DOMINO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Domino

:: REŻYSERIA ::
Tony Scott

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA, Francja

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
127 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Keira Knightley,
Mickey Rourke,
Christopher Walken...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 1,77:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 


:: DOMINO ::

 

Domino, główna bohaterka, trafia przypadkowo na seminarium dla osób poszukujących kryminalistów uchylających się od stawienia w sądzie. Wkrótce podejmuje pracę, która okazuje się jej powołaniem. Pracuje w zespole, w którego skład wchodzą: były oszust Ed Mosbey (Mickey Rourke), Latynos Choco (Edgar Ramirez) i pochodzący z Afganistanu Alf (Riz Abbasi). Osiągają tak dobre rezultaty w łapaniu uciekinierów w Los Angeles, że zostają zaproszeni do wzięcia udziału w reality show w telewizji. Domino wpada w kłopoty, kiedy giną pieniądze mafii i porwany zostaje syn przywódcy jednego z rywalizujących między sobą gangów.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dobrym poziomie. Zapisany jest on w formacie 16:9 oraz 1.77:1, co według mnie uwydatnia całą wizję. Jedynym minusem jest ziarnica obrazu, która po pewnym czasie staje się niewidoczna. Po za tym jednym małym minusem, nie dostrzegłem innych. Kolorystyka wraz z kontrastem współgrają ze sobą i pokazują, jakiej jakości jest obraz.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej i polskie. Na płycie dodatkowo znajduje się DTS-ES, która jest nowszą wersją poprzednio wymienionych wersji. Dźwięk stoi na świetnym poziomie, nie posiada on minusów, które mogłyby wpłynąć na jakość oglądania, brak szumów, trzasków i innych niepożądanych efektów.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stworzono w dość ciekawy i interesujący sposób. W tle znajdują się główne postacie filmowe, tuż obok, czyli po prawej i po lewej stronie po skosie umieszczono taśmy filmowe, gdzie widnieją urywki filmowe. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest interaktywne menu, gdzie po najechania na którąś z opcji pojawia się domino. Każda z opcji posiada inną linię melodyczną, którą można usłyszeć podczas odtwarzania filmu. Menu posiada zbyt dużo kolorów, akurat jest to moje zdanie, każdy może mieć inne zdania, ale jako całość prezentuje się znakomicie.

Tym razem SPI postarało się w kwestii dodatków, których jest spora ilość i nie są to beznadziejne bonusy, oto one:
- KIM JEST DOMINO? – krótkie wyjaśnienie kim naprawdę jest tytułowa postać, można dowiedzieć się kilka ciekawych informacji, dlatego tez zachęcam do zobaczenia tego bonusu.
- WYBRANE SCENY – tutaj wyjaśniać nic nie trzeba, wiadomo o co chodzi.
- WYWIADY – kilka wywiadów z głównymi bohaterami i twórcami filmu.
- UJĘCIA Z PLANU – krótki reportaż jak kręcono „DOMINO”.
- REPORTAŻ Z PLANU – bonus trochę podobny do poprzedniego, ale zapewniam, że zupełnie co innego jest w nim zawarte.
- ZWIASTUNY – nie są to zwiastuny innych produkcji, tylko „DOMINO”.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::