DOM TYSIĄCA TRUPÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
House Of 1000 Corpses

:: REŻYSERIA ::
Rob Zombie

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2003

:: CZAS TRWANIA ::
89 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Sid Haig
Billy Moseley
Sheri Moon

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
1.85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 


:: DOM TYSIĄCA TRUPÓW ::

 

Grupka młodych ludzi zabiera ze sobą ładną autostopowiczkę. Jednak podczas ulewnej burzy samochód odmawia im posłuszeństwa. Dziewczyna proponuje im schronienie w jej domu, który dzieli wraz ze swoją rodziną. Na miejscu okazuje się, że jej rodzina nie jest zbyt normalna. Mają odmienne zwyczaje, ich najlepszą "zabawą" jest znęcanie się nad ludźmi. Grupka młodych ludzi nie może ulec emocją. W jak najszybszym czasie muszą opuścić dziwną posesję. Czy komuś się uda?...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Do wyboru mamy dwa formaty obrazów - 16:9 oraz 1.85:1. Wydawca DVD zrobił kawał dobrej roboty. Podczas oglądania nie doświadczymy jakichkolwiek zakłóceń w postaci pikseli, czy jakiś innych załamań obrazu. Dodatkowym atutem jest świetna ostrość obrazu oraz mocne nasycone kolory, nie ważne czy akcja filmu rozgrywa się w dzień czy w nocy.

Oczywiście nie mogło zabraknąć dźwięku w najwyższej jakości, którą można znaleźć na naszym rynku, mowa tutaj o Dolby Digital 5.1 zarówno w wersji oryginalnej i z lektorem. Wszystkie najmniejsze szmery, stukot jest dobrze słyszalny. Jednak w polskiej wersji głos lektora trochę przytłumia otoczenie, dlatego dźwięk jest trochę słabszy i cichszy. Poza tym nie ma żadnych niespodzianek, które mogłyby wpłynąć negatywnie na oglądanie "House Of 1000 Corpses".


:: MENU / DODATKI ::

Menu załączone na płycie jest w języku polskim. Dość design sprawia, że płyta nabiera jeszcze większej wartości. Każda opcja uzbrojona jest w zupełnie inny wygląd oraz co jest zaskakujące w zupełnie inny kawałek ścieżki dźwiękowej. Choć trochę mało jest tutaj elementów ruchomych to nie przesądza to o porażce tego wydania. Akurat mi taka forma odpowiada. Po prostu nic dodać nic ująć.

Dodatki załączone na płycie są w opłakanym stanie. Prócz standardowych opcji znajdziemy tutaj jedynie zwiastun filmowy, niezależnie od tego czy jest to wydanie dla wypożyczalni, czy dla domowych użytkowników. Trochę dziwne posunięcie wydawcy, ponieważ reszta elementów składających się na DVD stoi na dość dobrym poziomie, a tutaj możemy być zawiedzeni.

"House Of 1000 Corpses" jest specyficznym filmem, który nie podpasuje wszystkim. Dominują w nim brutalne sceny, dużo krwi i specyficzny humor. Ogólnie film ogląda się dobrze, jedna muszę ostrzec, że nie jest to produkcja, która zadziwi Cię swoim wykonaniem. Z tego co wiem, zwolenników tej produkcji jest tak samo dużo jak i przeciwników. Zdania są podzielone, ale warto jest zobaczyć i samemu się przekonać.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::