazu.

Dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Na płycie dołączono jeden format linii melodycznej, a mowa tutaj o DTS, o większym biterate'cie, czyli o lepszej jakości. Dźwięk stoi na świetnym poziomie, nie ma sytuacji w których dochodzi do zatrzymań, prócz zmiany warstwy. Wszystkie najmniejsze szmery są bardzo dobrze słyszalne. Dźwięk współgra wraz z obrazem. Po prostu linia melodyczna nie posiada jakichkolwiek minusów.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stworzone jest na wzór planu wydarzeń z filmu. Jeśli ktoś widział tą produkcję wie o co chodzi. Każda z opcji obsadzona jest w klimacie filmu, więc tuż przed odpalenie filmu, każdy będzie mógł się zapoznać o co tak na prawdę chodzi w tej ekranizacji. Zmianie ulega jedynie układ slajdów oraz podkład muzyczny. Akurat ja nie gustuje w angielskich produkcjach, więc według mnie ten film jest denny, ale znajda się ludzi, którym na pewno ta produkcja się spodoba, w końcu otrzymała wiele nagród.

O dodatkach raczej tutaj nie ma mowy, występują tylko te podstawowe, a są to:
- WYBÓR SCEN - ułatwia nawigację po filmie.
- ZWIASTUNY - sześć zwiastunów filmów z pod znaku GutekFilm i MayFly.
- FILMOGRAFIE - dwie filmografie, reżysera i Nicole Kidman.
Jak widać dodatków nie ma zbyt wiele, tylko te podstawowe. Trochę szkoda, bo całkiem inaczej wyglądałoby to jakby dołączono jeszcze na przykład wywiad, czy reportaż z planu.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::