DOOM  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Doom

:: REŻYSERIA ::
Andrzej Bartkowiak

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Australia, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
105 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Karl Urban,
The Rock,
Rosamund Pike

:: DŹWIĘK ::
DD 5. 1 angielski
DD 5. 1 polski lektor

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 


:: DOOM ::

 

"Doom" dostarczy ci tych wszystkich wrażeń, jakie sprawiły, że gra, będąca jego pierwowzorem, stała się legendą w każdym zakątku świata." W podziemnym kompleksie naukowym na Marsie coś się wydarzyło. Zginęli wszyscy naukowcy. Utracono też łączność z ośrodkiem. Fragmenty wiadomości, jakie dotarły na Ziemię były przerażające. Zarządzono piąty stopień kwarantanny, a jednymi ludźmi, którzy otrzymali prawo wejścia, bądź wyjścia z ośrodka, byli członkowie Taktycznego Oddziału Szybkiego Reagowania, uzbrojeni po zęby i znakomicie wyszkoleni komandosi. Elita elit. Jedyni, którzy byli w stanie podołać temu zadaniu: Zabić wszystko, co się rusza! Ale za każdym rogiem, w mrokach tuneli, w zakamarkach każdego pomieszczenia, czekały na nich legiony piekielnych bestii... o wiele potężniejszych i bardziej krwiożerczych od wszystkiego, co do tej pory spotkał rodzaj ludzki.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

"Doom" to film na podstawie jednej z najpopularniejszych gier tzw. First Person Shooter na świecie. Przed obejrzeniem tego filmu miałem pewne obawy jak będzie się on prezentował. Pomimo, że w większości czasu akcja filmu toczy się w ciemnościach to jakość obrazu jest dobra i tylko w niektórych momentach może coś umknąć oczom widza. Obraz wykonano w formacie anamorficznym 16:9 a co za tym idzie świetnie się on prezentuje na dużych ekranach telewizorów, co daje nam możliwość w pełni docenić walory tego filmu.

Do kwestii dźwięku nie mam również żadnych zastrzeżeń, mamy do wyboru jeden z trzech formatów wersji dźwiękowej. Chodzi oczywiście o wersję angielską daną w DD i DTS 5.1 jak również lektora polskiego w wersji DD 5.1. Całkiem nieźle prezentuje się także muzyka w tym filmie stworzona przez Clint’a Mansell’a (m.in. Resident Evil), która odpowiednio buduje klimat filmu zwłaszcza w momencie, kiedy oglądamy film oczami jednego z bohaterów (First Person). Na mnie zrobiło to piorunujące wrażenie.


:: MENU / DODATKI ::

Menu w "Doomie" jest bardzo ciekawie zrobione, bowiem wygląda to ja menu w grze komputerowej. Jest to całkiem przedni pomysł, ale znowuż nie taki zaskakujący biorąc pod uwagę, że jest to właśnie film na podstawie gry. Widać, że twórcy nie szczędzili środków, aby stworzyć całkiem udane wydanie pod tym względem jak zresztą pod każdym innym także.

Dodatki to jest, co lubię w wydaniach DVD najbardziej, a jako, że i tutaj ich jest dość sporo tym lepiej się to wydanie prezentuje jako całość. A co tu dodano: Trening podstawowy, Jak hartował się Rock, Mistrzowie tworzenia potworów, Sekwencja First Person Perspective, Doom Nation, Zwiastuny, "Jarhead" i "Serenity".

Widać, więc, że jest, na czym zawiesić oko i myślę, że każdy sobie znajdzie coś, co przykuje jego uwagę. Polecam ten film każdemu fanowi serii gier Doom, choć ja fanem specjalnie nie jestem to film mi się podobał. Raz jeszcze polecam i udanego seansu.

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::